TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПИПЕРКИ СО СИРЕЊЕ ВО МАСЛИНОВО: нешто што мора да го имате за зима

НМД - 19.09.2021

ПИПЕРКИ СО СИРЕЊЕ ВО МАСЛИНОВО МАСЛО: нешто што мора да го имате за зима. Совршена комбинација, а толку едноставна што ќе ја збогати секоја трпеза. Со оваа зимница, може да правите запршки, да макате во неа или едноставно да ја користите за салати.

Реденка од компири и павлака

Пулс24 - 18.09.2021

Ние ги сакаме компирите или како помфрит и пире од компири, со пилешко или риба, и овој рецепт ќе ви се допадне ако немате многу време да експериментирате во кујната и немате месо при рака.

Направете највкусни пиперки во павлака на супер едноставен начин

Скопје24 - 17.09.2021

Подготовката за зимата, особено правењето зимница е дефинитивно нешто единствено, а постојат толку многу вкусни рецепти кои се прават едноставно, а сите ќе ги обожаваат. Доколку вашите мајки и баби беа експерти за зимници, сега е време и вие да ...

НЕ МОЖЕ ПОЕДНОСТАВНО: Реденка од компири и павлака

Попара - 17.09.2021

Ние ги сакаме компирите или како помфрит и пире од компири, со пилешко или риба, и овој рецепт ќе ви се допадне ако немате многу време да експериментирате во кујната и немате месо при рака.

НЕ МОЖЕ ПОЕДНОСТАВНО: Реденка од компири и павлака

Курир - 17.09.2021

Ние ги сакаме компирите или како помфрит и пире од компири, со пилешко или риба, и овој рецепт ќе ви се допадне ако немате многу време да експериментирате во кујната и немате месо при рака.