TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Богоевски да излезе и да каже дали е зависник од дрога, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1 - 15.05.2019

Павле Богоевски нема веќе никаков кредибилитет да биде пратеник и да ги лаже граѓаните со некакви пријави. Постојат отворени сомневања дека Богоевски конзумира наркотици и дека е можно неговите изјави, настапи и одлуки да биле под дејство на ...

Богоевски се пријавил во полиција: При тестирање, трагите од кокаин најдолго остануваат на коса

Република - 15.05.2019

По аудио сминките кои беа објавени вчера, попладнево Павле Богоевски во ПС Центар се пријавил самиот но и непознат сторител. Во одделот за борба со недозволена трговија и шверц се пријави сам себе бидејќи авторот на постот на руската социјална мрежа ...

ВМРО-ДПМНЕ: Богоевски да се тестира за дрога, Заев да му побара оставка

+инфо - 15.05.2019

Павле Богоевски нема веќе никаков кредибилитет да биде пратеник и да ги лаже граѓаните со некакви пријави. Постојат отворени сомневања дека Богоевски конзумира наркотици и дека е можно неговите изјави, настапи и одлуки да биле под дејство на ...

Богоевски се сомнева дека „хајката“ е обид за зачувување на пратеничкиот мандат на Груевски

365 - 15.05.2019

Попладнево пратеникот Павле Богоевски заминал во полициcката станица Центар, каде што самиот се пријавил за нeдoзволена тpговиja и швepц , но го пријавил таксистот, кого не го памети, за нeлeгaлно снимање и објавување на приватен разговор, објави ...

Пратеникот Богоевски во полиција – пријавува недозволено снимање и сам себе за масло од канабис

Телма - 15.05.2019

Попладнево, пратеникот Павле Богоевски излезе од полициската станица Центар, се пријави самиот себеси но и непознат сторител. Во одделот за борба со недозволена трговија и шверц се пријави сам себе бидејќи авторот на постот на руската социјална ...

Адвокатот Тортевски за Богоевски: Дали за кока или марихуана се лежи исто-една година затвор !

Магазин - 15.05.2019

Познатиот скопски адвокат, своевремено и соборец на Богоевски од Шарената револуција, кој важи за еден од најдобрите кривичари во Македонија, Александар Тортевски преку својот твитер му порача на пратеникот Павле Богоевски дека за овој скандал мора ...

Нови „бомби“ на интернет, пратеникот Богоевски негира дека порачувал кокаин

ТВ21 - 15.05.2019

Нови прислушувања се објавуваат на интернет. На анонимен профил на социјалните мрежи објавено е видео од 40 секунди во кое пратеникот Павле Богоевски се слуша како нарачува наркотични средства.

Павле Богоевски во полиција

Press24 - 15.05.2019

Ова попладне пратеникот Павле Богоевски излегол од полициската станица Центар каде се пријавил себе си и непознат сторител, бидејќи авторот на постот на руската социјална мрежа ВК тврди дека пратеникот по телефон нарачувал да купи кокаин, јавува ...

Богоевски: не нарачувам кокаин, туку медицински канабис за моја блиска личност

24 Вести - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски признава дека снимката која што се појави на руска социјална мрежа е автентична и не е монтирана, но негира дека договара за кокаин како што тврди „Громовник“ во описот на видеото.

Богоевски: Разговорот не е од прислушуваните разговори туку е снимен од таксист

MakPress - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски во обид ја оправда аудио снимката која вчера одекна во јавноста на својот фејсбук истакна дека истата е автентична и дека не е дел од аудио разговорите кој ги поседуваше и објавуваше лидерот на тогашната опозиција Зоран ...

Богоевски тврди дека бил снимен од таксист

Фокус - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски тврди дека разговорот кој беше објавен од него, го снимил всушност таксист пред неколку месеци, додека тој се возел во такси. Снимката беше објавена како нова „бомба“, а Богоевски очекува да биде покрената постапка против ...

Мехмети за Богоевски: Знам за трагедијата на Павле, да сум на негово место би одел до Северна Кореа по нуклеарка ако ...

1tv - 15.05.2019

Замир Мехмети, еден од борците против режимот на Никола Груевски и активист на Шарената револуција, преку социјалните медиуми застана во одбрана на пратеникот Павле Богоевски. Тој вели дека знае за приватните проблеми на Богоевски, како и за ...

Замир Мехмети со поддршка за Павле Богоевски

CivilMedia - 15.05.2019

По „бомбата“ што „долета“ од Будимпешта, од Илија Громовник, а споделена преку самонаречениот „Трет пат“ на Палевски, во јавноста има голем број реакции. Една од тие реакции дојде од активистот Замир ...

