TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Златан покажа како изгледа гладен лав после уловот и нагласи: Малку сум разочаран, но најважна е победата! (Фото)

Дерби - 17.10.2020

Златан Ибрахимовиќ на свои 39 години го понесе епитетот на херој во големото миланско дерби кое се одигра на „Сан Сиро“, кое практично самиот го реши со својот блесок во почетната фаза на натпреварот.

Златан бараше да биде заменет, се налутив и не го послушав

Слободен Печат - 17.10.2020

Фудбалерите на Милан се единствени кои во Серија А имаат максимален учинок и по четвртото коло блоагодарение на победата од 2:1 во градското дерби против Интер. „Росоњерите“ славеа благодарение на двата гола на Златан Ибрахимовиќ иако неодамна беше ...

Ибрахимовиќ побарал, Пиоли одбил да го замени!

Спортски - 17.10.2020

Златан Ибрахимвоиќ со две гола донесе победа на Милан во градското дерби против Интер. Во текот на овој натпревар се случила една нескојдневна сцена. Уморниот Ибрахимовиќ побарал измена, но Пиоли одбил да го послуша.

Пиоли: Ибрахимовиќ е пример за сите нас

Спортманија - 17.10.2020

Стратегот го пофали човекот кој со два гола го реши градското дерби на „Џузепе Меаца“ Милан не можеше да посака подобар старт на сезоната. Со освоените три бода во дербито на Милано, во кое Росонерите вечерва славеа со 2-1 против Интер , се најдоа ...

Пиоли откри зошто одбил да го замени Ибра: Се налутив и не го послушав!

Sport 1 - 17.10.2020

Златан Ибрахимовиќ постигна два гола во победата на Милан во градското дерби против Интер. Во текот на мечот Швеѓанецот побара измена бидејќи беше изморен, но тренерот Стефано Пиоли одбил да го послуша.

ФОТО: Ибрахимовиќ се огласи по дербито со Интер и испрати порака кој е главен во Милано

Sport M - 17.10.2020

Златан Ибрахимовиќ по двонеделната пауза и карантинот поради позитивниот тест на Ковид 19, се врати на теренот и првиот меч му беше градското дерби против Интер. Токму тој со два гола беше заслужебн за победата од 2:1.

Пиоли: Овојпат морав да го игнорирам Ибрахимовиќ!

Дерби - 17.10.2020

Златан Ибрахимовиќ ја имаше улогата на херој во големото миланско дерби кое се одигра денеска на „Сан Сиро“, не само поради фактот што постигна два гола, туку поради и целата увертира која тој ја приреди во пресрет на дуелот со Интер.

Ибрахимовиќ побара замена, Пиоли не сакаше да го слуша

Sport M - 17.10.2020

Златан Ибрахимовиќ му донесе победа на Милан со два гола во градското дерби против Интер. Малку необична сцена за време на натпреварот. Ибрахимовиќ уморен побара замена, но Стефано Пиоли одби да го слуша.

(ВИДЕО) Ибрахимовиќ му пресуди на Интер во големото градско дерби

Спортклуб - 17.10.2020

На „Џузепе Меаца“ вечерва се одигра градското дерби меѓу Интер и Милан во рамките на 4. коло од италијанската Серија А, а на крајот „гостите“ славеа со 2:1 со два погодоци на Златан Ибрахимовиќ.

ФОТО: Ибрахимовиќ се огласи на Инстаграм откако го „утепа“ Интер

Дриблинг - 17.10.2020

Милан продожи со победничката серија во калчо лигата, откако вечерва со два гола на Златан Ибрахимовиќ славеше над вечниот ривал Интер со 2-1 . Швеѓанецот се огласи на Инстаграм, двата гола се дело на непобедливиот лав од Милано.

ВИДЕО: Интер го снајде ИБРА-КАДАБРА, Милан слави во градското дерби!

Gol.mk - 17.10.2020

Минаа години и години на неуспеси и фрустрации, па кога никој не се надеваше, Милан го доби градското дерби со Интер и како единствена екипа со максимални четири победи во Серија А , загосподари на врвот по некомплетното четврто коло.

Серија А: Милан славеше во дербито со Интер (видео)

OhridNews - 17.10.2020

Навивачите на Милан имаат причина за славење, откако „росонерите“ со 2-1 (2-1) го совладаа Интер во градската пресметка позната како „Дерби де ла Мадонина“, одиграна во 4-та рунда од Серија А.

Златан Ибрахимовиќ му пресуди на Интер во големото градско дерби!

Sport M - 17.10.2020

Градското дерби помеѓу Интер и Милан се одигра вечерва на „Џузепе Меаца“ во рамките на 4. коло од италијанската Серија А, а „гостите“ на крајот славеа со 2:1 со двата гола на неверојатниот Златан Ибрахимовиќ.

