TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жителите на Кејптаун вознемирени од мистериозна формација на небото/ВИДЕО

Вечер Прес - 24.09.2023

Чудна појава во саботата ги возбуди жителите на јужноафриканската престолнина, а потоа „запалија“ социјалните мрежи. Словенечки метеоролог објаснува за што се работи. На социјалните мрежи кружи видео од чуден феномен на небото над главниот град на ...

Што е ова над градот? Се појави уште пред земјотресот во Турција кој однесе 20.000 животи (ФОТО/ВИДЕО)

Во Центар - 24.09.2023

Неверојатна снимка која стана вирална на социјалните мрежи покажува чуден облак кој се појави во Јужна Африка. Над небото на Кејп Таун, Јужна Африка е направена слика од ,,црвеникав” облак.

ШТО Е ОВА НА НЕБОТО НАД ГРАДОТ? Се појавило и пред земјотресот во Турција кој однесе 20.000 животи

Во Центар - 24.09.2023

Неверојатна снимка која стана вирална на социјалните мрежи покажува облак што се појави во Јужна Африка. Над небото на Кејп Таун, Јужна Африка е направена слика од леќеста облак. Овие облаци се нарекуваат и ангелски облаци или облаци со летечка ...