Богоевски тврди дека бил снимен од таксист

24Инфо - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски тврди дека разговорот објавен во „бомбата“ на „Илија Громовник“ го снимил таксистот во чиј автомобил се возел пред неколку месеци. Богоевски претходно потврди дека нарачал дрога, но не кокаин, туку масло од канабис.

„Бомбата“ на „Илија Громовник“ со Богоевски ја снимал таксист пред неколку месеци

+инфо - 15.05.2019

„Бомбата“ која вчера осамна на руска социјална мрежа од профил со псевдоним „Илија Громовник“, а во која се слуша гласот на пратеникот Павле Богоевски, всушност ја направил таксист. Тој го снимал додека Богоевски се возел во таксито и затоа на ...

Мехмети за Богоевски: Знам за трагедијата на Павле, да сум на негово место би одел до Северна Кореа по нуклеарка ако ...

Скопје1 - 15.05.2019

Замир Мехмети, истакнат борец против режимот на Никола Груевски и активист на Шарената револуција застана во одбрана на пратеникот Павле Богоевски. Тој вели дека знае за приватните проблеми на Богоевски, како и за трагедијата која му се случила на ...

МВР и обвинителството сѐ уште не можат да го откријат идентитетот на „Илија Громовник“

+инфо - 15.05.2019

На руската социјална мрежа синоќа „ВКонтакте“ под псевдонимот „Илија Громовник“ синоќа одекна уште една „бомба“ што е петта по ред аудио снимка која се објавува од овој профил во временски интервал од околу еден месец.

(ФОТО) Богоевски: Ме снимал таксистот додека разговарам

Скопје1 - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски тврди дека разговорот кој вчера беше објавен од него, го снимил всушност таксист додека тој се возел во ...

Павле Богоевски дипломиран криминалист и пратеник призна дека извршил кривично дело-набавил забранета супстанца

Магазин - 15.05.2019

Вчера преку социјална руска мрежа повторно беше објавен разговор од извесен Илија Громовник во кој Павле Богоевски актуелен пратеник, дипломиран криминалист на Факултетот за безбедност и поранешен активист на Шарената револуција се слуша како ...

Се бара оставка од Богоевски: Ако Павле не падне, сите ќе можат да нарачуваат преку него

Скопје1 - 15.05.2019

Бура од реакции на социјалната мрежа „Твитер“ по објавувањето на прислушкуваниот разговор, за кој пратеникот Павле Богоевски потврди дека е автентичен. Твитер заедницата побара и оставката од пратеникот, бидејќи и сам признал дека нарачувал ...

Снимката со Павле Богоевски која протече во јавноста снимена од таксист?

Centar - 15.05.2019

Вчера на руска социјална мрежа беше објавено аудио кое авторот го нарече БОМБА и каде тврди дека нарачувам кокаин. На нашите мрежи, прво беше споделено од пропагандната твитер машинерија на ВМРО ДПМНЕ и од порталите блиски до нив, а потоа веќе го ...

СЛОБОДЕН ПЕЧАТ ДОЗНАВА: „Бомбашот“ од Будимпешта е скопски таксист

Слободен Печат - 15.05.2019

Вчера беше објавен снимен разговор во кој учествува пратеникот Павле Богоевски. „Бомбата“ што пукна во Будимпешта, а се однесува на пратеникот Павле Богоевски е всушност тонска снимка од телефонски разговор што се водел во такси возило во Скопје, ...

Твитер „полуде“ по снимката со кокаинот: „Илија Громовник е мојот Стево Пендаровски“

еМагазин - 15.05.2019

Голем број реакции на социјалните мрежи има по вчерашната објава на аудио снимка на која наводно се слуша како пратеник од македонското Собрание нарачува кокаин од дилер. Граѓаните се прашуваат кој е Илија Громовник кој од Будимпешта ги објавува ...

Нова „бомба“ за актуелен пратеник одекна во јавноста

MakPress - 15.05.2019

На социјалната мрежа „VKontakte“ која важи за руска верзија на facebook, како и пред изборите така и вчера попладне беше објавена нова „бомба“ односно прислушкуван разговор од страна на профилот под псевдоним „Илија Громовник“.

„Илија Громовник“ објави нова „бомба“, на профилот стои локација Будимпешта

Фокус - 14.05.2019

На руската социјална мрежа „ВКонтакте“ вечерва корисникот со псевдонимот „Илија Громовник“ објави нов прислушуван разговор, во кој тврди дека се слуша гласот на пратеникот Павле Богоевски. На профилот стои дека моменталната локација му е Будимпешта.

ОДЕКНА НОВА „БОМБА“, овојпат од Будимпешта!

