TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Баерн му предлага трампа на Манчестер Сити: Нуди еден играч за Сане

СуперСпорт - 26.03.2020

Баерн Минхен не планира да се откаже од намерата за ангажман на Лерој Сане кој оваа сезона се уште нема настап во дресот на „граѓаните“ поради тешка повреда добиена уште на натпреварот против Ливерпул во рамките од Комјунити Шилд.

„Билд“ со детали од преговорите меѓу Берн и Ноер: Нема никаков прогрес…

СуперСпорт - 26.03.2020

Најтиражниот германски медиум „Билд“ јавува дека засега нема никаков прогрес во преговорите за нов договор меѓу Баерн Минхен и Мануел Ноер. Актуелниот договор на искусниот стратег истекува во 2021 година и доколку продолжат несогласувањата тој лесно ...

Робен не сакал да потпише за Манчестер јунајтед, лошо му мирисал воздухот

Спортманија - 26.03.2020

Бизарна причина зошто Робен во 2004 ги одбил Црвените ѓаволи. Рио Фердинанд, поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед, откри една занимливост поврзана со неуспешниот трансфер на Арјен Робен кај Црвените ѓаволи во 2004 година.

Ривалдо: Тер Штеген заслужува подобар договор, но не може…

Дерби - 26.03.2020

Марк-Андре Тер Штеген е еден од најдобрите играчи на Барселона, односно меѓу најзаслужните за успесите на клубот во последните години. Тој носи голема стабилност на голот на каталонците и во моментов важи за еден од најдобрите на својата на светот, ...

Ноер и Баерн се уште не можат да се договорат!

Спортски - 26.03.2020

Преговорите помеѓу Маниел Ноер и Баерн Минхен за продолжување на соработката се во прекин, објави еминентен новинар на „Билд“. Баерн му понудил нов договор на Мануел Ноер , но само со продолжување на една година.

Нојер го одби предлогот на Баерн за нов договор

Кајгана - 26.03.2020

Голманот на тимот од Минхен се сака да потпише нов договор под условите кои ги нудат „Баварците“, па сега неговата иднина станува неизвесна. Баерн му понудил нов договор на Мануел Нојер, но само со продолжување на една година.

Марио Геце има нов клуб во Германија?

Sport M - 26.03.2020

Германскиот напаѓач Марио Геце нема да остане во Борусија Дортмунд, убедени се медиумите. Во последните месеци, Геце преговараше со Милионерите за продолжување на соработката, но бидејќи не се согласи за намалување на платата, сосема е извесно дека ...

Постигнат договор: Продолжува „љубовта“ меѓу Киелини и Јувентус

Спортски - 26.03.2020

Новиот договор на капитенот на Јувентус, Џорџо Киелини е прашање на формалност, тврди „Газета дело Спорт“. Договорот на Киелини со Јувентус истекува на крајот на сезоната, а „старата дама“ му нуди соработка на уште една година.

Потписот на Киелини е само формалност

Sport M - 26.03.2020

Иако фудбалот запре во скоро секоја земја, тоа не значи дека во клубовите запре сè. Веќе се прават планови за следната сезона, размислувајќи за потенцијално засилување и какви фудбалери да ги задржат во клубот. Јувентус е пример за ова.

Баерн и Сити се договориле, Алаба го одбил транферот

TopSport - 26.03.2020

Пеп Гвардиола во име на Манчестер сити со Баерн Минхен го договорил трансферот на Давид Алаба. Проблем за двете страни е што репрезентативецот на Австрија не сака да се сели во Англија, негова цел е шпанската Ла Лига.

Главоболки за Гвардиола: Клубовите се договориле, но фудбалерот одбил трансфер!

СуперСпорт - 26.03.2020

Германските медиуми пишуваат дека Манчестер сити се согласил на размена со Баерн Минхен, поточно Алаба требало да биде дел од преселбата на Сане во германскиот гигант. Причината е јасна зошто Гвардиола го сака Алаба.

Проблеми за Гвардиола: Клубовите се договорија, а играчот одби трансфер

Спортклуб - 26.03.2020

Според информациите на германските медиуми, Манчестер Сити прифатил да го добие Алаба кој би бил дел од трансферот на Лирој Сане во Баерн. Двајцата играчи имаат договор до 2021 година, а Гвардиола силно го посакувал Австриецот во својот тим, особено ...

Играчите на Баерн и Борусија ќе си ги намалат платите за да им помогнат на вработените во клубот

Сакам да кажам - 26.03.2020

Играчите и директорите на Баерн Минхен и Борусија Дортмунд се согласија да им бидат намалени платите додека трае кризата со коронавирусот. Германските фудбалски гиганти соопштија дека на овој начин сакаат финансиски да им помогнат на останатите ...

Тер Штеген упорно ја одбива Барселона, пристигнува понуда од дома

Sport M - 26.03.2020

Сè поизвесно е дека на крајот на сезоната Марк-Андре тер Штеген и Барселона би можеле да се разделат. Германскиот голман има договор со Барселона кој важи до 2022 година и клубот упорно се обидува да го продолжи, но сите преговори сеуште се ...

