TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Деби за заборав на Академија Пандев во Европа, убедлив пораз од Зрињски

МКД - 11.07.2019

Академија Пандев доживеа дебакл во првиот натпревар на меѓународна сцена, на Националната Арена „Тодор Проески“ загубија од Зрињски со убедливи 3-0. Академија Пандев има деби на евро сцената кое брзо ќе сака да го заборави, загуби од Зрињски со три ...

Академија Пандев загуби со 3-0 на дебито на меѓународната фудбалска сцена

Фокус - 11.07.2019

Академија Пандев доживеа дебакл во првиот натпревар на меѓународна сцена, откако на Националната Арена „Тодор Проески“ загубија од Зрињски со убедливи 3-0. Пред речиси празните трибини на арената „Тодор Проески“, натпреварот беше отворен уште во ...

Тренчовски: Јас сум виновен…

Спортклуб - 11.07.2019

Тренерот на Академија Пандев, Југослав Тренчовски ја презеде на себе одговорноста за поразот на неговиот тим во првиот натпревар од првото квалификациско коло за пласман во Лигата Европа против Зрињски.

Тренчовски: Овој тим може повеќе, мечот го загубивме на физички план

Sport 1 - 11.07.2019

Академија Пандев доживеа убедлив пораз со 0-3 на своето европско деби вечерва против Зрињски во првото коло во квалификациите за Лига Европа, а тренерот Југослав Тренчовски посочи дека болниот пораз е плод на преимпресионираноста и недобрата физичка ...

Тренчовски: Одигравме лош натпревар, погрешив и во изборот на првите 11

Екипа - 11.07.2019

Тренерот на Академија Пандев, Југослав Тренчовски очекувано не можеше да ја сокрие разочараноста по убедливиот пораз на струмичани од Зрињски во своето деби на европската сцена. „Пандевци“ загубија со 0-3 во Скопје во првиот натпревар од почетокот ...

Тренчовски: Ја преземам вината за поразот, можев да донесам подобри одлуки

Gol.mk - 11.07.2019

Академија Пандев со висок пораз од Зрињски Мостар тргна во квалификациите за Лига Европа (0-3), а по дуелот, Југослав Тренчовски ја презеде вината и истакна дека можел да донесе подобри одлуки околу изборот на играчи и на формацискиот дел.

Вукас: Ќе беше поинаку ако Академија Пандев преземеше поголем ризик

Gol.mk - 11.07.2019

Зрињски Мостар со едната нога е веќе во наредната фаза од квалификациите на Лигата на Европа поради триумфот кај Академија Пандев (0-3), а овој податок го радува тренерот на тимот од БиХ, Хари Вукас.

ВИДЕО: „Пандевци“ неславно тргнаа во Европа, убедливо загубија од Зрињски

Gol.mk - 11.07.2019

Екипата на Академија Пандев имаше неславно деби во квалификациите за Лигата на Европа, затоа што на домашен терен убедливо загуби од Зрињски Мостар (0-3) и само чудо на гостински терен може да ја однесе во наредната рунда.

Зрињски покажа доминација против Академија Пандев

Екипа - 11.07.2019

Академија Пандев нема по добро да го памети дебитантскиот настап во Лигата на Европа. Тимот на Југослав Тренчовски загуби од Зрињски во Скопје со 0-3 и практично ги загуби сите шанси за да го продолжи европскиот пат.

Дебакл на пандевци на европското деби – Зрињски ни покажа колку ни е силна лигата (ФОТО)

Sport 1 - 11.07.2019

Силни најави даваа академците на Пандев по ждрепката за своето европско деби во Лига Европа, дека добиле противник по мерак и дека имале среќа на ждрепката, ама вечерва мостарски Зрињски им го расипа и меракот и дебито, па им одржа фудбалска лекција ...

Горчливо деби во Европа: Зрињски ги откажа „пандевци“ на националната арена во Скопје

Дерби - 11.07.2019

Академија Пандев својата фантастична сезона во домашното првенство ја круниса со освојување на националниот куп и пласман во квалификациите на Лига Европа, но сепак тимот од Струмица вечерва демонстрираше дека неискуството знае да биде и тоа како ...

ВИСОК ПОРАЗ НА ЕВРО – ДЕБИТО: Премногу импресионирани „пандевци“…(0:3) 🎥

SportMedia - 11.07.2019

Висок и убедлив пораз на Академија Пандев во првиот меч во фудбалска Европа во својата историја. Вечерва на Арената „Тодор Проески“, напиот освојувач на Купот загуби во првите 90.минути од двомечот во 1.квалификациско коло во ЛЕ од Зрински со ...

