TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Не станува збор за неверство: Ова е причината поради која Мустафа ја остави Емина!

БркајРабота - 13.03.2018

Музичката двојка Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се најде како топ тема во медиумите поради информацијата дека се разведуваат. Се шпекулираа бројни причини, а турските медиуми сега ја обвинија пејачката.

Зошто Турците ја обвинуваат само Емина Јаховиќ за разводот со Мустафа Сандал ?(ВИДЕО)

Канал5 - 13.03.2018

Музичката двојка Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се во фокусот на турските медиуми по распадот на нивниот среќен брак Се шпекулира за бројни причини за разводот , но турските медиуми ја обвинуваат само Емина .

Турците за крах на бракот ја обвинуваат Емина: Еве зошто всушност Мустафа ја остави Јаховиќ

Курир - 13.03.2018

Музичкиот пар Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се најде во центар на вниманието на медиумското внимание после информацијата дека се разведуваат. Се уште се шпекулира за причините на крај на бракот, а турските медиуми за се` ја обвинуваат пејачката.

(Видео) Турците ја обвинуваат Емина Јаховиќ за пропаднатиот брак

Репортер - 13.03.2018

Музичката двојка Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се најдоа во жижата на медиумската јавност, по информациите дека се разведуваат. Се шпекулираа голем број на причини, а турските медиуми за ваквиот крах ја обвинија пејачката.

Денеска се разведуваат: А пред 10 години се зборуваше за нивната свадба и оваа венчаница со длабоко деколте

Сител - 12.03.2018

Емина Јаховиќ (36) и Мустафа Сандал (48) решија да му стават крај на бракот, а вака изгледаше нивната свадба од соништата одржана пред точно една деценија. Емина и Мустафа се венчаа на 13 јануари 2008 година во Истанбул, а Мустафа пред тоа убавата ...

Гламур, романтика и неизмерна љубов: Вака изгледала свадбата на Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал! (Видео)

Вечер - 12.03.2018

Точно пред една деценија двајцата се заколнале еден на друг на вечна љубов Емина Јаховиќ (36) и Мустафа Сандал (48) решиле да го прекинат бракот, а само точно пред една деценија двајцата се заколнале еден на друг на вечна љубов.

Емина: Биди хероината во својот живот, а не жртвата (Фото+Видео)

Exclusive.mk - 12.03.2018

„На крајот, се што научив е како да бидам силна сама“, е една од фотографиите со пораки кои Емина Јаховиќ ги има објавено на својот Инстаграм профил. Таа се забавува со своите деца и изгледа одлично и покрај тоа што се разведува од Мустафа Сандал со ...

Турците за крах на бракот ја обвинуваат Емина: Еве зошто всушност Мустафа ја остави Јаховиќ

Сител - 13.03.2018

Музичкиот пар Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се најде во центар на вниманието на медиумското внимание после информацијата дека се разведуваат. Се уште се шпекулира за причините на крај на бракот, а турските медиуми за се` ја обвинуваат пејачката.

Турците тврдат дека Емина е виновна за разводот

Вечер - 13.03.2018

Музичкиот пар Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се најде во центар на вниманието на медиумското внимание после информацијата дека се разведуваат. Се уште се шпекулира за причините на крај на бракот, а турските медиуми за се ја обвинуваат пејачката.

Турците за крај на бракот ја обвинуваат Емина Јаховиќ

ЗаЗабава - 14.03.2018

Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се најде во центар на вниманието кај медиумското после информацијата дека се разведуваат. Се уште се шпекулира за причините на крај на бракот, а турските медиуми за се` ја обвинуваат Емина.