И Баерн се враќа на тренинзите, од клубот подготвиле посебен план кој досега не е виден

Дерби - 26.03.2020

Од Баерн Минхен сакаат да се вратат на тренинзи за тимот да не изгуби многу и играчите да останат фит доколку сезоната се продолжи штом целата оваа работа со коронавирусот стивне. Имено, како што пишува „Кикер“ од Баерн Минхен чекаат дозвола од ...

Баерн и Сити размислуваат исто, но не и Алаба

Спортски - 26.03.2020

Давид Алаба би можел во текот на летото да ги напушти редовите на минхески Баерн. Репрезентативецот на Австрија е подготвен после 12 години да го напушти Баерн, а 27-годишниот фудбалер се поврзува со Манчестер Сити, Барселона и Реал Мадрид.

Баерн и Сити мислат исто, но не и Алаба

Sport M - 26.03.2020

Давид Алаба би можел летово да ги напушти редовите на Баерн Минхен. Австрискиот репрезентативец е подготвена да го напушти германскиот состав по 12 години, а 27-годишниот фудбалер се поврзува со Манчестер Сити, Барселона и Реал Мадрид.

На низок старт поради Тер Стеге

Вечер - 26.03.2020

Првиот голман на каталонскиот гигант Барселона, Марк Андре-тер Стеге, е најновата желба на актуелниот шампион на Германија, тимот на Баерн (М). Раководните лица на баварскиот гигант се сфесни дека капитенот, Мануел Нојер, може уште една, максимум ...

Баерн продолжува со тренинзи со посебен режим?

СуперСпорт - 26.03.2020

Поради пандемијата на коронавирус, Бундеслигата се уште е на пауза. Сè е стопирано и некои клубови сакаат да започнат со тренинзи. Кикер известува дека Баерн Минхен чека дозвола од баварските власти да ги собере играчите следната недела.

Робен го откачил Јунајтед затоа што му смрдело во тренинг центарот

SportMedia - 26.03.2020

Арјен Робен се разви како одличен фудбалер во Челзи, а по кратката епизода во Реал Мадрид, експлодира во Баерн Минхен каде остана до крајот на кариерата. Холанѓанецот за Челзи одигра 106 натпревари и освои две шампионски титули, а можел да заврши во ...

Нојер го напушта Баерн?

TopSport - 26.03.2020

Мануел Нојер веројатно во летниот преоден рок ќе го напушти Баерн Минхен. „Билд“ објави дека првата рунда преговори помеѓу менаџерот на Нојер и челниците на Баерн Хасан Салихамиџиќ и Оливер Кан завршила неуспешно.

Нојер и Баерн Минхен не се договорија за продолжување на соработката

Gol.mk - 26.03.2020

Мануел Нојер не успеа да пронајде заеднички јазик во првите преговори со челните лица на Баерн Минхен , за продолжување на меѓусебната соработка. Како што пренесува „Билд“, искусниот голман од Гелзенкирхен не сакал да прифати договор до 2022 година, ...

Бурно во Минхен: Состанокот помеѓу агентот на Ноер и Баерн траел четири минути

Спортски - 25.03.2020

Германскиот голман Мануел Ноер на крајот на наредната сезона би можел да го напушти Баерн како слободен играч. Ноер со Баерн има договор до летото 2021 година, но преговорите за новиот договор траат веќе подолго време.

Баерн и Нојер не успеале да се договорат за нова соработка

SportMedia - 25.03.2020

Дали Мануел Нојер ќе остане во Баерн Минхен или ќе направи сензационален летен трансфер? Илјадници фанови деновиве си го поставуваат ова прашање. Весникот „Билд“ објави дека во вторникот, агентот на голманот, Томас Крот се состанал со главниот ...

Пукна работата во Минхен: По само 4 минути, агентот на Нојер го напуштил состанокот

Спортклуб - 25.03.2020

Мануел Нојер на крајот од оваа сезона, би можел да го напушти Баерн Минхен, барем така зборуваат податоците кои доаѓаат од Бундеслигата. Нојер со Баерн Минхен е договор на верност до 2021 година, а во тек биле преговори за нов долготраен договор на ...

Баерн ќе тренира на три различни терени за да се избегне заразата

Спортманија - 25.03.2020

Германскиот првак чека дозвола од градските власти за да се врати во тренажен процес Германското првенство сигурно нема да почне пред почетокот на мај, но и покрај тоа, челниците на германскиот првак Баерн Минхен велат дека тимот е подготвен да се ...

Киелини ќе продолжи со Јувентус

MakPress - 25.03.2020

Новиот договор на дефанзивецот на Јувентус, Џорџо Килини е само прашање на формалности, велат од „Газета дело Спорт“. Клубот, исто така, е во преговори со Џанлуиџи Буфон и Леонардо Бонучи.

„Баварците“ и „милионерите“ се согласија за намалување на платите

OhridNews - 25.03.2020

Играчите, стручниот штаб и директорите во Баерн Минхен и Борусија Дортмунд, одлучиле да прифатат намалување на платите додека трае паузата во Бундес лигата поради пандемијата на коронавирусот.

