TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Лацио е недораснат ривал за Баерн, Жиру со фантастичен гол го реши Атлетико

Слободен Печат - 23.02.2021

Европскиот шампион Баерн Минхен, со едната нога се наоѓа во четвртфиналето во Лигата на шампионите откако во првиот осминафинален дуел во Рим го совлада Лацио со 1:4 и притоа постави нов рекорд во елитното натпреварување. Имено, ова им беше 17.

Жиру со страшна акробација ги матираше Облак и Атлетико, Баерн ги искористи почетничките грешки на Лацио (Видео)

Дерби

ЛШ: Баерн го демолираше Лацио и со една нога во четврфиналето (ВИДЕО)

SportMedia

Жиру со ножички го „нокаутира“ Атлетико, Баерн на чекор од четвртфинале во ЛШ (ВИДЕО)

Sport 1

Баерн ја заврши работата, Жиру со „ножички“ го реши Атлетико 🎥

Спортски

Челси го освои Мадрид, Баерн веќе во четвртфинале во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Екипа

Леива и Патрик изрежираа аматерска грешка на „Олимпико“, Баерн води 0:3 на полувреме (Видео)

Дерби

SportMedia Спортманија Sport 1 24Фудбал Спортклуб Спортски Локално Sport M

Гостински победи на Баерн и Челзи во првите осминафинали дуели во ЛШ

Сител - 24.02.2021

Екипите на Баерн Минхен и Челзи забележаа победи како гости на првите средби од осминафиналната рунда во Лигата на шампионите против Атлетико и Лацио. Актуелниот европски шампион минхенски Баерн со „една нога“ е во четвртфиналето на елитното ...

Шампионска лекција од Баерн за Лацио, „ножичките“ на Жиру за победа на Челзи (Видео)

Спортманија

ЛШ: Победи на Баерн и Челзи

Независен

ВИДЕО: Моќниот Баерн го „размонтира“ Лацио пред реваншот во Минхен

Gol.mk

ВИДЕО: Баерн Минхен со убедлива победа во Рим, Лацио немоќен против расположените „Баварци“

Дриблинг

Тинејџер испиша историја за Баерн во ЛШ (Видео)

Спортманија

Лацио му подари гол на Левандовски со кој Полјакот го надмина легендарниот голгетер на Реал Мадрид (Видео)

Спортманија

Екипа Спортски Sport 1 Спортманија MakPress Република Опсервер

(ВИДЕО) Господинот Оливие Жиру со „ножички“ го сруши Атлетико Мадрид во Букурешт

ММС - 24.02.2021

Годините се само бројка. Помеѓу најголемите отелотворувачи на оваа фраза се наоѓа и вечно оспоруваниот и дискредитиран француски напаѓач, Оливие Жиру. Пикот број еден во нападот вечерва на Томас Тухел и пикот број еден во нападот на Дидие Дешамп, ...

Објаснето зошто атрактивниот гол на Жиру против Атлетико не беше офсајд (ВИДЕО)

24Фудбал

Маестрални ножички на Жиру за победа на Челси, Баерн го потопи Лацио во Рим (ВИДЕО)

24Фудбал

Жиру со спектакуларни „ножички“ го пресече Атлетико Мадрид (Видео)

Спортманија

(ВИДЕО) Жирум го сруши Атлетико за минимална, но вредна предност пред реваншот

Спортклуб

ЛШ: Жиру со ножички му донесе победа на Челзи во Букурешт (ВИДЕО)

SportMedia

ВИДЕО: Оливие Жиру со ножички до евро-гол и победа на Челси против Атлетико Мадрид

Дриблинг

Спортски Н.Македонија Локално МКД

Мусиала испиша историја во ЛШ - стана најмлад Англичанец кој постигнал гол!

Sport 1 - 23.02.2021

Баерн Минхен го декласираше Лацио со 4-1 во првиот меч од осминафиналето во Лигата на шампиони (ЛШ), а Џамал Мусиала се запиша во историјата на елитното натпреварување. Мусиала постигна еден погодок против тимот од Рим и така стана најмладиот ...

Мусиала стана втор најмлад стрелец во нокаут-фазата на ЛШ (ВИДЕО)

SportMedia

ВИДЕО: Идната ѕвезда на Баерн, Мусиала стана најмладиот Англичанец со гол во ЛШ

Дриблинг

ВИДЕО: „Чудото“ Мусиала на 17 години погоди и влезе во историјата на ЛШ!

