TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ван Дајк излезе со прва информација за својата повреда која ги загрижи фановите на Ливерпул

Дерби - 14.05.2022

Ливерпул по пауза од 16 години стигна до титулата во ФА Купот, откако во новото финале на „Вембли“ повторно беше подобар од Челси во пенал рулетот. Тимот на Јирген Клоп и денеска имаше повеќе нерви од противникот и разликата ја направи во пенал ...

ВИДЕО: Ливерпул го освои ФА купот, Челси нема среќа со пеналите

Слободен Печат

Пенал-комплекс за Челси: Ливерпул го освои ФА Купот на Англија

Екипа

Клоп за историја: Само тој и Ферги направија ваков подвиг

SportMedia

Ливерпул на пенали го победи Челси и го освои ФА Купот (ВИДЕО)

24Фудбал

Реприза на „Вембли“: Ливерпул повторно ја доби пенал драмата со Челси и го освои ФА Купот (Видео)

Дерби

ВИДЕО: Клоп освои уште еден трофеј, Ливерпул по пенали го грабна ФА Купот

Gol.mk

Sport 1 Sport M Спортманија SportMedia МакФудбал Спортманија Во Центар Локално

Клоп до Чеферин: Укинете ја Лигата на Нации, не постои полуда идеја во светот на фудбалот

Екипа - 14.05.2022

Лигата на Нации и донесе среќа на Македонија, откако нашата репрезентација токму преку ова ново натпреварување обезбеди пласман на ЕВРО 2020. Сепак, од ден на ден се поголем е бројот на критичари на ова натпреварување, па така Јирген Клоп обелодени ...

Клоп: Има ли побесцелно натпреварување од Лигата на нации?

Макфакс