Убедлив пораз на Академија Пандев на дебито во европските натпреварувања

Н.Македонија - 11.07.2019

Во првата квалификациска рунда во Лига Европа (ЛЕ), Академија Пандев убедливо загуби од босански Зрињски од Мостар со 0-3. Избраниците на Југослав Тренчовски тешко го започнаа натпреварот, примајќи го првиот гол по само 12 минути, а по 16 минути ...

Потопени „пандевци“ – Зрињски води и со 0-3… (ВИДЕО)

Екипа - 11.07.2019

Академија Пандев, иако секогаш останува спортската надеж до крај, се чини својата деби европска сезона ќе ја заврши уште во првото квалификациско коло од Лигата на Европа. „Пандевци“ во првиот натпревар против Зрињски на националната арена „Тодор ...

Тренчовски: Лошо издание, јас сум виновен за поразот; Вукас: Голем плус за нас

SportMedia - 11.07.2019

Академија Пандев и Зрински направија заедничка прес конференција по натпреварот кој заврши 0:3 за тимот од БИХ. Тренерот на гостите Хари Вукас истакна дека ова е добар резултат против добра ...

Академија Пандев со негатива од два гола по 45 минути игра… (ВИДЕО)

Екипа - 11.07.2019

Академија Пандев има негатива од 0-2 по првото полувреме во своето европско деби против Зрињски во првото квалификациско коло од Лигата на Европа. „Пандевци“ на дуелот кој се игра на националната арена „Тодор Проевски“ во Скопје прмија погодок уште ...

Зрињски им одржа лекција на „Пандевци“

Слободен Печат - 11.07.2019

Академија Пандев во дебито во европските купови загуби загуби од поранешниот шампион на БиХ, Зрињски со 0:3. Академија Пандев имаше неславно деби во европските купови иако најавите беа дека противникот е идеален за премиерниот настап во Европа.

Академија Пандев поразена од Зрињски во европското деби

Нетпрес - 11.07.2019

Академија Пандев доживеа убедлив пораз со 0-3 на своето европско деби вечерва против Зрињски во првото коло во квалификациите за Лига Европа, а тренерот Југослав Тренчовски посочи дека болниот пораз е плод на преимпресионираноста и недобрата физичка ...

На „Пандевци“ им недостасува искуство: Зрињски ја демолираше Академија Пандев среде Скопје

Спортклуб - 11.07.2019

Екипата на Академија Пандев на своето европско деби забележа убедлив пораз во првиот натпревар од првото квалификациско коло од Лигата на Европа на арената „Тодор Проески“ во Скопје против Зрињски од Мостар со убедливи 3:0.

ЛОШО ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: На Академците ќе им треба чудо да надополнат два гола 🎥

SportMedia - 11.07.2019

Екипата на Академија Пандев има висока негатива од 2:0 по првите 45. минута во дуелот со Зрински од Босна и Херцеговина. Дебитантот во евро-куповите одигра лошо прво полувреме на арената „Тоше Проески“ во Скопје, премногу грешки, киксови кои не ...

ВИДЕО: По само 12 минути, Зрињски веќе води против Академија Пандев

Екипа - 11.07.2019

По само 12 минути игра на првиот натпревар од почетното квалификациско коло за Лигата на Европа, Зрињски дојде до предност од 0-1 против Академија Пандев на националната арена „Тодор Проевски“ во Скопје.

Катастрофално деби за „пандевци“ на европската сцена

Вечер - 11.07.2019

Фудбалерите на Академија Пандев нема по добро да го паметат својот дебитантски настап во најеминентното клупско натпреварување, Лигата на Европа, откако на Националната арена „Тодор Проески“ во првото квалификациско коло загубија од Зрињски со 3:0.

ЛЕ: Зрињски го расипа европското деби на Академија Пандев (видео)

TopSport - 11.07.2019

Деби-настапот во Европа на Академија Пандев не помина најдобро, откако струмичкиот клуб доживеа висок 0:3 пораз дома од босанскохерцеговскиот претставник Зрињски од Мостар, со што шансите за пласман во второто квалификациско коло во Лига Европа се ...

