TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп се заканува: Ќе ја напуштиме Светската трговска организација

Канал5 - 14.08.2019

Доналд Трамп повторно се заканува дека неговата земја ќе ја напушти Светската трговска организација. Главна причина за овој потег е тоа што според Трамп оваа организација ја преферира Кина на штета на САД.

Трамп се закани дека поради Кина ќе ја напушти Светската трговска организација

МКД - 14.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп се закани синоќа дека ќе ја напушти Светската трговска организација (СТО) која остро го критикува бидејќи, според него, ја преферира Кина на штета на Соединетите Американски Држави.

Доналд Трамп знаел дека ќе стане претседател на Америка уште пред 30 години

Репортер - 14.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп размислувал за кандидатура уште во 1986 година. Тогаш се откажал затоа што мислел дека е премлад за оваа функција, а имал само 41 година. Тајната полиција од комунистичка Чехословачка направила досие за ...

Песков: Доколку САД излезат од СТО се доведува во прашање нејзиното постоење

Локално - 14.08.2019

Кремљ денеска соопшти дека постоењето на Светската трговска организација (СТО) сериозно ќе биде доведено во прашање доколку ја напуштат големите светски економии, на САД, на пример, како што вчера навести американскиот претседател Доналд Трамп.

Трамп се заканува со напуштање на Светската трговска организација

Денар - 14.08.2019

Американскиот претседател тврди дека организацијата ја преферира Кина на штета на САД. Американскиот претседател Доналд Трамп се закани во вторникот дека ќе ја напушти Светската трговска организација (WTO) која остро ја критикуваше, затоа што, ...

Трамп се закани со излегување од Светската трговска организација

Р.С.Европа - 14.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп се закани дека САД ќе ја напуштат Светската трговска организација која ја крикува дека и дава повластен третман на Кина на сметка на САД. „Ако треба, заминуваме.

Трамп се закани дека ќе ја напушти Светската трговска организација

Тера - 14.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп во вторникот се закани дека ќе ја напушти Светската трговска организација (СТО), која остро ја критикува затоа што, според него, ја фаворизира Кина на штета на САД.

Трамп: Ако треба САД ќе се повлечат од СТО

Опсервер - 14.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа се закани дека САД ќе излезе од Светската трговска организација (СТО), која остро ја критикува, бидејќи според него, ја префереира Кина на штета на САД. – Ако треба ќе ја напуштиме Организацијата.

Трамп се закани дека САД може да ја напуштат СТО

Нетпрес - 13.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп се закани во вторникот дека Соединетите држави ќе ја напуштат Светската трговска организација (СТО – WTO) која остро ја критикува бидејќи според него ја префирарала Кина на штета на САД.

Трамп: Кина сѐ уште не купува наши земјоделски производи

А1 On - 13.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека Пекинг се уште не ја почитува својата обврска за купување американски земјоделски производи. „ Како и обично, Кина соопшти дека ќе купува „многу“ од нашите големи американски земјоделци.

Трамп побарал од јапонскиот премиер да купи земјоделски производи од САД

Макфакс - 13.08.2019

Претседателот на САД, Доналд Трамп, директно го замоли јапонскиот премиер Шинзо Абе да купи огромно количесто земјоделски производи, објави во вторникот новинската агенција „Кјодо“, повикувајќи се на неидентификувани јапонски и американски владини ...

Трамп најмногу твитува за една земја

Денар - 13.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер, од сите земји најчесто ја споменува Руската Федерација. Според Economist, од моментот кога Трамп е избран за американски претседател во 2016 година, за Русија твитувал 297 пати.

Во твитовите на Трамп најмногу се споменува Русија

Локално - 13.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер од сите држави најчесто ја споменува Руската Федерација. Како што пишува „Економист“, од моментот кога Трамп е избран за претседател на САД во 2016 година, за Русија твитувал 297 пати.

Твитер: Трамп објавил 297 твитови за Русија

ММС - 13.08.2019

Претседателот на САД, Доналд Трамп на Твитер од сите држави највеќе ја споменува Руската Федерација. Ова го пренесува „Економист’, наведувајќи дека од моментот кога Трамп е избран за американски претседател во 2016 година, за Русија твитал 297 ...

Песков: Доколку САД излезат од СТО се доведува во прашање нејзиното постоење

Опсервер - 14.08.2019

Кремљ денеска соопшти дека постоењето на Светската трговска организација (СТО) сериозно ќе биде доведено во прашање доколку ја напуштат големите светски економии, на САД, на пример, како што вчера навести американскиот претседател Доналд Трамп.

Трамп се закани со излегување од Светската трговска организација

Алсат-М - 14.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп се закани дека САД ќе ја напуштат Светската трговска организација која ја крикува дека и дава повластен третман на Кина на сметка на САД. „Ако треба, заминуваме.