Робен бил блиску да игра во Јунајтед, не ја сакал миризбата на тренинг центарот?

Gol.mk - 25.03.2020

Пред да се пресели во Челзи, брзоногиот Арјен Робен имал шанса да потпише договор со Манчестер Јунајтед. Сепак, на крај одлучил да му даде предност на тимот од Лондон, а причината за неговата одлука е повеќе од бизарна.

Баерн скрати од платите на фудбалските ѕвезди за да ги заштити останатите вработени, Нојер веднаш се огласи

Дерби - 25.03.2020

Баерн Минхен донесе мерка за намалување на платите на фудбалерите од првиот тим и на директорите на клубот во период на експанзија на коронавирусот во Германија, сето тоа со јасна цел платите на останатите вработени во клубот да останат недопрени и ...

Нојер: Ние сме привилегирани луѓе и мора да прифатиме намалување на платата

МКД - 25.03.2020

За разлика од некои други фудбалери, голманот на Баерн Минхен се согласува со иницијативата за намалување на платата со цел да им се помогне на оние со помали примања кои можат и да останат без работа.

Робен не потпишал за Јунајтед оти му смрдело во тренинг-кампот!

Макфакс - 25.03.2020

Многумина сметаа дека требаше да одигра уште некоја сезона, но холандскиот фудбалски интернационалец, Арјен Робен по ангажманот во Баерн Минхен реши да „ги закачи“ копачките. На тој чекор се реши откако помина цела деценија во Баерн, но не смее да ...

Нојер: Нормално е играчите да земаат пониски плати

А1 On - 25.03.2020

Капитенот на Баерн Минхен, Мануел Нојер изјави дека е природно играчите да прифатат намалување на платите заради кризата со коронавирус. Фудбалерите на Баерн се согласија да ги намалат надоместоците и Нојер ги повика сите клубови да го следат овој ...

Буфон не знае за доста, нов договор за голманската легенда

OhridNews - 25.03.2020

Искусниот чувар на мрежата Џајнлујџи Буфон нема намера да му каже збогум на фудбалот и најмалку уште една сезона ќе биде фудбалски активен Како што пренесува „Тутоспорт“, Буфон одлучил да ја збогати кариерата со уште една сезона а Јувентус без ...

Нојер: Ние сме привилигирани луѓе и мора да прифатиме намалување на платата

24Фудбал - 25.03.2020

За разлика од некои други фудбалери, голманот на Баерн Минхен се согласува со иницијативата за намалување на платата со цел да им се помогне на оние со помали примања кои можат и да останат без работа.

Нојер: Нормално е играчите да земаат пониски плати

MakPress - 25.03.2020

Капитенот на Баерн Минхен, Мануел Нојер изјави дека е природно играчите да прифатат намалување на платите заради кризата со коронавирус. Фудбалерите на Баерн се согласија да ги намалат надоместоците и Нојер ги повика сите клубови да го следат овој ...

Киелини ќе продолжи со Јувентус

Опсервер - 26.03.2020

Новиот договор на дефанзивецот на Јувентус, Џорџо Килини е само прашање на формалности, велат од „Газета дело Спорт“. Клубот, исто така, е во преговори со Џанлуиџи Буфон и Леонардо Бонучи.

Нојер го напушта Баерн?

Макфакс - 26.03.2020

Мануел Нојер веројатно во летниот преоден рок ќе го напушти Баерн Минхен. „Билд“ објави дека првата рунда преговори помеѓу менаџерот на Нојер и челниците на Баерн Хасан Салихамиџиќ и Оливер Кан завршила неуспешно.

Нојер го напушта Баерн?

Точка - 26.03.2020

Мануел Нојер веројатно во летниот преоден рок ќе го напушти Баерн Минхен. „Билд“ објави дека првата рунда преговори помеѓу менаџерот на Нојер и челниците на Баерн Хасан Салихамиџиќ и Оливер Кан завршила неуспешно.

Нојер го напушта Баерн?

MTM - 26.03.2020

Мануел Нојер веројатно во летниот преоден рок ќе го напушти Баерн Минхен. „Билд“ објави дека првата рунда преговори помеѓу менаџерот на Нојер и челниците на Баерн Хасан Салихамиџиќ и Оливер Кан завршила неуспешно.

И Баерн се враќа на тренинзите, од клубот подготвиле посебен план кој досега не е виден

Точка - 26.03.2020

Од Баерн Минхен сакаат да се вратат на тренинзи за тимот да не изгуби многу и играчите да останат фит доколку сезоната се продолжи штом целата оваа работа со коронавирусот стивне. Имено, како што пишува „Кикер“ од Баерн Минхен чекаат дозвола од ...

Баерн продолжува со тренинзи на посебен план?

Sport M - 26.03.2020

Поради пандемијата на коронавирус, Бундеслигата се уште е прекината. Сè е стопирано, а некои клубови сакаат да започнат со тренинзи. „Кикер“ известува дека Баерн Минхен чека дозвола од баварските власти да ги собере играчите следната недела.