Gol.mk

Трагедија во Аталанта пред дуелот со Реал Мадрид, почина 21 годишен фудбалер

24Фудбал - 23.02.2021

Аталанта попладнево соопшти дека починал Вили Та Би, талентираниот фудбалер од академијата ја загубил битката со ракот на црниот дроб. Аталанта утре има голем дуел против Реал Мадрид во Лигата на шампионите, но денеска пристигнаа тажни вести.

Нова трагедија: Почина фудбалер на Аталанта

Спортклуб

Трагедија: Почина млад 21-годишен фудбалер на Аталанта

SportMedia

Крос ја откри тактиката на Реал за дуелот против Аталанта

Спортманија - 23.02.2021

Искусниот германски фудбалер има одиграно многу вакви важни мечеви во ЛШ Најтрофејниот европски клуб Реал Мадрид утре ќе гостува во Бергамо кај Аталанта, тим кој од минатата сезона е едно од најпријатните изненадувања во Европа.

Реал во незавидна ситуација, Крос е искрен: Ќе мораме да се браниме против Аталанта

Спортклуб

Зидан: Нашата цел е финале во ЛШ

Спортски - 23.02.2021

Тренерот на Реал Мадрид, Зинеди Зидан не бара оправдување во големиот број на повредени играчи пред утрешниот дуел со Аталанта. Зидан пред гостувањето во Италија јасно порача дека целта на неговиот тим е пласман во финалето. „Знам што не чека утре.

Конечно убави вести за Зидан, Рамос веројатно ќе игра во реваншот против Аталанта

Спортманија

Зидан со пофалби за Аталанта: Очекувам убав фудбал, противникот има неверојатни индивидуалци

24Фудбал - 23.02.2021

Францускиот фудбалски стратег мака мачи во однос на склопувањето на составот за пресметката со Италијанците, со оглед на фактот што бројни повреди има во редовите на „Кралевите“. Утревечер Аталанта во Бергамо на домашен терен ќе го пречека Реал ...

Зинедин Зидан има уште еден проблем пред гостувањето кај Аталанта

Дриблинг

Атлетико не случајно одбра да игра како домаќин во Букурешт

Спортманија - 23.02.2021

Пред девет години Симеоне во Букурешт го освои првиот трофеј како тренер на Јорганџиите. Во мај 2012 година Атлетико Мадрид ја освои Лигата на Европа, во финалето го победи Атлетик Билбао со 3-0, двоен стрелец беше Радамел Фалкао, еден гол даде ...

Симеоне: Суарес не дава голови на гости? Вечер во Букурешт ние сме домаќини!

Спортманија

НАТПРЕВАР НА ДЕНОТ: Атлетико без клучни фудбалери против Челзи

SportMedia

Дерби на денот во ЛШ: Атлетико и Челзи ќе водат битка во Букурешт

Спортски

Зидан на лето се сели во Италија

Спортски - 23.02.2021

Италијанските медиуми лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Зинедин Зидан може да се врати на Апенините. Зидан оваа сезона не бележи добри резултати во Реал Мадрид и се посилни се шпекулациите дека двете страни ќе се разделат на лето.

Инзаги: Не е лесно да се игра против екипа која освои шест едноподруго трофеи

SportMedia - 23.02.2021

Вечерва во рамките на осминафиналето на Лигата на шампионите ќе играат Лацио и Баерн. Тренерот на италијанската екипа Симоне Инзаги изјави дека речиси е невозможно да се игра против актуелниот европски и светски шампион Баерн Минхен но и дека ...

Инзаги: Против Баерн ќе биде кулминацијата на петгодишната работа со прекрасен тим

Денешен

Инзаги: Натпреварот против Баерн е кулминација на петгодишната работа со прекрасен тим

MakPress

Инзаги: Натпреварот против Баерн е кулминација на петгодишната работа со прекрасен тим

Опсервер

Реал без голгетерот Бензема и гостува на Аталанта

Вечер Прес - 23.02.2021

Најдобриот стрелец на шпанскиот првак Реал (М), Карим Бензема, нема да игра на првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампиони против Аталанта во Бергамо. Како што пренесуваат шпанските медиуми, искусниот француски напаѓач не успеал да се ...

Познато е кога се враќа Серхио Рамос

24Фудбал - 23.02.2021

Рехабилитацијата на капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос се одвива според планот, позната е датата на негово враќање. Според „АС“, Рамос своето враќање на теренот ќе го има на 13. март на дуелот на Реал Мадрид против Елче.