Трамп: Ако треба ќе ја напуштиме СТО

Слободен Печат - 14.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа се закани дека САД ќе излезе од Светската трговска организација (СТО), која остро ја критикува, бидејќи според него, ја префереира Кина на штета на САД. – Ако треба ќе ја напуштиме Организацијата.

Трамп: Кина се уште не купува наши земјоделски производи

Нетпрес - 13.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека Пекинг се уште не ја почитува својата обврска за купување американски земјоделски производи. „Како и обично, Кина соопшти дека ќе купува „многу“од нашите големи американски земјоделци.

Трамп побарал од јапонскиот премиер да купи земјоделски производи од САД

Точка - 13.08.2019

Претседателот на САД Доналд Трамп директно го замоли јапонскиот премиер Шинзо Абе да купи огромно количесто земјоделски производи, објави во вторникот новинската агенција „Кјодо“, повикувајќи се на неидентификувани јапонски и американски владини ...

Откога стана претседател, Трамп за Русија твитнал 297 пати

+инфо - 13.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер од сите држави најчесто ја споменува Руската Федерација. Како што пишува „Економист“, од моментот кога Трамп е избран за претседател на САД во 2016 година, за Русија твитувал 297 пати.

Песков: Доколку САД излезат од СТО се доведува во прашање нејзиното постоење

А1 On - 14.08.2019

Кремљ денеска соопшти дека постоењето на Светската трговска организација (СТО) сериозно ќе биде доведено во прашање доколку ја напуштат големите светски економии, на САД, на пример, како што вчера навести американскиот претседател Доналд Трамп.

Трамп се закани со повлекување од СТО поради судирот со Кина

Нова ТВ - 14.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа се закани дека САД ќе излезе од Светската трговска организација (СТО), која остро ја критикува, бидејќи според него, ја префереира Кина на штета на САД. – Ако треба ќе ја напуштиме Организацијата.

Трамп: Кина се уште не купува наши земјоделски производи

Опсервер - 13.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека Пекинг се уште не ја почитува својата обврска за купување американски земјоделски производи. „ Како и обично, Кина соопшти дека ќе купува„ многу “од нашите големи американски земјоделци.

Трамп побарал од јапонскиот премиер да купи земјоделски производи од САД

24Инфо - 13.08.2019

Претседателот на САД Доналд Трамп директно го замоли јапонскиот премиер Шинзо Абе да купи огромно количесто земјоделски производи, објави во вторникот новинската агенција „Кјодо“, повикувајќи се на неидентификувани јапонски и американски владини ...

Твитовите на Трамп – Русија, Северна Кореја и Кина најчести

Слободен Печат - 13.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер од сите држави најчесто ја споменува Руската Федерација. Како што пишува „Економист”, од моментот кога Трамп е избран за претседател на САД во 2016 година, за Русија твитувал 297 пати.

Песков: Доколку САД излезат од СТО се доведува во прашање нејзиното постоење

MakPress - 14.08.2019

Кремљ денеска соопшти дека постоењето на Светската трговска организација (СТО) сериозно ќе биде доведено во прашање доколку ја напуштат големите светски економии, на САД, на пример, како што вчера навести американскиот претседател Доналд Трамп.

Трамп: Ако треба САД ќе се повлечат од СТО

24 Вести - 14.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа се закани дека САД ќе излезе од Светската трговска организација (СТО), која остро ја критикува, бидејќи според него, ја префереира Кина на штета на САД. – Ако треба ќе ја напуштиме Организацијата.

Трамп: Кина се уште не купува наши земјоделски производи

24Инфо - 13.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека Пекинг се уште не ја почитува својата обврска за купување американски земјоделски производи. „ Како и обично, Кина соопшти дека ќе купува„ многу “од нашите големи американски земјоделци.

Јапонската влада размислува за трговскиот предлог на Трамп

Н.Македонија - 13.08.2019

Претседателот на САД, Доналд Трамп, директно го замоли јапонскиот премиер Шинѕо Абе да купи огромно количесто земјоделски производи, објави во вторникот новинската агенција „Кјодо“, повикувајќи се на неидентификувани јапонски и американски владини ...

Во твитовите на Трамп најмногу се споменува Русија

Опсервер - 13.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер од сите држави најчесто ја споменува Руската Федерација. Како што пишува „Економист“, од моментот кога Трамп е избран за претседател на САД во 2016 година, за Русија твитувал 297 пати.

Песков: Доколку САД излезат од СТО се доведува во прашање нејзиното постоење

Либертас - 14.08.2019

Кремљ денеска соопшти дека постоењето на Светската трговска организација (СТО) сериозно ќе биде доведено во прашање доколку ја напуштат големите светски економии, на САД, на пример, како што вчера навести американскиот претседател Доналд Трамп.