Слободен Печат - 14.05.2019

На руската социјална мрежа „ВКонтакте“ вечерва корисникот со псевдонимот „Илија Громовник“ објави нов прислушуван разговор, во кој тврди дека се слуша гласот на пратеникот Павле Богоевски.

Од Будимпешта „експлодира“ нова „бомба“

еМагазин - 14.05.2019

Корисникот под псевдонимот „Илија Громовник“ на руската социјална мрежа „ВКонтакте“ објави нова “бомба“ во која наводно се слуша гласот на пратеникот Павле Богоевски. На неговиот профил стои дека моментална локација му е Будимпешта и најавува дека ...

(АУДИО) НОВА БОМБА : Пратеник нарачува кокаин

Скопје1 - 14.05.2019

Нов прислушкуван разговор е објавен на веб страницата “вк.ком”, од лицето кое се претставува како Илија ...

Дали СЈО ја има снимката каде актуелен пратеник нарачувал дрога?

Магазин - 14.05.2019

Македонскиот граѓански активист и актуелниоит пратеник од редовите на СДСМ, Павле Богоевски, во телефонски разговор со засега непознато лице прави нарачка. Само пред неполн месец на социјалните мрежи се појавија пост бомби во кои се слушаше како ...

ВМРО-ДПМНЕ: Богоевски нема кредибилитет да биде пратеник

Курир - 15.05.2019

Интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ Павле Богоевски нема веќе никаков кредибилитет да биде пратеник и да ги лаже граѓаните со некакви пријави. Постојат отворени сомневања дека Богоевски конзумира наркотици и дека е можно неговите изјави, ...

Богоевски сам се пријави во полиција за масло од канабис: Ако треба нека ми направат тестирање

Фокус - 15.05.2019

Попладнево, пратеникот Павле Богоевски излезе од полициската станица Центар, се пријави самиот себеси но и непознат сторител, о бјави телевизија Телма. Во одделот за борба со недозволена трговија и шверц се пријави сам себе бидејќи авторот на постот ...

Адвокатот Тортевски за Богоевски: Дали е кокаин или марихуана, казната е иста – една година затвор!

Курир - 15.05.2019

Познатиот скопски адвокат, своевремено и соборец на Богоевски од „Шарената револуција“, кој важи за еден од најдобрите кривичари во Македонија, Александар Тортевски преку својот Твитер му порача на пратеникот Павле Богоевски дека за овој скандал ...

Замир Мехмети: Знам за приватните проблеми на Павле

Независен - 15.05.2019

Поранешниот активист кој беше дел и од „Шарената револуција“, Замир Мехмети, се огласи по низата напади и критики во врска со објавената аудио снимка на која се слуша гласот на рпатеникот Павле Богоевски.

„Бомбата“ на „Илија Громовник“ со Богоевски ја снимал таксист пред неколку месеци

Либертас - 15.05.2019

„Бомбата“ која вчера осамна на руска социјална мрежа од профил со псевдоним „Илија Громовник“, а во која се слуша гласот на пратеникот Павле Богоевски, всушност ја направил таксист. Тој го снимал додека Богоевски се возел во таксито и затоа на ...

„Илија Громовник“ објави нова „бомба“, на профилот стои локација Будимпешта

Либертас - 14.05.2019

На руската социјална мрежа „ВКонтакте“ вечерва корисникот со псевдонимот „Илија Громовник“ објави нов прислушуван разговор, во кој тврди дека се слуша гласот на пратеникот Павле Богоевски.

Нова бомба од Будимпешта за пратеникот Богоевски

+инфо - 14.05.2019

На руската социјална мрежа „ВКонтакте“ вечерва корисникот со псевдонимот „Илија Громовник“ објави нов прислушуван разговор, во кој тврди дека се слуша гласот на пратеникот Павле Богоевски.

ВМРО-ДПМНЕ: Павле Богоевски да направи тест за дроги и да докаже дека не е зависник

Макфакс - 15.05.2019

Павле Богоевски нема веќе никаков кредибилитет да биде пратеник и да ги лаже граѓаните со некакви пријави, велат од ВМРО-ДПМНЕ, откако на руската мрежа „vk.com“ беше објавена аудио-снимка за која се тврди дека на неа се слуша гласот на Богоевски ...

Богоевски сам се пријави во полиција за масло од канабис: Ако треба нека ми направат тестирање

Локално - 15.05.2019

Попладнево, пратеникот Павле Богоевски излезе од полициската станица Центар, се пријави самиот себеси но и непознат сторител, објави телевизија Телма . Во одделот за борба со недозволена трговија и шверц се пријави сам себе бидејќи авторот на постот ...

