TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Леванте потопен на „Сан Мамеш“, Барди одигра скоро цел натпревар

Gol.mk - 18.10.2020

Енис Барди одигра 82. минути, но Леванте второ коло по ред е поразен. На „Сан Мамеш“ во Билбао водечкиот гол, кој ги најави трите бода за Атлетик Билбао, го постигна Беренгер во централната фаза на второто полувреме.

Барди и Леванте немоќни, Атлетик Билбао ги турна кон дното на Ла Лига (ВИДЕО)

Sport 1 - 18.10.2020

Атлетик Билбао триумфираше на домашен терен против Леванте со 2-0 и така успеа да ги скокне на табелата во Ла Лига. Домаќинот беше убедливо подобар на теренот, а кон голот на Леванте тргна уште во првото полувреме. Сепак, мрежите мируваа до 68.

ВИДЕО: Леванте поразен во Билбао, Барди одигра 82 минути

Дриблинг - 18.10.2020

Енис Барди и Леванте го доживеаја и четвртиот пораз во Шпанија, откако попладнево загубија на гостувањето кај Атлетик Билбао во петтото коло во Ла Лига со 2-0. Домаќините доминираа во натпреварот и заслужено дојдоа до нови три бода, благодарение на ...

Барди и Леванте редат порази во Ла Лига

Екипа - 18.10.2020

Енис Барди и Леванте ја продолжија серијата слаби игри во Ла Лига губејќи со 2-0 на гостувањето против Атлетик Билбао, трет пораз во низа за прволигашот од Валенсија и вкупно четврти во досегашните пет овосезонски натпревари.

Идеалната позиција на Гризман во Барселона е клупата за резерви

24Фудбал - 18.10.2020

Хетафе приреди изненадување во шестото коло од Примера откако го совлада фаворитот Барселона на домашен терен, и тоа за прв пат по цели девет години. Барселона загуби на гостувањето кај Хетафе, а Каталонците сега се на удар по очајното издание, ...

Барса немоќна против Хетафе

TopSport - 17.10.2020

Барселона на „Колосеум Алфонсо Перез“ во Мадрид го доживеа првиот пораз во сезоната. Хетафе во шестото коло славеше над Барс со голот на Мата од пенал во 56 минута. Барса против цврстата екипа на Хетафе делуваше безидејно во поголемиот дел од ...

Беспомошната Барселона загуби во предградието на Мадрид

Sport M - 17.10.2020

Гетафе приреди изненадување во шестото коло од шпанската Ла Лига, бидејќи ја совлада Барселона со 1:0. Дуелот се играше на стадионот „Алфонсо Перез“ во предградието на Мадрид, каде Барса не е поразена подолго време, но „каталонците“ вечерва останаа ...

Хетафе и го нанесе првиот пораз на Барселона во ерата Куман (Видео)

Дерби - 17.10.2020

Барселона го претрпе првиот пораз во ерата на Роналд Куман, откако тимот на холандскиот стручњак вечерва не ги искористи своите шанси на гостувањето во Мадрид, а потоиа беше казнет во вториот дел.

Прв пораз за Куман, Хетафе по девет години ја совлада Барселона (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.10.2020

Роналдо Куман го доживеа првиот пораз како тренер на Барселона, вечерва Хетафе приреди изненадување и ги совлада „каталонците“ со 1-0. По Севиља и Реал Мадрид, без бодови денеска остана и Барселона.

Да не остане Барса покусо: Пораз кај Хетафе по цели 9 години (видео)

Спортманија - 17.10.2020

Нешто слично како со дебаклите на ривалите Јунајтед и Ливерпул, сега шпанските гиганти како фаворити загубија во ист ден По Реал Мадрид вечерва шокантен пораз претрпи и Барселона на гости кај Хетафе со минимални 1-0.

ВИДЕО: Нов шок – Бледата Барса падна кај Хетафе пред „Ел класико“!

Gol.mk - 17.10.2020

Барселона ги разочара навивачите, го доживеа првиот пораз од Хетафе (1-0) и не успеа да го искористи киксот на главниот ривал Реал Мадрид кој исто така доживеа неочекуван неуспех против аутсајдер.

ВИДЕО: Барселона како Реал, пораз со еден гол од Хетафе

Дриблинг - 17.10.2020

Барселона загуби од Хетафе на гости, единствениот гол е дело на Мата, кој во 56. минута погоди од пенал. За Барселона ова е прв пораз сезонава и прв под раководство на Роналд Куман во Ла Лига, за Хетафе ова беше трета победа во петтиот меч.

Шпанците не завршија со драмите: Хетафе најавува нова сензација (видео)

Спортманија - 17.10.2020

Прекршокот на Де Јонг казнет со пенал, Барселона во ситуација да загуби на „Алфонсо Перес“ првпат по 9 години Со погодокот на Хаиме Мата од пенал бо 56-тата минута, Хетафе има водство од 1-0 против Барселона.

Хетафе со гол од пенал ја посрамоти Барселона (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.10.2020

Барселона одигра очаен натпревар против Хетафе и на крајот запиша пораз во шпанската Ла Лига од 0-1. Каталонците се надеваа на три бодови од гостувањето во Мадрид, но на крајот останаа со празни раце.

Меси стартер против Гетафе

Sport M - 17.10.2020

Лионел Меси вечерва ќе започна против Гетафе и покрај тоа што пред три дена играше во Боливија со Аргентина Барселона вечерва игра против Гетафе како гости и Роналд Куман реши да започне со Лионел Меси и покрај тоа што му беше сугерирано да се ...