Ибрахимовиќ го реши Интер

TopSport - 17.10.2020

Милан славеше над Интер во „Дерби дела Мадонина“ со 2:1. Дербито со два гола го реши ветеранот Златан Ибрахимовиќ. Швеѓанецот со 39 години и 14 дена стана највозрасниот играч кој постигнал гол во градското дерби.

Блесокот на Ибрахимовиќ ја прекина црната серија на Милан во дерби пресметките со Интер (Видео)

Дерби - 17.10.2020

Златан Ибрахимовиќ ја доби битката со коронавирусот и многумина сметаа дека нема да биде доволно подготвен за големото дерби со Интер, но Швеѓанецот уште еднаш ги надмина сите очекувања и одигра 95 минути во кои имаше круцијална улога за својот тим.

Златан му пресуди на Интер во половично возбудливото дерби на Милано (видео)

Спортманија - 17.10.2020

Лутите ривали најавија голеада, но сè беше завршено за половина час на „Џузепе Меаца“ Милан ќе преноќи на врвот на табелата во Серија А, откако со 2-1 го доби дербито на Милано против Интер кое се играше во рамки од четвртото коло.

Ибра се врати и со два гола го реши дербито на Милано (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.10.2020

Милан ја доби градската пресметка со Интер, Златан Ибрахимовиќ се врати и со два гола донесе триумф за „росонерите“ од 1-2. Милан го задржа 100% учинок и ја забележа победата број пет на стартот од сезоната, избраниците на Пиоли вечерва славеа во ...

Милан го победи Интер со два гола на Ибрахимовиќ и скокна на прво место на табелата (Видео)

SportMedia - 17.10.2020

Милан го совлада Интер со 2:1 во дерби натпреварот од 4. коло на Серија А и изби на чело на табелата со 12 бодови. Инаку со двата гола на Златан Ибрахимовиќ Милан поведе со 2:0. Тоа беа два брзински голови на шведскиот ас.

Ибрахимовиќ со брутална порака го провоцира Интер (ФОТО)

Sport 1 - 17.10.2020

Златан Ибрахимовиќ покажа уште еднаш дека може да игра на врвно ниво и на 39-годишна возраст откако постигна два гола за Милан во дербито против Интер (2-1) во италијанската Серија А. По победата во градското дерби Ибрахимовиќ со брутална ...

Ибрахимовиќ главен актер на Дерби дела Мадонина (ВИДЕО)

Слободен Печат - 17.10.2020

Второто најголемо дерби во италијанскиот фудбал, популарното Дерби дела Мадонина помеѓу Интер и Милан заврши со триумф на „росоњерите“ од 1:2 . Главен актер на миланска пресметка беше Златан Ибрахимовиќ , кој на првиот натпревар откако се опорави од ...

Милан подобар од Интер во градското дерби

Sport M - 17.10.2020

Милано, 17 октомври 2020 (МИА) – Тимот на Милан продолжува со максималниот ефект оваа сезона во Серија А, откако вечерва во градското дерби го победи Интер со 2:1. Стрелец на двата гола за „росо-нерите“ беше Златан Ибрахимовиќ, додека погодокот за ...

ВИДЕО: Милан го има Ибрахимовиќ, Швеѓанецот со два гола го сруши Интер

Дриблинг - 17.10.2020

Милан продожи со победничката серија во калчо лигата, откако вечерва со два гола на Златан Ибрахимовиќ славеше над вечниот ривал Интер со 2-1 . Швеѓанецот покажа дека паузата поради прележаниот коронавирус не оставила трага на неговата голгетерска ...

Ибра е главен во Милано: Го „потопи“ Интер и му донесе три бода на Милан (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.10.2020

Милан славеше во големото италијанско дерби против Интер со 2-1 во четвртото коло, а херој на „росонерите“ беше Златан Ибрахимовиќ, кој постигна два гола. „Росонерите“ добија пенал во 12. минута, но Ибрахимовиќ не го искористи, односно неговиот шут ...

Ибракадабра за само четири минути го реши Интер: Дербито „Дела Мадонина“ за Милан (ВИДЕО)

Екипа - 17.10.2020

Златан Ибрахимовиќ во само четири минути го реши Интер во големата дерби-пресметка од 4. коло во Серија А, за триумф на Милан од 1-2. Популарниот Ибра со два погодоци во 12. и во 16. минута донесе водство за 0-2 на натпреварот.

Електрични 30 минути на „Меаца“: Возврати Лукаку (видео)

Спортманија - 17.10.2020

Повеќе од една деценија се чекаше за 3+ на полувреме во дербито на Милано По триминутното шоу на Златан Ибрахимовиќ, Ромелу Лукаку возврати на другата страна, па така Интер по половина час игра намали на 1-2 во градското дерби против Милан.

