TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бочварски: Годинава над 200 милиони евра инвестиции во патната инфраструктура

+инфо - 22.01.2021

До сега, преку ЈП за државни патишта, изградени и рехабилитирани се вкупно 11 мостови на државни патишта а во овој момент активно се работи на три мостовски конструкции. Оваа година планирани се преку 200 милиони евра инвестиции само во патната ...

Продолжува санацијата на Искрин мост, на увид министерот Бочварски и директорот Рустеми

Kumanovo News - 22.01.2021

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на Јавното претпријатие за државни патишта, Ејуп Рустеми, денеска извршија увид на градежните работи на мостот на реката Пчиња, попознат како „Искрин мост“, чија што санација започна во ...

Во тек е санацијата на Искрин мост, министерот Бочварски на увид (ФОТО+ВИДЕО)

Кумановски м. - 22.01.2021

Санацијата на мостот на реката Пчиња, познат како Искрин мост, кој се наоѓа на магистралниот пат Куманово – Свети Николе, е во тек, а денеска увид на градежните активности извршија министерот за транспорт и врски Благој Бочварски и директорот на ...

Паралелно ќе се градат двете делници од пругата кон Бугарија

Кумановски м. - 22.01.2021

Делниците од Куманово до Бељаковце и од Бељаковце до Крива Паланка ќе се градат паралелно, поради побрзо завршување на изградбата, информираше денеска министерот за транспорт и врски Благој Бочварски при увидот на санацијата на Искрин мост во ...

Санацијата на „Искрин Мост“ кај кумановско Доброшане се одвива побрзо од предвидената динамика

Опсервер - 22.01.2021

– Санацијата на „Искрин Мост“ се одвива побрзо од предвидената динамика, констатираа при денешниот увид на градежните активности, министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, директорот на ЈП за државни патишта, Ејуп Рустеми и заменик ...

Санацијата на „Искрин Мост“ кај кумановско Доброшане се одвива побрзо од предвидената динамика

MakPress - 22.01.2021

Санацијата на „Искрин Мост“ се одвива побрзо од предвидената динамика, констатираа при денешниот увид на градежните активности, министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, директорот на ЈП за државни патишта, Ејуп Рустеми и заменик министерот ...

Бочварски: Преку 200 милиони евра инвестиции во патната инфраструктура оваа година

Локално - 22.01.2021

Оваа година планирани се преку 200 милиони евра инвестиции само во патната инфраструктура. Продолжуваме со изградба на пругата кон Бугарија, со гасификацијата, со нови проекти во комуналната инфраструктура.

Бочварски: Преку 200 милиони евра инвестиции во патната инфраструктура оваа година

Скопје1 - 22.01.2021

Оваа година планирани се преку 200 милиони евра инвестиции само во патната инфраструктура. Продолжуваме со изградба на пругата кон Бугарија, со гасификацијата, со нови проекти во комуналната инфраструктура.

Бочварски: Годинава ќе има над 200 милиони евра инвестиции во патната инфраструктура

Макфакс - 22.01.2021

Оваа година планирани се над 200 милиони евра инвестиции само во патната инфраструктура. Продолжуваме со изградба на пругата кон Бугарија, со гасификацијата, со нови проекти во комуналната инфраструктура.

Бочварски: Годинава преку 200 милиони евра инвестиции во патната инфраструктура

Вечер - 22.01.2021

Оваа година планирани се преку 200 милиони евра инвестиции само во патната инфраструктура. Продолжуваме со изградба на пругата кон Бугарија, со гасификацијата, со нови проекти во комуналната инфраструктура.

Бочварски: Преку 200 милиони евра инвестиции во патната инфраструктура оваа година

Канал5 - 22.01.2021

​Оваа година планирани се преку 200 милиони евра инвестиции само во патната инфраструктура. Продолжуваме со изградба на пругата кон Бугарија, со гасификацијата, со нови проекти во комуналната инфраструктура.

Бочварски: Преку 200 милиони евра инвестиции во патната инфраструктура оваа година

Frontline - 22.01.2021

Оваа година планирани се преку 200 милиони евра инвестиции само во патната инфраструктура, информираат од Министерство за транспорт и врски. Продолжуваме со изградба на пругата кон Бугарија, со гасификацијата, со нови проекти во комуналната ...

Бочварски: Годинава ќе има над 200 милиони евра инвестиции во патната инфраструктура

Н.Македонија - 22.01.2021

Оваа година планирани се над 200 милиони евра инвестиции само во патната инфраструктура. Продолжуваме со изградба на пругата кон Бугарија, со гасификацијата, со нови проекти во комуналната инфраструктура.

Бочварски: Над 200 милиони евра инвестиции во патната инфраструктура годинава

iPortal - 22.01.2021

Оваа година планирани се преку 200 милиони евра инвестиции само во патната инфраструктура. Продолжуваме со изградба на пругата кон Бугарија, со гасификацијата, со нови проекти во комуналната инфраструктура.