TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Владата одлучи: Второто полугодие почнува од 1 февруари, учебната година ќе заврши на 10 јуни

360 степени - 17.01.2022

Одложувањето на почетокот на второто полугодие нема да влијае на крајот на учебната година и со адаптација на наставните планови таа ќе заврши на 10 јуни како што е и предвидено во календарот за наставна програма Почетокот на второто полугодие од ...

Почетокот на второто полугодие е одложен, наставата започнува на 1 февруари

Алсат-М

Владата одлучи да се продолжи зимскиот распуст на учениците

Тера

Второто полугодие ќе почне на 1 февруари, учебната година завршува на 10 јуни, одлучи Владата

Сакам да кажам

Учениците остануваат на распуст до 1 февруари, одлучи Владата

МКД

Зимскиот распуст ќе продолжи до 1-ви февруари

Локално

Владата пресече: Второто полугодие ќе започне со задоцнување

Скопје инфо

24Инфо Факултети Р.С.Европа Н.Македонија Нетпрес Zoom Кумановски м. Kumanovo News

Второто полугодие за основното и средното образование се одлага за 1 февруари

24 Вести - 17.01.2022

Владата на Република Северна Македонија на денешната втора, редовна седница, којашто се одржа преку видео конференциска врска, донесе одлука почетокот на второто полугодие на учебната година за основните и средните училишта да се одложи, односно ...

Учебната година се одложува за 1 февруари

Радио МОФ

Второто полугодие за основното и средното образование се одлага за 1 февруари

4NEWS

Влада: Второто полугодие за основното и средното образование се одлага за 1 февруари

ТВ21

Второто полугодие за основното и средното образование се одлага за 1 февруари

Макфакс

Влада и официјално го одложи второто полугодие: МОН ќе ги адаптира наставните планови

Press24

Второто полугодие за основното и средното образование ќе почне на 1 февруари, одлучи Владата

Независен

Официјално, Владата донесе финална одлука: Второто полугодие почнува на први февруари!

Centar - 17.01.2022

Стартот на второто полугодие за основното и средното образование се одлага за 1 февруари, соопшти премиерот Димитар Ковачевски. – Оваа одлука ја донесовме на денешната втора седница на Владата во интерес на заштита на здравјето, согласно ...

Официјално: Второто полугодие ќе почне од 1 февруари

Gostivarpress.mk

Одложен почетокот на учебната година, второто полугодие ќе започне на 1-ви февруари

Телма

Ковачевски: Стартот на второто полугодие се одлага и тоа нема да влијае на крајот на учебната година – таа ќе заврши на 10 јуни

Press24

Влада: Второто полугодие ќе започне на први февруару

Телма

ВЛАДАТА ДОНЕСЕ КОНЕЧНА ОДЛУКА Второто полугодие почнува на први февруари!

+инфо

ВЛАДАТА ОДЛУЧИ: Распустот се продолжува до 1 февруари

Денешен

Алсат-М Курир

Нема одложување на стартот на второто полугодие

Zoom - 17.01.2022

Нема одложување на почетокот на второто полугодие Комисијата за заразни болести не предложи одложување на стартот на второто полугодие, дознава ТВ21. За оваа тема ќе се дискутира и на владината седница која е закажана за во 14 часот, по што ќе има ...

Ќе се одложи ли почетокот на второто полугодие, ова е најновата вест

Алсат-М

Ќе се одложи ли почетокот на второто полугодие, ова е најновата вест

Курир

Ќе се одложи ли почетокот на второто полугодие, ова е најновата вест

Lider

Омикрон брзо се шири, ќе почне ли на време второто полугодие?

Локално - 17.01.2022

Бројот на активни случаи со ковид во земјава се зголемува. Најмногу заразени има во Скопје (8609), Битола (1456) и Прилеп (890), додека пак најмлаку има во Дојран (7). За 16 дена, бројот на активни случаи се зголемил за над 11.000.

Новиот сој Омикрон брзо се шири, ќе почне ли второто полугодие на време?

Скопско Ехо