TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Македонија мора да биде горда на овие момци – гинат за светиот дрес!“

Sport 1 - 20.11.2023

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Боби Милевски, по вечерашното реми против Англија (1-1) во Скопје направи анализа не само на оваа средбата туку и на целите квалификации, а искажа свое мислење и за судењето, кое беше оспорено од ...

Саутгејт: Според мене, тоа не беше пенал за Македонија

Екипа

Саутгејт: Имавме вистински пристап, но тврдиот терен не ни дозволи повеќе

Gol.mk

Саутгејт се пожали на новиот терен: Имавме потешкотии во додавањата

Спортски

Саутгејт: Теренот беше тврд и не ни дозволуваше да имаме завршни додавања

Слободен Печат

Саутгејт: Немаше пенал за Македонија, теренот беше многу тврд

24Фудбал

Саутгејт: Тврд терен и лош за завршен пас!

SportSport

Дерби TopSport Спортклуб Телма TopSport МакФудбал Вечер Прес Спортманија

Милевски: Секоја чест за момците – не играат во клубови, а даваат 300% за Македонија!

Gol.mk - 20.11.2023

Откако пред неполни два месеци ремизираше со Италија во Скопје, македонската фудбалска репрезентација вечерва ремизираше и со вториот финалист на последното Европско првенство - селецијата на Ангпија.

Милевски со порака од соблекувалната: Ме радува тоа што не се радувате на бод со Англија, ова ќе не води напред (ВИДЕО)

Дерби

Говор на Милевски во соблекувална: Не се радувате на бод со Англија, тоа ќе нѐ води напред... (ВИДЕО)

Gol.mk

Милевски: Македонија треба да биде горда на овие млади момци кои покажаа како треба да се бори за државниот дрес

Спортманија

Пораката на Милевски до играчите: Мило ми е што не се радувате на бод против Англија… (видео)

SportSport

Милевски кон фудбалерите: Не се радувате на реми против Англија. Можете да бидете горди, тоа ќе нѐ води напред (ВИДЕО)

МакФудбал

Благоја Милевски индиректно најави нов договор со ФФМ!?

Gol.mk

Sport 1 Спортманија СуперСпорт SportSport

ВИДЕО: Македонија ја сопна и големата Англија за крај на циклусот!

Gol.mk - 20.11.2023

Фудбалската репрезентација на Македонија со подвиг ги заврши квалификациите за Европското првенство (ЕП) кое ќе се игра во 2024 година. Нашиот национален тим на домашен терен остана непоразен со големиот фаворит Англија (1-1) и така сопна уште еден ...

Стартни состави: Македонија со две измени, Англија без најдобриот стрелец

24Фудбал

Македонија одигра 1:1 со Англија во Скопје

Денешен

Саутгејт ротира во Скопје: Кејн остана на клупата, шанса за Оли Воткинс, деби за Рико Луис…

Екипа

Македонија со две измени во однос на Италија, Англија без Кејн на почетокот

Sport 1

СТАРТНИ СОСТАВИ: Две измени во Македонија, Англија без Кејн и Рашфорд!

Gol.mk

СОСТАВИ: Саутгејт го остави Хари Кејн на клупа и ќе нападне со Оли Воткинс

МакФудбал

Sport 1 Екипа Спортски SportSport SportSport Спортманија SportSport 24Фудбал

Милевски: Напредуваме, но се уште не сме на нивото на кое што јас сакам да бидеме

Спортски - 20.11.2023

Македонската фудбалска репрезентација вечерва ги заврши квалификациите за Европското првенство со реми против Англија од 1:1. Селекторот Благоја Милевски на конференцијата по натпреварот зборуваше за неговиот период на клупата за кој вели дека ...

Милевски: Браво за момците, треба да сме горди на нив!

SportSport

Саутгејт: Мислам дека тоа не беше пенал, а и теренот не дозволуваше да се направи завршното додавање во нападот

Спортманија

Македонија за честа и реванш за срамот во Манчестер против Англија

Екипа

Никогаш не сме ја победиле Англија, од Скопје секогаш си оделе со - цел плен!

Sport 1

Милевски: Против Англија е шанса да се тестираме колку можеме

Спортски

Милевски: Ние сме во создавање на нов тим, мечот со најдобрите во светот е одлична шанса за докажување

Екипа

Sport 1 SportSport Спортманија Слободен Печат МКД 24Фудбал Lider Sport M

Саутгејт: Немаше пенал за Македонија, а теренот (ни) беше премногу тврд!

Sport 1 - 20.11.2023

Селекторот на Англија, Герет Саутгејт, не се осврна многу на играта на своите избраници во вечерашното реми против Македонија (1-1) во Скопје, туку повеќе го коментираше судењето и состојбата на теренот.

„Дојдовме да ви дадеме четири гола, а потоа – ќе ја освоиме Европа!“

Sport 1

Англиските навивачи пристигнаа во Скопје, засилено обезбедување во центарот на градот

Канал5

Голобрадо момче на Сити ќе дебитира за Англија во Скопје!

