TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Десеткуваниот Бадел 1862 немоќен на гостувањето кај Целје

Екипа - 25.11.2021

Бадел 1862 го претрпе и петиот пораз во женската конкуренција на АБА лигата откако на гостувањето во Словенија против Целје загуби со убедливи 98-59. Баделки кои на овој натпревар настапија десеткувани поради повредите на Лазареска и Димова успеаја ...

Баделки претрпеа дебакл

Вечер Прес - 26.11.2021

Женскиот кошаркарски клуб Бадел 1862 го претрпе и петиот пораз во ВАБА лигата, откако на гости во Словенија загуби од Целје со убедливи 98:59. Причина за овој пораз на Баделки беше и повредата на неколку првотимки, пред се на Лазареска и Димова.

Бадел 1862 убедливо поразен во Целје!

SportMedia - 25.11.2021

Екипата на Бадел 1862 вечерва во меч од женската јадранска лига убедливо е поразена од Целје со 98:59. Очекуван пораз ако се знае дека нашиот претставник не беше во комплетен состав, недостасуваа повеќе кошаркарки.