TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уапсен скопјанец кај клучката Матка

Press24 - 28.10.2020

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во околу 22:00 часот на клучка Матка од полициски службеници од СВР Скопје бил приведен 48-годишниот М.М. од село Семениште, скопско, бидејќи се однесувал агресивно кон полициски службеници ...

Вчера и денеска регистрирани три напади на полицајци

Фактор - 28.10.2020

За два дена регистрирани се три напади на полицајци. На клучка Матка вчера околу 22 часот, полициски службеници од СВР Скопје го привеле М.М.(48) од с.Семениште, скопско, затоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници кои извршувале ...

За два дена пријавени три напади врз полициски службеници

Сител - 28.10.2020

Продолжува агресивното однесување кон полициските службеници ширум земјава. За два дена пријавени 3 физички напади и агресивно однесување кон полициски службеници. На 27.10.2020 околу 22.00 часот на клучка Матка од полициски службеници од СВР Скопје ...

Две лица нападнаа полицајци, завршија со лисици на раце

Курир - 28.10.2020

На 28.10.2020 во 01:45 часот на раскрсница на пат од с.Орешани со с.Таор, скопско, од полициски службеници од СВР Скопје биле приведени С.Д.(25) од с.Таор и С.Г.(22) од с.Орешани. Тие се приведени бидејќи физички нападнале полициски службеници кои ...

Нови напади на полициски службеници

Локално - 28.10.2020

За два дена регистрирани се три напади на полициски службеници. На 27.10.2020 околу 22.00 часот на клучка Матка од полициски службеници од СВР Скопје бил приведен М.М.(48) од с.Семениште, скопско, бидејќи се однесувал агресивно кон полициски ...