TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

DS со конкурент на BMW 5 и Audi A6

Авто Плус - 16.05.2018

Францускиот премиум бренд DS Automobiles, кој е под контрола на групата РЅА, се подготвува за лансирање на својот нов предводник во гамата Автомобилот, најверојатно, ќе се појави во 2020 година по повод 65-годишнината од оригиналниот Citroen DS.

Романска Dacia со промет над 5 милијарди евра во 2017

Бизнис Инфо - 16.05.2018

Фото: Pixabay Dacia, најголемиот романски произведувач на атомобили, којшто е дел од француската групација Renault, во 2017 година го зголеми својот промет за 11,45%, односно 5,1 милијарди евра, пишува Romania Insider .

Продадени 2 милиони модели на Fiat 500 за 11 години

Friday.mk - 15.05.2018

Сите сме запознаени со тоа дека Fiat 500 е еден од најпознатите и најпродаваните градски автомобили во светот. Тие запишаа уште еден податок во историјата, а тоа е дека успеале да продадат 2 милиони модели за само 11 години.

Блескавата национална награда “Автомобил на годината” официјално доделена на брендот DACIA за моделот DUSTER

Фокус - 15.05.2018

По 23-пат Македонија го доби автомобилот на годината. Вчеравечер за време на свечената манифестација во винаријата Камник на која присуствуваа бројни гости, пријатели на импортерот и љубители на автомобилите официјално беше доделена блескавата ...

Ford вети уште поголеми промени

Авто Плус - 15.05.2018

Откако објави дека ќе престане со производство на речиси сите свои модели надвор од SUV и кросовер сегментот за Северна Америка, Ford објави дека планира уште сериозни промени во својата стратегија Најверојатно, тоа е за европскиот пазар, кој е ...

Масовно бегство на водечките инжинери од Opel

Авто Плус - 15.05.2018

Раководството на Opel ја прекина регулативата со која беше понудена можност за одредена „отпремнина“ доброволно да се напушти компанијата, откако се покажа дека многу од водечките инженери максимално ја искористија и заминаа да работат кај ...

DS има конкурент на BMW Series 5 и Audi A6

Денар - 16.05.2018

Францускиот премиум бренд „DS Automobiles“, кој е под контрола на групата „РЅА“, се подготвува за претставувањето на новиот предводник. Автомобилот, најверојатно, ќе се појави во 2020-та година по повод 65-годишнината од оригиналниот „Citroen DS“, ...

Fiat 500 стигна до два милиона

Авто Магазин - 14.05.2018

Fiat се пофали дека од фабриката во Тики, Полска, излезе двомилионитиот примерок од новиот 500. Се појави пред единаесет години, но неговата популарност сé уште расте - со скоро 60.000 продадени примероци во Европа тој го одбележа најдобриот квартал ...

Новиот Fiat 500 ја надмина бројката од два милиони примероци

Денар - 14.05.2018

Пред неколку дена, во фабриката на Fiat во Тики, Полска, произведен е Fiat 500 број 2.000.000. Популарниот Fiat се продава во повеќе од 100 земји низ светот, а 80% од продажбата е надвор од Италија, што го прави Fiat светски модел.

Француски луксуз: Прекрасниот DS 8 пристигнува за две години

Точка - 14.05.2018

Круната на гамата на DS би требало да поседува спектакуларен дизајн - во продажба ќе е најде во 2020-та година со што ќе биде одбележана 65-годишнината од лансирањето на оригиналниот Citroen DS.

Слабите резултати на DS не го загрижуваат шефот на Алијансата PSA

Денар - 14.05.2018

Брендот „DS Automobiles“ се оддели од „Citroen“ во 2015-та година, но тоа засега не дава никакви позитивни резултати, туку напротив. Во 2017-та година, само 52.850 возила од новата марка беа продадени, што е намалување за 38.5% помалку од 2016-та ...

Производството на Фиат 500 достигна два милиона примероци

Бриф - 14.05.2018

Во фабриката на Фиат во полскиот град Тики е произведенo двамилионитото возило модел Фиат 500. Популарниот Фиат се продава во над 100 земји низ светот, а 80 отсто од продажбата е надвор од Италија.

Fiat 500 стигна до два милиона произведени автомобили

ЗаЗабава - 15.05.2018

Fiat се пофали дека од фабриката во Тики, Полска, излезе двомилионитиот примерок од новиот 500. Се појави пред единаесет години, но неговата популарност сé уште расте – со скоро 60.000 продадени примероци во Европа тој го одбележа најдобриот квартал ...

Новиот Фиат 500 ја надмина бројката од два милиони примероци

еМагазин - 14.05.2018

Пред неколку дена, во фабриката на Fiat во Тики, Полска, произведен е Fiat 500 број 2.000.000. Популарниот Fiat се продава во повеќе од 100 земји низ светот, а 80% од продажбата е надвор од Италија, што го прави Fiat светски модел.

Во француски стил, DS 8 пристигнува за две години

ЗаЗабава - 15.05.2018

Круната на гамата на DS би требало да поседува спектакуларен дизајн – во продажба ќе е најде во 2020-та година со што ќе биде одбележана 65-годишнината од лансирањето на оригиналниот Citroen DS.

Производството на Фиат 500 достигна два милиона примероци

Вечер - 14.05.2018

Во фабриката на Фиат во полскиот град Тики е произведено двамилионитото возило модел Фиат 500. Популарниот Фиат се продава во над 100 земји низ светот, а 80 отсто од продажбата е надвор од Италија.

Новиот Fiat 500 ја надмина бројката од два милиони примероци

+инфо - 14.05.2018

Fiat 500 е лидер на пазарот во девет европски земји и е меѓу првите три во уште други седум. Пред неколку дена, во фабриката на Fiat во Тики, Полска, произведен е Fiat 500 број 2.000.000. Популарниот Fiat се продава во повеќе од 100 земји низ ...

Новиот Fiat 500 ја надмина бројката од два милиони примероци

Точка - 14.05.2018

Пред неколку дена, во фабриката на Fiat во Тики, Полска, произведен е Fiat 500 број 2.000.000. Популарниот Fiat се продава во повеќе од 100 земји низ светот, а 80% од продажбата е надвор од Италија, што го прави Fiat светски модел.

Новиот Fiat 500 ја надмина бројката од два милиони примероци

Оff.net - 15.05.2018

Пред неколку дена, во фабриката на Fiat во Тики, Полска, произведен е Fiat 500 број 2.000.000. Популарниот Fiat се продава во повеќе од 100 земји низ светот, а 80% од продажбата е надвор од Италија, што го прави Fiat светски модел.