TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Волците“ и „лисиците“ ги поделија бодовите (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.02.2020

Вулверхемптон и Лестер сити одиграа без голови во рамки на 26.коло во Премиерлигата. Домашниот тим повеќе напаѓаше и имаше подобри шанси, особено преку Раул Хименез. Мексиканецот најдобрата шанса ја имаше во финишот кога со глава биеше за малку крај ...

Вулверхемптон и Лестер одиграа без голови

Нетпрес - 15.02.2020

Фудбалерите на Вулверхемптон и Лестер Сити одиграа без голови во петокот вечерта на отворањето на 26-то коло од англиското фудбалско првенство/ Во натпреварот одигран во Вулверхемптон, домашните не успеаја да ја материјализираат и предноста од играч ...

ВИДЕО: Лестер со човек помалку слави херојско реми кај Вулверхемптон

Gol.mk - 14.02.2020

Екипата на Лестер Сити оддолеа на нападите на Вулверхемптон и со играч помалку се избори за големо реми без голови (0-0). Поседот на топка убедливо беше на страна на „лисиците“, кои ги одиграа последните 15 минути од мечот без исклучениот Чудури.

Реми без голови меѓу Вулверхемтпон и Лестер (ВИДЕО)

Екипа - 14.02.2020

Вулверхемтпон и Лестер одиграа без голови 0-0 во натпревар од 26. коло во англиската Премиер лига. Во првото полувреме домаќините постигнаа гол преку Вили Боли во 45. минута, но судијата Мајк Дин по консултација со ВАР собата одлучи да го поништи ...

„Волците“ и „лисиците“ одиграа без голови

SportMedia - 14.02.2020

Во меч без многу шанси, Вулверхемптон и Лестер одиграа нерешено – 0:0 во воведниот викенд меч од тековното 26. коло во англиската Премиер лига. Пред своја публика, „волците“ не ја искористија ниту предноста од играч повеќе во последните 15.

„Волците“ и „лисиците“ со 0:0, новa ВАР-контроверза во Премиер лигата (видео)

TopSport - 14.02.2020

Вулверхемптон и Лестер, двата тима од Премиер лигата кои оваа сезона повторно изненадуваат со својата одлична форма, одиграа 0:0 во првиот меч од 26. коло во Англија по кратката зимска пауза, но мечот повторно беше во сенка со „сомнителна“ одлука на ...

Милиметарскиот офсајд на Жота ја одзеде победата на Волците против Лестер (видео)

Спортманија - 14.02.2020

ВАР-системот забележа нерегуларност при погодокот на Боли што не може да се забележи со око Вулверхемптон и Лестер ги поделија бодовите во мечот без голови на стартот од 26-тото коло во Премиер лигата.

„Волците“ и „лисиците“ со 0:0, новa ВАР-контроверза во Премиер лигата (видео)

Макфакс - 15.02.2020

Вулверхемптон и Лестер, двата тима од Премиер лигата кои оваа сезона повторно изненадуваат со својата одлична форма, одиграа 0:0 во првиот меч од 26. коло во Англија по кратката зимска пауза, но мечот повторно беше во сенка со „сомнителна“ одлука на ...