TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Путин му го честита роденденот на Трамп

Макфакс - 14.06.2018

Рускиот претседател Владимир Путин му го честитал роденденот на американскиот претседател Доналд Трамп, изјави портпаролот на Кремељ, Дмитри Песков. „Претседателот испрати телеграма со честитка на својот американски колега“ рекол Песков за Тас.

Како изгледаше Доналд Трамп пред 38 години?

Кајгана - 14.06.2018

Американскиот претседател, Доналд Трамп, кој е најстариот кандидат избран по прв пат во Белата куќа, следниот четврток ќе наполни 72 години. Со 70 години Трамп во 2016 година стана најстарата личност за прв пат избрана за претседател на САД.

Трамп открил што му фалело на самитот: Ќе беше подобро Путин да седеше покрај мене! А сега морам да му се јавам на ...

Точка - 14.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп зборувал за состанокот "G7" во Канада и рекол дека ќе било подобро да дошло до препород на "G8", бидејќи присуството на Русија би помогнало да се решат бројни прашања.

Путин и Трамп договараат средба, вели висок претставник од САД

Макфакс - 14.06.2018

Москва и Вашинтон ја истражуваат можноста за состанок помеѓу американскиот и рускиот претседател, Доналд Трамп и Владимир Путин. Ова го изјави посебниот советник на американскиот претседател и директор за Европа и Русија, при американскиот ...

Путин му го честиташе роденденот на Трамп

24Инфо - 14.06.2018

Рускиот претседател Владимир Путин му го честитал роденденот на американскиот претседател Доналд Трамп, изјави портпаролот на Кремељ, Дмитриј ...

Што би сакал Трамп од Путин?

Локално - 14.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп откри што би побарал од рускиот претседател Владимир Путин, ако седеше на една маса со него. Ова беше објавено од Фокс Телевизија, на прашање на нивниот новинар.

Песков: Сакаме Трамп да дојде на Светското првенство

Стандард - 13.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп, како и лидерите на другите земји, се посакувани гости на Светското фудбалско првенство во Русија. Ова го изјави прес-секретарот на рускиот претседател, Дмитриј Песков, цитиран од локалните медиуми.

Путин му го честиташе роденденот на Трамп

Точка - 14.06.2018

Рускиот претседател Владимир Путин му го честитал роденденот на американскиот претседател Доналд Трамп, изјави портпаролот на Кремељ, Дмитриј Песков. „Претседателот испрати телеграма со честитка на својот американски колега“ рекол Песков за Тас.

Путин и Трамп договараат средба, вели висок претставник од САД

Точка - 14.06.2018

Москва и Вашинтон ја истражуваат можноста за состанок помеѓу американскиот и рускиот претседател, Доналд Трамп и Владимир Путин. Ова го изјави посебниот советник на американскиот претседател и директор за Европа и Русија, при американскиот ...

Путин му го честита роденденот на Трамп

Sky - 14.06.2018

Рускиот претседател Владимир Путин му го честитал роденденот на американскиот претседател Доналд Трамп, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитри Песков. „Претседателот испрати телеграма со честитка на својот американски колега“, рекол Песков за Тас.

Нова историска средба на повидок: Се подготвува состанок меѓу Путин и Трамп

Press24 - 14.06.2018

Москва и Вашинготн истражуваат можност за состанок меѓу американскиот и рускиот претседател Доналд Трамп и Владимир Путин, изјавил посебен советник на американскиот претседател и директор за Европа и Русија при американскиот Национален совет за ...

Се подготвува нова историска средба: Ќе се сретнат Путин и Трамп

Курир - 14.06.2018

Москва и Вашинготн разгледуваат можности за состанок меѓу американскиот и рускиот претседател Доналд Трамп и Владимир Путин, изјавил посебен советник на американскиот претседател и директор за Европа и Русија при американскиот Национален совет за ...

Путин и Трамп договараат средба, вели висок претставник од САД

Sky - 14.06.2018

Москва и Вашингтон ја истражуваат можноста за состанок помеѓу американскиот и рускиот претседател, Доналд Трамп и Владимир Путин. Ова го изјави посебниот советник на американскиот претседател и директор за Европа и Русија при американскиот ...

Се подготвува нова историска средба: Ќе се сретнат Путин и Трамп

Република - 14.06.2018

Москва и Вашинготн разгледуваат можности за состанок меѓу американскиот и рускиот претседател Доналд Трамп и Владимир Путин, изјавил посебен советник на американскиот претседател и директор за Европа и Русија при американскиот Национален совет за ...

Се подготвува нова историска средба: Ќе се сретнат Путин и Трамп

Сител - 14.06.2018

Москва и Вашинготн разгледуваат можности за состанок меѓу американскиот и рускиот претседател Доналд Трамп и Владимир Путин, изјавил посебен советник на американскиот претседател и директор за Европа и Русија при американскиот Национален совет за ...