Суарез постигна важен гол во победата на Атлетико и го искоментира својот однос со Коста (Видео)

Дерби - 17.10.2020

Луис Суарез го постигна својот трет гол во дресот на Атлетико Мадрид, со кој му помогна на мадридскиот тим да стигне до многу важна и тешка победа на незгодното гостување во Галиција. Селта Виго традиционално е доста тежок ривал на домашен терен, но ...

Јубилеен 150. гол за Суарез во Ла Лига (ВИДЕО)

Слободен Печат - 17.10.2020

Фудбалерите на Атлетико Мадрид со 0:2 славеа на гостувањето кај Селта во петтото коло на Ла Лига. Резултатот го отвори Луис Суарез во шестата минута за кого ова беше 150. гол во 194. натпревар во Ла Лига.

ВИДЕО: Атлетико М триумфално против Селта, трет гол во низа за Суарез

Дриблинг - 17.10.2020

Уругваецот Луис Суарез го постигна и својот трет гол во дресот на Атлетико Мадрид по доаѓањето од Барселона во триумфот од 2-0 како гостин против Селта. Суарез го запиша третиот гол во низа за „јорганџиите“ во 6 минута, а печат на триумфот на ...

(ВИДЕО) Суарез стрелаше и заокружи на 150 за победа на Атлетико Мадрид

Спортклуб - 17.10.2020

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез игра одлично на почетокот на сезоната во дресот на неговиот нов Атлетико. Суарез постигна два гола со асистенција во своето деби за Атлетико, а вечерва беше кобен и за Селта во Виго со својот трет погодок.

Суарез и Караско ја решија Селта

TopSport - 17.10.2020

Фудбалерите на Атлетико Мадрид по двата нерешени резултати со Уеска и Виљареал забележаа победа во Примера. „Јорганџиите“ славеа во Виго кај Селта со 2:0. Селта го забележа третиот пораз по ред.

Луис Суарес е злато за Атлетико Мадрид

Спортманија - 17.10.2020

Уругваецот стигна до 150 погодоци во Примера за само 195 одиграни средби Луис Суарес се покажува како вистинско засилување за Атлетико Мадрид. Играчот кој не го сакаа во Барселона, сега блеска во дресот на Јорганџиите.

Суарез го постигна 150. гол во Ла Лига во триумфот на Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.10.2020

Барселона може да жали затоа што го пушти уругвајскиот напаѓач Луис Суарез во Атлетико Мадрид бидејќи тој има одличен старт на сезоната, а се запиша во листата на стрелци и во денешниот меч против Селта виго.

150-от погодок на Суарез во Примера му донесе победа на Атлетико во Виго

Sport M - 17.10.2020

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез игра одлично на почетокот на сезоната во дресот на неговиот нов Атлетико. Суарез постигна два гола во своето деби за Атлетико, а вечерва ја собори Селта Виго со својот трет погодок.

Суарез со 150. гол во Ла Лига обезбеди нова победа за Атлетико

Спортски - 17.10.2020

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез игра одлично на почетокот во дресот на Атлетико. Суарез на дебито за Атлетико постигна два гола и запиша асистенција, а денес со својот гол ја сруши Селта во Виго.

ВИДЕО: Атлетико беше надигран, ама Суарез и Караско ја срушија Селта

Gol.mk - 17.10.2020

Фудбалерите на Атлетико Мадрид се радуваа на победа од 0-1 кај Селта во Виго, за нов триумф во шпанската Примера . Погодокот на Луис Суарез уште на стартот и тој на Караско во самиот финиш беа доволни за три бода за избраниците на Чоло Симеоне.

Суарез и Караско доволни за победа на Атлетико над Селта (ВИДЕО)

Екипа - 17.10.2020

Атлетико Мадрид во свој стил стигна до нова победа од 0-2, овој пат на гостувањето кај Селта Виго во 5. коло од шпанската Ла лига. Луис Суарез со својот трет гол сезонава донесе водство од 0-1, уште во шестата минута од мечот.

ВИДЕО: Каков фудбалер „избрка“ Барселона, трет меч, а трет гол за Луис Суарез

Sport M - 17.10.2020

Луис Суарез се чини дека ќе биде огромно засилување за Атлетико Мадрид. Барселона буквално го избрка, лесно се откажа од него, а тој за „Јорганџиите“ на третиот меч го постигна третиот гол.

Прв пораз за Куман, Хетафе по девет години ја совлада Барселона (ВИДЕО)

МКД - 17.10.2020

Роналдо Куман го доживеа првиот пораз како тренер на Барселона, вечерва Хетафе приреди изненадување и ги совлада „каталонците" со 1-0. По Севиља и Реал Мадрид, без бодови денеска остана и Барселона.

Барса немоќна против Хетафе

Макфакс - 17.10.2020

Барселона на „Колосеум Алфонсо Перез“ во Мадрид го доживеа првиот пораз во сезоната. Хетафе во шестото коло славеше над Барс со голот на Мата од пенал во 56 минута. Барса против цврстата екипа на Хетафе делуваше безидејно во поголемиот дел од ...

Барса немоќна против Хетафе

Опсервер - 18.10.2020

Барселона на „Колосеум Алфонсо Перез“ во Мадрид го доживеа првиот пораз во сезоната. Хетафе во шестото коло славеше над Барс со голот на Мата од пенал во 56 минута. Барса против цврстата екипа на Хетафе делуваше безидејно во поголемиот дел од ...