TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И затворениците бараат амнестија - ќе штрајкуваат со глад!

Deutsche Welle - 10.12.2018

Владата ќе биде под силен притисок да го прошири обемот на лицата и делата офатени со процесот на амнестија. Амнестија бараат и затворениците, а на Владата и дале два дена рок за одговор Токму во пресрет на денешната седница на собраниската група за ...

Села ја поддржа евентуалната амнестија на затворениците

Фактор - 10.12.2018

Алијансата за Албанците на Зијадин Села како политички субјект им дава полна поддршка за амнестија и намалување на казните на затворениците во Идризово кои најавија протест со гладување поради тоа што се подготвува ослободување од кривични дела на ...

Дводневен штрајк со глад на затворениците во Идризово, бараат амнестија

AKO - 10.12.2018

Затворениците на најголемиот македонски затвор Идризово, објавија дека стапуваат во дводневнен штрајк со глад. Бараат да бидат опфатени со Закон за амнестија и тој да не се однесува само за настаните од 27 ...

Затворениците од затворот во Прилеп од утре почнуваат штрајк со глад

Курир - 10.12.2018

Затворениците во затворот во Прилеп најавуваат дека од утре ќе почнат да штрајкуваат со глад, со нивното барање да бидат опфатени со новиот закон за амнестија и помирување кој ќе биде донесен од Парламентот, пишува новинската агенција на албански ...

Осудениците од утре штрајкуваат со глад: Бараме општа амнестија, не само за 27 април

+инфо - 09.12.2018

На социјалните мрежи се појави барање кое осудените лица сместени во затворот во Идризово го испратиле до директорот. Тие најавуваат дводневен штрајк со глад бидејќи, како што наведуваат, и покрај сите барања до Владата и до премиерот досега не ...

Осуденици во „Идризово“ утре почнуваат штрајк со глад, бараат Закон за амнестија

24Инфо - 09.12.2018

Осуденици во КПУ„Идризово“ од утре ќе почнат дводневен штрајк со глад бидејќи власта останала глува за нивните барања за амнестија, пишува во писмото кое денеска е испратено до директорот на затворот, во кое го известуваат дека почнуваат со штрајк, ...

И затворениците бараат амнестија – ќе штрајкуваат со глад!

Либертас - 10.12.2018

Владата ќе биде под силен притисок да го прошири обемот на лицата и делата офатени со процесот на амнестија. Амнестија бараат и затворениците, а на Владата и дале два дена рок за одговор Токму во пресрет на денешната седница на собраниската група за ...

Алијансата на Албанците дава целосна поддршка за амнестија и намалување на казните на затворениците

Press24 - 10.12.2018

Алијансата за Албанците како политички субјект им дава полна поддршка за амнестија и намалување на казните на затворениците во Идризово кои најавија протест со гладување поради тоа што се подготвува ослободување од кривични дела на оние кои упаднаа ...

Затвореници бараат амнестија

Тера - 10.12.2018

Затворениците на најголемиот македонски затвор Идризово, објавија дека стапуваат во дводневнен штрајк со глад. Бараат да бидат опфатени со Закон за амнестија и тој да не се однесува само за настаните од 27 ...

Затворениците од затворот во Прилеп од денеска почнуваат штрајк со глад

Нетпрес - 10.12.2018

Затворениците во затворот во Прилеп најавуваат дека од денеска ќе почнат да штрајкуваат со глад. Тие бараат да бидат опфатени со новиот закон за амнестија и помирување кој ќе биде донесен од Парламентот, пишува новинската агенција на албански јазик ...

(ВИДЕО) 360˚ Арифи: Секаков вид на амнестија ќе ја отвори вратата за нови немири при трансфер на власта

Либертас - 08.12.2018

Беса Арифи, универзитетска професорка по кривично право, во дебата на „ 360 Степени “ за најавениот закон за амнестија на дел од обвинетите за 27 април и за одбраната пред судот на обвинетите Александар Василевски-Нинџа и браќата Младеновски, го ...

(ВИДЕО) 360˚ Николовска: Амнестијата е акт на политичка мудрост, но не ја прифаќаат сите обвинети, некои сакаат да ја ...

Либертас - 08.12.2018

Ружица Николовска, адвокатка на обвинетиот Горан Ѓошевски во судскиот случај за настаните од 27 април, во дебата на „ 360 Степени “ зборуваше за најавениот закон за амнестија на дел од обвинетите за 27 април и за одбраната пред судот на обвинетите ...

Осудениците најавуваат штрајк: Бараме општа амнестија, не само за 27 април

Либертас - 09.12.2018

На социјалните мрежи се појави барање кое осудените лица сместени во затворот во Идризово го испратиле до директорот. Тие најавуваат дводневен штрајк со глад бидејќи, како што наведуваат, и покрај сите барања до Владата и до премиерот досега не ...

И затворениците бараат амнестија – ќе штрајкуваат со глад!

iPortal - 10.12.2018

Владата ќе биде под силен притисок да го прошири обемот на лицата и делата офатени со процесот на амнестија. Амнестија бараат и затворениците, а на Владата и дале два дена рок за одговор. Токму во пресрет на денешната седница на собраниската група ...

Арифи: Секаков вид на амнестија ќе ја отвори вратата за нови немири при трансфер на власта

Press24 - 08.12.2018

Универзитетската професорка Беса Арифи, , во дебата на „ 360 Степени “ го повтори својот категоричен став против амнестијата. – Апсолутно да, бидејќи сметам дека се работи за тежок напад на демократијата на една држава, исто така сметам дека се ...

Затворениците бараат амнестија - ќе штрајкуваат со глад

Press24 - 10.12.2018

Осуденици во КПУ„Идризово“ од утре ќе почнат дводневен штрајк со глад бидејќи власта останала глува за нивните барања за амнестија, пишува во писмото кое денеска е испратено до директорот на затворот, во кое го известуваат дека почнуваат со штрајк, ...

Затворениците бараат амнестија - од утре ќе штрајкуваат со глад

Скопје инфо - 10.12.2018

Осуденици во КПУ„Идризово“ од утре ќе почнат дводневен штрајк со глад бидејќи власта останала глува за нивните барања за амнестија, пишува во писмото кое денеска е испратено до директорот на затворот, во кое го известуваат дека почнуваат со штрајк, ...