TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сандерс: САД размислуваат за дополнителни санкции кон Русија

А1 On - 16.04.2018

Белата куќа денеска соопшти дека размислува за воведување на дополнителни санкции против Русија по наводниот напад со хемиско оружје во Сирија, но оти се уште не е донесена таква одлука. – Размислуваме за дополнителни санкции кон Русија и одлуката ...

Закажана седницата за рускиот одговор на американските санкции

Р.С.Европа - 16.04.2018

Долниот дом на рускиот Парламент за 15 мај ја закажа седницата на која треба да се разгледува нацрт законот за одговор на американските санкции. Руските власти денеска разговараа за плановите како да им одговорат на Соединетите Американски Држави ...

Русија без одлагање ќе одговори на американските санкции

Р.С.Европа - 16.04.2018

Рускиот заменик министер за надворешни работи Сергеј Риабков изјави денеска дека неговата земја нема да го одложи усвојувањето на законот кој е одговор на американските санкции. Членовите на долниот дом на Парламентот претходно соопштија дека ...

Захарова: Санкциите против Русија немаат допир со реалноста

Макфакс - 15.04.2018

Идните антируски санкции што планираат да ги воведат САД, за цел имаат само да ја казнат Русија, затоа што е „глобален играч“. Ова го изјави портпаролката на руското министерство за надворешни работи, Марија Захарова.

Сандерс: САД размислуваат за дополнителни санкции кон Русија

Независен - 16.04.2018

Белата куќа денеска соопшти дека размислува за воведување на дополнителни санкции против Русија по наводниот напад со хемиско оружје во Сирија, но оти се уште не е донесена таква одлука. - Размислуваме за дополнителни санкции кон Русија и одлуката ...

Сандерс: САД размислуваат за дополнителни санкции кон Русија

+инфо - 16.04.2018

Белата куќа денеска соопшти дека размислува за воведување на дополнителни санкции против Русија по наводниот напад со хемиско оружје во Сирија, но оти се уште не е донесена таква одлука. – Размислуваме за дополнителни санкции кон Русија и одлуката ...