TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фатен од полицијата како фрла марухуана од автомобилот

МКД - 16.03.2018

Надворешната канцеларија за криминалитички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Г.С. (32) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотична дрога, психотропни ...

Во притвор тројца Албанци фатени на Меџитлија со 38кг марихуана

Фокус - 16.03.2018

Против тројцата албански државјани, фатени во близина на граничниот премин Меџитлија со две торби марихуана е покрената истражна постапка во битолското Основно јавно обвинителство заради постоење основано сомнение дека како соизвршители сториле ...

Притвор за прилепчанец фатен со марихуана

Нетпрес - 16.03.2018

Надворешната канцеларија за криминалитички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Г.С. (32) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотична дрога, психотропни ...

Притвор за Албанците фатени со 38 килограми марихуана

Нетпрес - 16.03.2018

Основното јавно обвинителство отвори истрага против тројца албански државјани осомничени за шверц на 38 килограми маррихуана, а на тројцата им е одреден притвор од 30 дена. – Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување на ...

Прилепчанец фрлал дрога од автомобилот - полицијата го фати

Press24 - 16.03.2018

Надворешната канцеларија за криминалитички работи Прилеп поднесе кривична пријава против 32-годишниот Г.С. од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотична дрога, ...

Притвор за тројца Албанци што шверцувале марихуана од Македонија во Грција

Макфакс - 16.03.2018

Тројца албански државјани добија 30-дневен притвор поради обид да прошверцуваат марихуана од Македонија во Грција. Имено, битолското јавно обвинителство донело наредба за истражна постапка против тројца државјани на Албанија поради постоење сомнение ...

Прилепчанец ja фрлал дрогата од автомобилот – полицијата го фати

Маркукуле - 16.03.2018

Надворешната канцеларија за криминалитички работи Прилеп поднесе кривична пријава против 32-годишниот Г.С. од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотична дрога, ...

Притвор за тројца Албанци кој шверцувале марихуана од Македонија во Грција

Вечер - 16.03.2018

Тројца албански државјани добија 30-дневен притвор поради обид да прошверцуваат марихуана од Македонија во Грција. Имено, битолското јавно обвинителство донело наредба за истражна постапка против тројца државјани на Албанија поради постоење сомнение ...

ПАДНА ВО РАЦЕТЕ НА ПОЛИЦИЈАТА: Фрлил кеса со марихуана од автомобил

Фактор - 16.03.2018

Кривична пријава е поднесена против Г.С. (32) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотична дрога, психотропни супстанции, и прекурсори.

Притвор за Албанците фатени со 38 килограми марихуана

Точка - 16.03.2018

Основното јавно обвинителство отвори истрага против тројца албански државјани осомничени за шверц на 38 килограми маррихуана, а на тројцата им е одреден притвор од 30 дена. – Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување на ...

Прилепски дилер падна во притвор поради дрога

Шеталиште - 16.03.2018

Кривична пријава е поднесена против Г.С. (32) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотична дрога, психотропни супстанции, и прекурсори.

Привор за Албанците фатени со 38 килограми марихуана

Орбис - 16.03.2018

Основното јавно обвинителство отвори истрага против тројца албански државјани осомничени за шверц на 38 килограми маррихуана, а на тројцата им е одреден притвор од 30 дена. – Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување на ...

Триесетдневен притвор за тројца албански државјани за продажба на марихуана

Стандард - 16.03.2018

Основното јавно обвинителство Битола донесе наредба за спроведување истражна постапка против тројца државјани на Албанија заради постоење основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет ...

Триесетдневен притвор за тројца албански државјани за продажба на марихуана

Канал5 - 16.03.2018

Основното јавно обвинителство Битола донесе наредба за спроведување истражна постапка против тројца државјани на Албанија заради постоење основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет ...

Триесетдневен притвор за тројца албански државјани за продажба на марихуана

А1 On - 16.03.2018

Основното јавно обвинителство Битола донесе наредба за спроведување истражна постапка против тројца државјани на Албанија заради постоење основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет ...

Тргнале пешки со 38 кила дрога - 30 дена притвор за тројца Албанци

Press24 - 16.03.2018

Основното јавно обвинителство Битола донесе наредба за спроведување истражна постапка против тројца државјани на Албанија заради постоење основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет ...

Триесетдневен притвор за тројца албански државјани за продажба на марихуана

Локално - 16.03.2018

Основното јавно обвинителство Битола донесе наредба за спроведување истражна постапка против тројца државјани на Албанија заради постоење основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет ...

Триесетдневен притвор за тројца албански државјани за продажба на марихуана

Сител - 16.03.2018

Основното јавно обвинителство Битола донесе наредба за спроведување истражна постапка против тројца државјани на Албанија заради постоење основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет ...

Тројца албански државјани под истрага за производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и ...

Правдико - 16.03.2018

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против тројца државјани на Република Албанија заради постоење основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – Неовластено производство и ...

Прекинат балкански ланец за трговија со дрога, уапсени тројца Албанци...

Н.Македонија - 16.03.2018

Прекинат балкански ланец за трговија со дрога, уапсени тројца Албанци Основното јавно обвинителство Битола донесе наредба за спроведување истражна постапка против тројца државјани на Албанија заради постоење основано сомнение дека како соизвршители ...

Притвор за тројца Албанци кој шверцувале марихуана од Македонија во Грција

Кајгана - 16.03.2018

Тројца албански државјани добија 30-дневен притвор поради обид да прошверцуваат марихуана од Македонија во Грција. Имено, битолското јавно обвинителство донело наредба за истражна постапка против тројца државјани на Албанија поради постоење сомнение ...

Триесетдневен притвор за тројца албански државјани за продажба на марихуана

Телма - 16.03.2018

Основното јавно обвинителство Битола донесе наредба за спроведување истражна постапка против тројца државјани на Албанија заради постоење основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет ...

Притвор за тројца Албанци, преку нелегален премин сакале да прошверцуваат 38 килограми марихуана

МКД - 16.03.2018

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против тројца државјани на Република Албанија заради постоење основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело неовластено производство и пуштање ...

Тргнале пешки со 38 кила дрога – 30 дена притвор за тројца Албанци, влегле во угостителски објект ги истепале и им се ...

Скопје24 - 16.03.2018

Основното јавно обвинителство Битола донесе наредба за спроведување истражна постапка против тројца државјани на Албанија заради постоење основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет ...

Притвор за тројца државјани на Албанија за криумчарење дрога кај Меџитлија

Тера - 16.03.2018

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против тројца државјани на Република Албанија заради постоење основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – Неовластено производство и ...

Притвор за тројцата албански државјани кои сакаа да прошверцуваат 38 килограми марихуана кај Меџитлија

Шеталиште - 16.03.2018

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против тројца државјани на Република Албанија заради постоење основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – Неовластено производство и ...