TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дури 190 новозаразени со ковид 19

Слободен Печат - 17.01.2021

Починати се 6 лица, четири пациенти од Скопје (60,74,44 и 86г), еден од Куманово (72г) и еден пациент од Гостивар (64г). Пациентите се починати во болнички ...

Починаа уште шест лица од Ковид-19, вкупно 2.702

еМагазин

Короната спласнува: шестмина починати, 190 нови случаи

Expres

Починаа нови 14 лица од корона, тројца вон болнички услови

Локално

Хемотерапија во студени соби – пациент се жали дека тешко болните смрзнуваат на Клиниката за онкологија

Алфа - 17.01.2021

Хемотерапија на минус 10 степени?! Пациенти кои се лекуваат на Клиниката за онкологија, реагираат дека деновиве откако температурата се спушти под нулата, терапија примале во соби студени како во фрижидер.

Во скопските ковид-центри слободни 172 кревети

МКД

Зошто се влошува состојбата со епидемијата во Британија?

Слободен Печат

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 17 пациенти

Макфакс

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 17 пациенти

Вечер

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 17 пациенти, а вкупно се лекуваaт 287 лица

Скопје1

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 22 пациенти

Точка

Н.Македонија 24Инфо Frontline +инфо Опсервер Денешен Вечер Прес

Ковид-19: 14 461 активен случај, 2696 починати, 670 на болничко лекување

А1 On - 17.01.2021

Во статистиката на Министерството за здравство вчера беа регистрирани уште 361 заразен со Ковид-19, 14 починати, како и 2 116 оздравени пациенти. Активни се 14 461 случај, и понатаму најмногу во Скопје, каде има 8 653, по што следи Тетово со 576, ...

Денес во Битола оздравени 80 и само 4 нови позитивни на ковид-19, активни 290 случаи

Битола Њуз

2.116 оздравени, 15 починати и 361 нови случаи на Ковид-19 последново деноноќие

Радио МОФ - 16.01.2021

Министерството за здравство информираше дека во последните 24 часа се регистрирани 361 новозаболени лица од Ковид-19 од вкупно направени 2.176 тестирања. Новите случаи, по градови се регистрирани во: Скопје-164, Куманово-17, Тетово-12, Прилеп-15, ...

Починаа уште 14 лица од Ковид 19, од нив тројца во вонболнички услови

еМагазин

Најмладиот починат има 46 години – Министерството за здравство ја соопшти возраста на жртвите од ковид во последните 24 часа

Centar

14 нови починати од Ковид 19 и 17 отсто позитивни или 361 случај од 2 176 тестови

Денешен

Во Србија 1.393 нови случаи со коронавирусот, а 22 лица починале

Акцент - 16.01.2021

Во последните 24 часа во Србија се потврдени нови 1.393 случаи на коронавирусот, а 22 лица починале. Според новите податоци на Министерството за здравство, тестирани се 9.099 примероци во текот на вчерашниот ден.

Во Србија 1.393 новозаразени, починаа 22 лица

Независен

Уште 763 новозаразени во Хрватска, починаа 38

24Инфо - 16.01.2021

Националниот штаб на Хрватска ги објави денешните податоци во врска со корона вирусот, па така од 5.969 тестирани, 763 се новозаразние, а активни се 4.711. Меѓу нив 1.760 пациенти се на болничко лекување, а 154 на репсиратор.

Уште 763 новозаразени во Хрватска, починаа 38

Независен