TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нутела кармин за усни-ново во козметичката индустрија!

Попара - 14.03.2018

Карминот за усни Nutella е идеална комбинација за сите љубители на шминката. Станува збор за кармини произведени од страна на брендот Beauty Bakerie . Новите кармини се претставени под името Nude-tella .

ФЕНОМЕНАЛЕН ТРИК: Совршени веѓи за 10 секунди

Женски магазин - 13.03.2018

Сакате да ги нагласите веѓите, а да изгледаат природно? Потребни ви се само пинцета и молив за веѓи кој е за нијанса посветол од бојата на вашата кожа, но и во согласност со вашиот тен. Со моливчето обојте ги врвовите на пинцетата и со неа поминете ...

Ореол веѓи: нов тренд на Инстаграм

Ladybook - 13.03.2018

Постојано се појавуваат некои луди трендови, а овој нов тренд на веѓи навистина се надеваме дека нема да стане популарен, бидејќи навистина изгледа бизарно. Мора да признаеме дека веѓите се навистина професионално нацртани, но сепак идејата не е ...

Нутела кармин за усни – ново во козметичката индустрија

Локално - 14.03.2018

Карминот за усни Nutella е идеална комбинација за сите љубители на шминката. Станува збор за кармини произведени од страна на брендот Beauty Bakerie. Новите кармини се претставени под името Nude-tella.

5 совети за совршено да го нанесете црвениот кармин

МакМода - 12.03.2018

Нанесувањето на црвен кармин на усните понекогаш знае да биде мачна мисија, особено која ќе се размачка. Следете ги овие пет совети за совршено да го нанесете. 1. Најважно е да се најде вистинската нијанса на црвен кармин која вам ви одговара.

Науката открива: Кој е најатрактивниот детал на женското лице

365 - 12.03.2018

На толку сексуални скандали и дискусии во 2017-та и 2018-та, дури и машко-женската физичка привлечност станува скандалозна тема. Меѓутоа, природа си е природа, и иако карактерот и интелектот се важни, никому не му ги пишува на чело.

Нутела кармин за усни!?

ЗаЗабава - 14.03.2018

Карминот за усни Nutella е идеална комбинација за сите љубители на шминката. Станува збор за кармини произведени од страна на брендот Beauty Bakerie. Новите кармини се претставени под името Nude-tella.