Трамп: Ако треба ќе ја напуштиме СТО, со години нѐ мачат

+инфо - 14.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа се закани дека САД ќе излезе од Светската трговска организација (СТО), која остро ја критикува, бидејќи според него, ја префереира Кина на штета на САД. – Ако треба ќе ја напуштиме Организацијата.

Трамп: Кина се уште не купува наши земјоделски производи

Вечер - 13.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека Пекинг се уште не ја почитува својата обврска за купување американски земјоделски производи. „ Како и обично, Кина соопшти дека ќе купува„ многу “од нашите големи американски земјоделци.

Трамп побарал од јапонскиот премиер да купи земјоделски производи од САД

Денар - 13.08.2019

Претседателот на САД Доналд Трамп директно го замоли јапонскиот премиер Шинзо Абе да купи огромно количество земјоделски производи, објави во вторникот новинската агенција „Кјодо“, повикувајќи се на неидентификувани јапонски и американски владини ...

Трамп ја спомнал Русија на Твитер дури 297 пати

Денешен - 13.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер од сите држави најчесто ја споменува Руската Федерација. Како што пишува „Економист“, од моментот кога Трамп е избран за претседател на САД во 2016 година, за Русија твитувал 297 пати.

Песков: Ако големите економии како САД ја напуштат СТО, таа ќе се распадне

Р.С.Европа - 14.08.2019

Постоењето на Светската трговска организација (СТО) сериозно ќе биде доведено во прашање доколку ја напуштат големите светски економии, како САД на пример, како што вчера навести американскиот претседател Доналд Трамп, изјави денеска портпаролот на ...

Трамп: Ако треба САД ќе се повлечат од СТО

24Инфо - 14.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа се закани дека САД ќе излезе од Светската трговска организација (СТО), која остро ја критикува, бидејќи според него, ја префереира Кина на штета на САД. – Ако треба ќе ја напуштиме Организацијата.

Трамп побарал од јапонскиот премиер да купи земјоделски производи од САД

Centar - 13.08.2019

Претседателот на САД Доналд Трамп директно го замоли јапонскиот премиер Шинзо Абе да купи огромно количесто земјоделски производи, објави во вторникот новинската агенција „Кјодо“, повикувајќи се на неидентификувани јапонски и американски владини ...

Што се споменува во твитовите на Трамп?

Фокус - 13.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер од сите држави најчесто ја споменува Руската Федерација. Како што пишува „Економист“, од моментот кога Трамп е избран за претседател на САД во 2016 година, за Русија твитувал 297 пати.

ПЕСКОВ: Доколку САД излезат од СТО се доведува во прашање нејзиното постоење

Денешен - 14.08.2019

Кремљ денеска соопшти дека постоењето на Светската трговска организација (СТО) сериозно ќе биде доведено во прашање доколку ја напуштат големите светски економии, на САД, на пример, како што вчера навести американскиот претседател Доналд Трамп.

Трамп се закани дека САД ќе се повлечат од СТО

Вечер - 14.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа се закани дека САД ќе излезе од Светската трговска организација (СТО), која остро ја критикува, бидејќи според него, ја префереира Кина на штета на САД. – Ако треба ќе ја напуштиме Организацијата.

Од изборот за претседател досега, Трамп најмногу твитал за Русија

Нова ТВ - 13.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер од сите држави најчесто ја споменува Руската Федерација. Како што пишува „Економист“, од моментот кога Трамп е избран за претседател на САД во 2016 година, за Русија твитал 297 пати.

Трамп: Ако треба САД ќе се повлечат од СТО

MakPress - 14.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа се закани дека САД ќе излезе од Светската трговска организација (СТО), која остро ја критикува, бидејќи според него, ја префереира Кина на штета на САД. – Ако треба ќе ја напуштиме Организацијата.

Во твитовите на Трамп најмногу се споменува Русија

MakPress - 13.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер од сите држави најчесто ја споменува Руската Федерација. Како што пишува „Економист“, од моментот кога Трамп е избран за претседател на САД во 2016 година, за Русија твитувал 297 пати.

Трамп: Ако треба САД ќе се повлечат од СТО

1tv - 14.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа се закани дека САД ќе излезе од Светската трговска организација (СТО), која остро ја критикува, бидејќи според него, ја префереира Кина на штета на САД. – Ако треба ќе ја напуштиме Организацијата.

Трамп: Ако треба САД ќе се повлечат од СТО

Либертас - 14.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа се закани дека САД ќе излезе од Светската трговска организација (СТО), која остро ја критикува, бидејќи според него, ја префереира Кина на штета на САД. – Ако треба ќе ја напуштиме Организацијата.