ОФИЦИЈАЛНИ СОСТАВИ: „Пандевци“ со познато трио по триумф над Зрињски

Gol.mk - 11.07.2019

Југослав Тренчовски, стратегот на Академија Пандев , го одреди стартниот состав за натпреварот против Зрињски Мостар кој се игра во рамки на 1. квалификациско коло од Лигата на Европа. „Пандевци“ ќе играат отворено и офанзивно и на домашен терен ќе ...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Тренчовски без изненадувања против Зрински

SportMedia - 11.07.2019

Нема изненадувања во составот на Академија Пандев за вечерашниот дуел со Зрински во рамките од 1. квалификациско коло од Лигата на Европа, дуел кој почнува во 19 часот на Националната Арена „Тодор Проески“.

ЛИГА ЕВРОПА – КВАЛИФИКАЦИИ 1.КОЛО: Нека биде дебито предност за „пандевци“, а не хендикеп!

SportMedia - 11.07.2019

Академија Пандев, нашиот освојувач на Купот, вечерва (19 часот) на Арената „Тодор Проески“ ќа го има своето деби во фудбалска Европа. Ривал на струмичани им е Зрински, гордоста на Мостар, гордоста на хрватскиот дел на БиХ.

„Пандевци“ тимски на триумф против Зрињски

Екипа - 11.07.2019

Историското, за себе, деби на европската сцена фудбалерите на Академија Пандев посакуваат да го крунисаат со победа против Зрињски на националната арена „Тодор Проевски“ во Скопје. Стратегот на „пандевци“, Југослав Тренчовски нагласува дека до ...

Навивачи на Зрињски грмат на Арената (ВИДЕО)

PressingTV - 11.07.2019

На гостувањето против Академија Пандев во Скопје, екипата на Зрињски од Босна и Херцеговина, има голема поддршка од група од околу илјада навивачи. Мостарците, сместени на источнататрибина, од почетокот на натпреварот гласно пејат и го бодрат својот ...

Почнува летната авантура во Лига Европа: Македонските екипи да не го повторат ланскиот ужас!

Sport 1 - 11.07.2019

Една година после ужасното фудбалско лето на македонските екипи во Лига Европа, откако сите испаднаа во воведната рунда, нашите три европретставници Академија Пандев, Македонија ЃП и Шкупи денеска тргнуваат во нов поход за да ја одбранат честа на ...

Академија Пандев против Зрињски во европското деби

Н.Македонија - 11.07.2019

Академија Пандев, годинашниот победник во Купот на Македонија во фудбал, вечерва (арена „Тодор Проески“ во Скопје, од 19 часот), го игра деби-мечот во европските купови. Во првата квалификациска рунда во Лига Европа (ЛЕ), Академија Пандев за ...

Зрински по 12 години пак на арената во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 10.07.2019

И фудбалерите на Зрински го почувствуваа теренот на нашиот најголем стадион. И нив не ги посака времето, дождот ги наврна, но го одработија тоа што го имаа зацртано за во Скопје. По прес-конференцијата тренерот Хари Вукас и неговите фудбалери ...

Дождот ги ладеше „Пандевци“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 10.07.2019

После спарните денови следуваше дожд и токму кога Академија Пандев се спрема за важната европска премиера против Зрински. Струмичани излегоа на теренот да го одработат тренингот на теренот на кој утре ќе го играат мечот од 1.

Академија Пандев брзо ќе сака да го заборави дебито во Европа, убедлив пораз од Зрињски

24Фудбал - 11.07.2019

Академија Пандев доживеа дебакл во првиот натпревар на меѓународна сцена, на Националната Арена „Тодор Проески“ загубија од Зрињски со убедливи 3-0. Академија Пандев има деби на евро сцената кое брзо ќе сака да го заборави, загуби од Зрињски со три ...

Тренчовски: Зрињски е подобар тим од нас

Слободен Печат - 11.07.2019

Искуството и нашата физичка подготовка не е на нивото во овој момент за да одговори на екипа како Зрињски, а да бидеме искрени Зрињски е подобар од нас во моментов. Тренерот на Академија Пандев, Југослав Тренчовски го призна поразот од ...

ЛЕ: Зрињски го расипа европското деби на Академија Пандев (видео)

Макфакс - 11.07.2019

Деби-настапот во Европа на Академија Пандев не помина најдобро, откако струмичкиот клуб доживеа висок 0:3 пораз дома од босанскохерцеговскиот претставник Зрињски од Мостар, со што шансите за пласман во второто квалификациско коло во Лига Европа се ...