Ибра со 39 години и 14 дена е најстариот стрелец на миланското дерби

Кајгана - 17.10.2020

Напаѓачот на Милан Златан Ибрахимовиќ постигна два гола по само 16 минути на натпреварот од 4. коло во Серија А со градскиот ривал Интер. Швеѓанецот стана најстариот играч кој погодил во Дерби дела Мадонина . Денеска тој има 39 години и 14 дена.

Ибрахимовиќ со 39 години и 14 дена е најстариот стрелец на миланското дерби

А1 On - 17.10.2020

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ постигна два гола по само 16 минути на натпреварот од 4. коло во Серија А со градскиот ривал Интер. Швеѓанецот стана најстариот играч кој погодил во дербито на Милано. Денес тој има 39 години и 14 дена.

ВИДЕО: Милан води во градското дерби, Ибрахимовиќ двоен стрелец

Дриблинг - 17.10.2020

Милан води по првиот дел против градскиот ривал Интер со 2-1 благодарение на двата гола на Златан Ибрахимовиќ. Швеѓанецот покажа дека паузата порди прележаниот коронавирус не оставила трага на неговата голгетерска форма и со два погодоци во три ...

Во добар ритам се: Милан погоди на 24-тиот меч по ред во Серија А! (видео)

SportMedia - 17.10.2020

Милан игра со Интер и води со 2:1 пред крајот на првото полувреме, а двата гола за „росонерите“ ги постигна Златан Ибрахимовиќ. А Милан сега одбележа 24 меча по ред во Серија А на кои ја погодува противничката мрежа.

Ибра-шоу во дербито на Милано: Со два гола за три минути ги нокаутира Нероаѕурите (видео)

Спортманија - 17.10.2020

Ни короната не му може ништо - Златан прво го промаши изнудениот пенал, но покажа дека нишанот му е наместен Милан има сигурни 2-0 по дваесетина минути игра во дербито на Милано каде што игра во улога на гостин против Интер.

Возбудлив меч во Милано: Ибра за неколку минути го нокаутираше Интер! 🎥

СуперСпорт - 17.10.2020

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ постигна два гола во големото дерби против Интер. Милан во 13. Минута поведе со 1-0, откако Самир Хандановиќ му одбрани пенал на напаѓачот, но вториот обид тој го претвори во гол.

ВИДЕО: Ибра го победи ковидот, па експресно му даде два гола на Интер!

Gol.mk - 17.10.2020

Миланското дерби започна поволно за номинално гостинот, Милан. По една полуконтра, Ибра му побегна на Коларов, овој невнимателно го сруши и главниот судија покажа на белата точка. Спротивно од непишаното фудбалско правило, Ибрахимовиќ ја презеде ...

(ВИДЕО) Ибрахимовиќ за само неколку минути со два гола го потопи Интер

Спортклуб - 17.10.2020

Златан Ибрахимовиќ постигна два гола на големото дерби против Интер Милан поведе во 13. минута. Швеѓанецот доби пенал, Хандановиќ го одбрани, но тој натрча на одбиената топка и погоди ги доведе Росоњерите во водство.

Кошмарен старт за Интер: Ибра двапати го матираше Хандановиќ! (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.10.2020

Милан води во италијанското дерби против Интер со 2-0, откако Златан Ибрахимовиќ на стартот на мечот постигна два гола за Милан. Самир Хандановиќ му го одбрани шутот на Ибра од пенал, но вториот удар беше незапирлив и се затресе мрежата на Интер.

ВИДЕО: Ибрахимовиќ го победи коронавирусот, па за неколку минути го „потопи“ Интер

Sport M - 17.10.2020

По само 15-тина минути игра Милан води со 2:0 во дербито против Интер. Двата голови ги постигна Златан Ибрахимовиќ. Првиот во 13-та минута кога прво Хандановиќ го одбрани неговиот пенал, но од втор обид Швеѓанецот реализираше, а вториот во 16-тата ...

Касано даде необичен одговор на прашањето кој е подобар – Роналдо или Меси

Спортски - 17.10.2020

Легендарниот Антонио Касано во интервју за „Газета дело Спорт“ зборуваше за разни теми меѓу кои беше споредбата на Роналдо и Меси. Касано доби прашање да каже кој е подобар, а во одговорот го искористи својот син Кристофер .

Касано брутално искрен: Златан и Лукаку не може да се споредуваат…

Екипа - 17.10.2020

Големото дерби меѓу Интер и Милан е на програмата вечерва во 4. коло од Серија А. Клупскиот фудбал се враќа во најдобро светло во Италија, по репрезентативната пауза, со спектаклот на „Џузепе Меаца“.

Нема калкулации: Познати составите за дербито Интер – Милан, дилема е кој прв ќе даде гол: Ибра или Лукаку?