Мехмети за Богоевски: Знам за трагедијата на Павле, да сум на негово место би одел до Северна Кореа по нуклеарка ако ...

Либертас - 15.05.2019

Замир Мехмети, истакнат борец против режимот на Никола Груевски и активист на Шарената револуција застана во одбрана на пратеникот Павле Богоевски. Тој вели дека знае за приватните проблеми на Богоевски, како и за трагедијата која му се случила на ...

„Бомбата“ на „Илија Громовник“ со Богоевски ја снимал таксист пред неколку месеци

Бриф - 15.05.2019

„Бомбата“ која вчера осамна на руска социјална мрежа од профил со псевдоним „Илија Громовник“, а во која се слуша гласот на пратеникот Павле Богоевски, всушност ја направил таксист. Тој го снимал додека Богоевски се возел во таксито и затоа на ...

Нова „бомба“ од Будимпешта за пратеникот Павле Богоевски

24Инфо - 15.05.2019

Нова „бомба“ од Будимпешта за пратеникот Павле Богоевски На руската социјална мрежа „ВКонтакте“ вечерва корисникот со псевдонимот „Илија Громовник“ објави нов прислушуван разговор, во кој тврди дека се слуша гласот на пратеникот Павле Богоевски.

„Илија Громовник“ објави нова „бомба“, на профилот стои локација Будимпешта

Бриф - 15.05.2019

На руската социјална мрежа „ВКонтакте“ корисникот со псевдонимот „Илија Громовник“ објави нов прислушуван разговор, во кој тврди дека се слуша гласот на пратеникот Павле Богоевски. На профилот стои дека моменталната локација му е Будимпешта и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Павле Богоевски нема веќе никаков кредибилитет да биде пратеник и да ги лаже граѓаните со некакви пријави

Канал5 - 15.05.2019

Постојат отворени сомневања дека Богоевски конзумира наркотици и дека е можно неговите изјави, настапи и одлуки да биле под дејство на опијати. Павле Богоевски треба да излезе и да каже дали е зависник од дрога или не е.

Богоевски сам се пријави во полиција: Ако треба нека ме тестираат

1tv - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски попладнево бил во полициската станица Центар за да се пријави самиот себеси, но и непознат сторител. Ова го направи по постот на руската социјална мрежа ВК според кој по телефон нарачувал да купи кокаин, јави телевизијата ...

Богоевски самиот се пријавил во полиција

+инфо - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски попладнево самиот се пријавил во полициската станица Центар за маслото канабис, но поднел пријава и за непознат сторител. Според Телма тој во одделот за борба со недозволена трговија и шверц се пријави самиот, бидејќи ...

Мехмети за Богоевски: Знам за трагедијата на Павле, да сум на негово место би одел до Северна Кореа по нуклеарка ако ...

Бриф - 15.05.2019

Замир Мехмети, еден од борците против режимот на Никола Груевски и активист на Шарената револуција, преку социјалните медиуми застана во одбрана на пратеникот Павле Богоевски. Тој вели дека знае за приватните проблеми на Богоевски, како и за ...

Богоевски за „бомбата“: Ме снимал такстит додека разговарам, пред неколку месеци

Press24 - 15.05.2019

„Бомбата“ која вчера се појави на руска социјална мрежа од профил со псевдоним „Илија Громовник“, а во која се слуша гласот на пратеникот Павле Богоевски, всушност ја направил таксист. Таксистот го снимиле Богоевски додека се возел во таксито пред ...

„Илија Громовник“ објави нова „бомба“, на профилот стои локација Будимпешта

Локално - 15.05.2019

На руската социјална мрежа „ВКонтакте“ синоќа корисникот со псевдонимот „Илија Громовник“ објави нов прислушуван разговор, во кој тврди дека се слуша гласот на пратеникот Павле Богоевски. На профилот стои дека моменталната локација му е Будимпешта и ...

„Илија Громовник“ од Будимпешта, преку руската ВКонта́кте, споделен прво од „Трета политика“

CivilMedia - 15.05.2019

На руската социјална мрежа „ВКонтакте“ корисникот со псевдонимот „Илија Громовник“ синоќа повторно објави нов прислушуван разговор, во кој тврди дека се слуша гласот на пратеникот Павле Богоевски.

ВМРО-ДПМНЕ: Павле Богоевски да направи тест за дроги и да докаже дека не е зависник

Точка - 15.05.2019

Павле Богоевски нема веќе никаков кредибилитет да биде пратеник и да ги лаже граѓаните со некакви пријави, велат од ВМРО-ДПМНЕ, откако на руската мрежа „vk.com“ беше објавена аудио-снимка за која се тврди дека на неа се слуша гласот на Богоевски ...