TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Xiaomi почна да го развива корисничкиот интерфејс MIUI 11

USB - 11.01.2019

Xiaomi го испорача MIUI 10 на преку 20 телефони, но сега дојде време да почне да работи на нови проекти. Компанијата почна со развој на MIUI 11 корисничкиот интерфејс, за кој истакнува дека ќе биде нов и единствен оперативен систем во споредба со ...

Xiaomi претрпе загуби од 6 милијарди долари за три дена

Бизнис Вести - 11.01.2019

Лошата недела во кинеската компанија и понатаму продолжува, овој пат повторно кај Xiaomi Corp. Акциите на компанијата депрецираа за уште 4,84 отсто во Хонг Конг, зголемувајќи го тридневниот пад на 18 отсто, и достигнаа пазарна вредност од 6,5 ...

Иновативност рецензија за Huawei Mate 20 Pro: Љубов на прв поглед!

Иновативност - 11.01.2019

Неколку дена бескрајно уживање со Huawei Mate 20 Pro. Премногу иновациии за откривање во еден уред за кој, дефинитивно после ова тестирање, може да кажам дека заслужено во 2018 година го носеше епитетот “технолошки супериорен“! Зошто? Прочитајте во ...

Ценовно прифатлив, со солиден хардвер, Xiaomi го претстави Redmi Note 7

Телефони.мк - 11.01.2019

Redmi отсега е посебен бренд на Xiaomi , а првиот самостоен телефон на Redmi е презентиран во Кина и ќе може да се купи за 5 дена. Redmi Note 7 чини само 150 долари на кинескиот пазар, а за европскиот се уште не ја знаеме цената.

Xiaomi го претстави Redmi Note 7 и најави функционирање на Redmi како посебен бренд

Smartportal - 10.01.2019

На настан во Кина, Xiaomi го претстави својот најнов уред од Redmi серијата и со него најави дека оваа серија ќе продолжи да функционира како посебен бренд. Инаку, Redmi е серија од пониската, кон средна класа, а уредите се продаваат по навистина ...

Ветено-испорачано: Xiaomi го претстави смартфонот со камера со 48 мегапиксели

Кајгана - 10.01.2019

На крајот на минатата година, претседателот на компанијата Xiaomi Лин Бин најави смартфон со камера од 48 мегапиксели, а сега тој уред конечно беше претставен за јавноста. Се работи за смартфон што припаѓа на основните модели на брендот Redmi, кој ...

Xiaomi го претстави Redmi Note 7

Точка - 10.01.2019

Кон крајот на минатата година претседателот на компанијата Xiaomi, Лин Бин најави смартфон со камера од 48 мегапиксели, а сега тој уред е официјално претставен во јавност. Станува збор за смартфон кој припаѓа во основните модели на Redmi брендот ...

Петте смартфони со најдобра камера во 2018-та

Friday.mk - 10.01.2019

Експертите за дигитална фотографија оваа година ги посочија камерите на „Google Pixels 3“ и „iPhone Xs“, како најдобри на пазарот. Прв, сепак, е „iPhone Xs“, благодарение на одличниот квалитет на видео записот и режимот „Smart HDR“.

Xiaomi загуби над 6 милијарди долари за три дена

Денар - 10.01.2019

Лоша недела за кинеската компанија за производство на електроника „Xiaomi Corp.“ стана уште полоша денеска, бидејќи повеќе инвеститори побрзаа да ги продадат своите акции што е можно поскоро.

Xiaomi го претстави смартфонот Redmi Note 7

USB - 10.01.2019

Кон крајот на минатата година претседателот на компанијата Xiaomi, Лин Бин најави смартфон со камера од 48 мегапиксели, а сега тој уред е официјално претставен во јавност. Станува збор за смартфон кој припаѓа во основните модели на Redmi брендот ...