Спортманија - 17.10.2020

Играјте во Sport Life на специјален синг, кој играч прв ќе даде, во која минута ќе падне погодок, колку корнери ќе има, кој прв ќе изведе од центар... По завршување на репрезентативните обврски, денеска следуваат возбудувања во италијанската Серија ...

Пиоли: Милан има свој идентитет, Ибра е подготвен за настап

Gol.mk - 17.10.2020

Екипата на Милан заедно со Аталанта се единствените без пораз во новата сезона на Серија А. „Росонерите“ стартуваа одлично во италијанскиот шампионат, а вечерва се пред најголемиот овосезонски испит, затоа што за противник го имаат големиот градски ...

Милано е на нозе, се чека со нетрпение „Дерби де ла корона“

Gol.mk - 17.10.2020

Антонио Конте поради инфекција со вирусот ковид-19, не може да смета на дури шест фудбалери и принуден е на големи промени, во Милан е подобра ситуацијата, а екипата би требало да ја предводи Златан Ибрахимовиќ .

Касано: Нема подобар во Серија А од Златан, Лукаку е млад и талентиран

TopSport - 17.10.2020

Фудбалска Италија со нетрпение го очекува вчерашното дерби на Милано. Интер во „Дерби дела Мадонина“ ќе го пречека Милан. Пред овој натпревар Антонио Касано решил да ги спореди напаѓачите на двата тима, Ромелу Лукаку и Златан Ибрахимовиќ.

Касано направи паралела меѓу Ибра и Лукаку пред денешното дерби: Ибра е на рангот на…

Дерби - 17.10.2020

Антонио Касано во својата кариера ги има носено дресовите и на Интер и на Милан, па затоа беше повикан да даде коментар за вечерашниот натпревар меѓу овие два клуба. Градското дерби ќе привлече големо внимание затоа што и двата клуба се засилија, па ...

НАТПРЕВАР НА ДЕНОТ: Дојде време „Росонерите“ да покажат сила

SportMedia - 17.10.2020

Ситуацијата сега е сосема поинаква, покрај празните стадиони, вториот бран на КОВИД-19 удира во Европа, а резултатите се голем број на заразени фудбалери со новиот коронавирус. Еден ден некој фудбалер може да игра, следниот ден не може.

Ибра пркна од короната пред Дерби дела Мадонина

Кајгана - 17.10.2020

Денеска од 18 часот на програмата е Дерби дела Мадонина, вечниот дуел меѓу градските ривали Интер и Милан. Веројатно најсликовитото дерби на Стариот континент овој пат ќе биде без препознатливите кореографии на навивачите, нагласува спортскиот ...

ФОТО: Ибрахимовиќ ќе го предводи Милан против Интер, „росонерите“ играат против традицијата

Дриблинг - 17.10.2020

Интер посакува продолжување на серијата успешни резултати против Милан во Серија А во денешното дерби од 4 коло. Интер победи на последните четири дуели со Милан во Калчо лигата, а последен пат „росонерите“ во совладаа градскиот ривал во Серија А во ...

Ибрахимовиќ со 39 години и 14 дена е најстариот стрелец на миланското дерби

Опсервер - 17.10.2020

Милано, 17 октомври 2020 () – Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ постигна два гола по само 16 минути на натпреварот од 4. коло во Серија А со градскиот ривал Интер. Швеѓанецот стана најстариот играч кој погодил во дербито на Милано.

Ибрахимовиќ со 39 години и 14 дена е најстариот стрелец на миланското дерби

Sport M - 17.10.2020

Милано, 17 октомври 2020 (МИА) – Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ постигна два гола по само 16 минути на натпреварот од 4. коло во Серија А со градскиот ривал Интер. Швеѓанецот стана најстариот играч кој погодил во дербито на Милано.

Ибрахимовиќ со 39 години и 14 дена е најстариот стрелец на миланското дерби

Либертас - 17.10.2020

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ постигна два гола по само 16 минути на натпреварот од 4. коло во Серија А со градскиот ривал Интер. Швеѓанецот стана најстариот играч кој погодил во дербито на Милано. Денес тој има 39 години и 14 дена.

Ибрахимовиќ со 39 години и 14 дена е најстариот стрелец на миланското дерби

Frontline - 17.10.2020

Претходниот рекорд го држеше Нилс Лидхолм исто така од Милан, кој постигна гол во 1961 година. Шведскиот играч за врска тогаш имаше 38 години 5 месеци и 18 дена. Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ постигна два гола по само 16 минути на ...

Ибрахимовиќ на 39 години решета мрежи

Република - 17.10.2020

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ постигна два гола по само 16 минути на натпреварот од 4. коло во Серија А со градскиот ривал Интер. Швеѓанецот стана најстариот играч кој погодил во дербито на Милано. Денес тој има 39 години и 14 дена.