Sport 1

Англија наплати со камата, може ли Македонија да возврати со прв позитивен резултат на домашен терен ?

24Инфо

Англија веќе има предност против Македонија: Фановите на „Гордиот Албион“ го совладаа ФК Слободен (ВИДЕО)

Телма

Спектакл во Скопје за крај на квалификацискиот циклус

Gol.mk

Sport 1 Екипа SportSport Gol.mk 24Инфо Gol.mk TopSport 24Инфо

ВИДЕО: Дали на пат е одмазда за „Олд Трафорд“ - Англија има негатива во Скопје

Gol.mk - 20.11.2023

Скоро триесет илјади луѓе ја наполните арената „Тодор Проески“ за гостувањето на најскапата светска фудбалска репрезентација. На новата трева на на нашиот најголем стадион, Македонија почна мотивирано да се одмазди на септемвриските 7-0 во Манчестер.

Познати почетните состави за вечерашниот дуел на македонската репрезентација со Англија

Либертас - 20.11.2023

Селекторите на македонската и на англиската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски и Герет Саутегејт, предмалку ги објавија официјалните состави за натпреварот кој почнува во 20:45 часот на Национална арена „Тодор Проески“.

Познати почетните состави за вечерашниот дуел на македонската репрезентација со Англија

Курир

Познати почетните состави за вечерашниот дуел на македонската репрезентација со Англија

Република

Англичаните ја започнаа инвазијата на Скопје, Кејот на Вардар е блокиран! (ФОТО)

SportSport - 20.11.2023

Иако сеуште некако срамежливо, сепак англиските фанови пристигнуваат во Скопје во пресрет на вечерашниот меч на Арената меѓу Македонија и Англија. Веќе во одредени места во центарот на главниот град на Македонија тие се стационираа и ги поставија ...

Сите приоди до кејот затворени, таму се само Англичаните и полицијата (Фотогалерија)

Спортманија

Скопскиот кеј резервиран за англиските фанови, центарот на градот под засилено полициско обезбедување

Телма - 20.11.2023

Околу 2.000 навивачи на Англија допатуваа во Скопје за да ја бодрат својата репрезентација која вечерва (20:45 ч.) ќе игра против Македонија во последното коло од квалификациите за ЕП 2024.

Англиските навивачи пристигнаа во Скопје, засилено обезбедување во центарот на градот

Бриф

Англиските навивачи пристигнаа во Скопје, засилено обезбедување во центарот на градот

ТВ21

Англиските навивачи пристигнаа во Скопје, засилено обезбедување во центарот на градот

Либертас

ПРИСТИГНАА АНГЛИСКИТЕ НАВИВАЧИ – засилено полициско обезбедување во центарот на Скопје!

Курир

Англиските навивачи пристигнаа во Скопје, засилено обезбедување во центарот на градот

OhridNews

Пристигнаа англиските навивачи во Скопје

Нетпрес

Независен Сител Н.Македонија 24Инфо Скопје инфо +инфо Република Sport M

Саутгејт: Македонија ќе сака да си ја врати гордоста која ја загуби во Манчестер!

Sport 1 - 19.11.2023

Селекторот на англиската репрезентација, Герет Саутгејт вели дека утрешниот меч за Македонија ќе биде обид за да си ја врати гордоста која ѝ беше повредена по оние 7-0 на Олд Трафорд. Англија ја прегази Македонија во првиот меч меѓу овие ...

Саутгејт: Македонија ќе сака да си ја врати гордоста која ја загуби на Олд Трафорд!

24Фудбал

Саутгејт: Македонија ќе сака да си ја врати гордоста која ѝ беше повредена во Манчестер

МКД

Милевски: Овие натпревари се одлична шанса да се споредиме со најдобрите

Gol.mk - 19.11.2023

Фудбалската репрезентација на Македонија ќе се судри со Англија во последниот натпревар од квалификацискиот циклус за Европското првенство. „Рисовите“ загубија од Италија во Рим со 5-2, а сега на гости доаѓа немотивиран ривал кој сепак е од ...

Милевски: Утре не очекува голем меч, вистински спектакл

Спортклуб

Милевски: Овие натпревари се одлична шанса да се споредиме со најдобрите

Курир

Милевски: „Утре нѐ очекува еден голем меч, вистински спектакл, се надевам дека ќе уживаме и ќе одиграме добар натпревар“

Порта

Арената „Тодор Проевски“ преполна: Македонскте фудбалери ќе играат пред полн стадион (ФОТО)

Курир - 20.11.2023

Македонските фудбалери вечерашниот последен натпревар во рамките од кфалификациите за ЕУРО2024 ќе го одиграат пред преполната арена „Тодор Проевски“. Македонија победата ќе ја брка со стартните 11 мина, Димитриевски, Муслиу, Серафимов, Манев, ...