TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Семејство во САД нашло вреќи со милион долари и ѝ ги дале на полицијата (ВИДЕО)

МКД - 22.05.2020

Едно семејство во американската сојузна држава Вирџинија неодамна на пат нашло две поштенски вреќи со милион долари и ги предала на полицијата, пренесуваат американските медиуми. Емили Шанц за локалната телевизија ВТВР раскажала дека минатиот викенд ...

Семејство пронашло речиси 1 милион долари во црни ќеси за ѓубре

Црнобело - 21.05.2020

„Горди сме што во нашата земја живеат толку чесни луѓе“, изјавија претставниците на полицијата за ова семејство. Никогаш не знаете на што може да наидете во животот. Емили Шанц, нејзиниот сопруг и двете деца се возеле по пат во нивната родна ...

Семејство во САД нашло вреќи со милион долари и ги вратило во полиција

Канал5 - 22.05.2020

Семејство во американската сојузна држава Вирџинија среде улица нашло две поштенски вреќи со милион долари и ги предала на полицијата, пренесуваат американските медиуми. Американката Емили Шанц за американските медиуми раскажала дека минатиот викенд ...