TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Адвокатката на Ѓошевски-Леви: Казните се високи, ќе се жалиме, притворот е неоправдан

24 Вести - 15.03.2019

Адвокатката на поранешниот шеф на обезбедувањето на Трајко Вељаноски, Горан Ѓошевски Леви, кој денеска беше осуден на 15 години затвор за Кравиот четврток, а од вечерва е во притвор, во 24 аналиzа најави жалба и за притворот, но и за казната затвор.

Леви за барањето за притвор: Зошто сега би бегал кога сам се пријавив уште на почеток на постапката?

МКД - 15.03.2019

Горан Ѓошевски е без работа и има семејство и не може високата казна изречена од судот да биде причина за барање на притвор, а за него постојат и мерки и одземена му е патната исправа, рече адвокатката Ружица Николовска, која го застапува обвинетиот ...

Николовска: Ѓошевски е без работа и има 2 деца

Макфакс - 15.03.2019

Личниот обезбедувач на поранешниот претседател на Собранието, Горан Ѓошевски Леви, кој беше осуден на затворска казна од 15 години затвор за крвавиот четврток рече дека се противи на предлогот да му биде определен притвор, бидејќи со неговото ...

Ѓошевски: Надвор од памет би било да оставам толку фамилии на улица и да се дадам во бегство

Press24 - 15.03.2019

Во Кривичниот суд во Скопје денеска објавена пресудата за 17-те преостанати, за насилствата во Собранието на 27 април 2017 година, познат во јавноста како „27 април“. Горан Ѓошевски Леви доби казна од 15 години затвор.

Леви: Не бегам, надвор од памет е да оставам толку фамилии на улица

24Инфо - 15.03.2019

Горан Ѓошевски Леви, кој е осуден на 15години затвор за „27 Април“ во своето обраќање пред судот за предлогот притвор, рече дека сам се пријавил во судот кога се повела постапката за процесот.

Николовска: Ѓошевски е без работа и има две деца

А1 On - 15.03.2019

Личниот обезбедувач на поранешниот претседател на Собранието, Горан Ѓошевски Леви, кој беше осуден на затворска казна од 15 години затвор за крвавиот четврток рече дека се противи на предлогот да му биде определен притвор, бидејќи со неговото ...

Николовска: Ѓошевски е без работа и има 2 деца

Press24 - 15.03.2019

Личниот обезбедувач на поранешниот претседател на Собранието, Горан Ѓошевски Леви, кој беше осуден на затворска казна од 15 години затвор за настаните во Собрание. рече дека се противи на предлогот да му биде определен притвор, бидејќи со неговото ...

Пепиќ: Остајте ме да си седам со ќерката

Точка - 15.03.2019

Обвинетиот Мунир Пепиќ од Агенцијата за разузнавање кој доби 15 години затвор за крвавиот четврток, побара Судот да не го уважи барањето на Обвинителството за да му биде определен притвор.