TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Го засени и Депај: Талентот на Барселона со магични потези си поигруваше со противниците (ВИДЕО)

Дерби - 24.07.2021

Барселона оствари победа и на вториот тест за новата сезона или поточно на стадионот „Јохан Кројф“ го доби соседот Џирона со 3-1. Ова беше дуел во кој во центарот на вниманието беше Мемфис Депај за кого ова беше прв натпревар во новата средина и ...

Холанѓанецот во центарот на вниманието: Депај со гол го заокружи дебито за Барселона (ВИДЕО)

Дерби - 24.07.2021

Барселона успеашно ја реши и втората контролка за новата сезона, а тоа беше дуелот со Џирона кој го реализираше со резултат 3-1. Каталонците го оправдаа статусот на фаворити и дојдоа до нов триумф на стадионот „Јохан Кројф“ и тоа во средба во која ...

Депај постигна гол на дебито за Барселона (ВИДЕО)

Sport 1 - 24.07.2021

Барселона славеше со 3-1 против Жирона во пријателски меч, а за каталонскито гигант заигра новото засилување Мемфис Депај, кој дебитираше со гол. Роналд Куман повторно им даде шанса на сите свои фудбалери, кои ги имаше на располагање, а неговите ...

ВИДЕО: Мемфис Депај дебитира во Барселона со гол од – пенал!

Gol.mk - 24.07.2021

Екипата на Барселона успеа да слави над Џирона (3-1) во пријателски натпревар во кој првиот настап го имаше новото засилување Мемфис Депај . Од вкупно четири гола на натпреварот, три беа постигнати од пенал.

ВИДЕО: Депај ги одушеви навивачите, со гол во дебито за Барселона

Слободен Печат - 24.07.2021

Денеска во пријателски натпревар како подготовка за новата натпреварувачка сезона екипата на Барселона триумфираше со 3:1 против Жирона. На стадионот „Јохан Кројф“ во Барселона својот дебитантски настап за каталонскиот гигант го имаше големото ...

Депај дебитираше со гол за Барселона…, веднаш ги воодушеви Каталонците (ВИДЕО)

Екипа - 24.07.2021

Мемфис Депај дебитираше со гол во дресот на Барселона на пријателскиот натпревар против Џенова на кој Каталонците триумфираа со 3-1. Барса одлично го почна мечот стигнувајќи до предност во 21. минута со голот на Жерард Пике од пенал.

ВИДЕО: Мемфис Депај на дебито ги воодушеви фановите со своите потези, а го постигна и првиот гол за Барселона

Дриблинг - 24.07.2021

Одличен старт на Мемфис Депај во дресот на Барселона. Холандскиот репрезентативец дебитираше со гол во дресот на Каталонците, кои успеаја да ја победат Џенова 3:1. Тимот на Роналд Куман одлично го почна мечот и дојде во водство преку Жерард Пике, ...

Прв гол на Депај за Барса, албанската сензација повторно погоди (Видео)

Спортманија - 24.07.2021

Го немаше Меси, па двата пенали против Жирона ги реализираа други фудбалери. Барселона извојува рутинска победа против Жирона од 3-1 во контролен меч на кој холандскиот голгетер Мемфис Депај кој во Барса дојде летово, се запиша во листата на стрелци.

Депај со гол од пенал дебитираше за Барселона! (ВИДЕО)

SportMedia - 24.07.2021

Мемфис Депак имаше одлично деби во дресот на Барселона. Имено попладнево на пријателскиот меч против Џирона за новиот клуб, Холанѓанецот во финишот успеа да постигне гол и тоа од пенал. Фановите на каталонскиот гигант секако дека беа воодушени од ...

(ВИДЕО) Фантастично деби на Депај за Барселона зачинето со гол

Спортклуб - 24.07.2021

Фудбалерите на Барселона во подготвителен натпревар славеа против Џирона со резултат од 3-1. Каталонците одлично го започнаа натпреварот и поведоа во 21-та минута кога Жерар Пике беше прецизен од белата точка.

Депај за само неколку минути ги возбуди навивачите на Барселона 🎥

СуперСпорт - 24.07.2021

Фудбалерите на Барселона играат пријателски меч против Жирона, а ова ќе биде уште еден тест за избраниците на Роналд Куман пред почетокот на новата сезона. Каталонците до предност стигнаа по 21 минута игра, кога прецизен од белата точка беше Жерар ...

ВИДЕО: Депај за само неколку минути ги воодушеви навивачите на Барселона

Sport M - 24.07.2021

Барселона славеше со 3:1 на пријателскиот меч против Жирона, а новото засилување на Мемфис Депај го имаше своето деби, откако влезе во игра пред крајот на првиот дел. Токму тој во 85-та минута ги постави конечните 3:1, откако претходно стрелаа Манај ...

Депај: Со нетрпение очекувам да заиграм со Меси

Дриблинг - 24.07.2021

Крилниот напаѓач, Мемфис Депај со нетпрение ја очекува новата сезона во која ќе има шанса да се докаже во очите на навивачите на Барселона. Репрезентативецот на Холандија со Барселона потпиша до јуни 2023 година.

Депај: Мојот дедо веруваше дека ќе заиграм за Барселона

Спортски - 23.07.2021

Холанѓанецот Мемфис Депај беше промовиран во нов фудбалер на Барселона. Депај во Каталонија пристигна без оштета затоа што претходно му истече договорот со Лион каде што играше четири ипол години. Со Барселона потпиша договор до летото 2023 година.