TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Радев ја прошири листата: Сега според него и државните и научни институции ширеле говор на омраза спрема Бугарите

Република - 03.12.2021

Старо-новиот бугарски претседател, Румен Радев, на вчерашните средби со германскиот и францускиот претседател Штајнмаер и Макрон, за првпат изелезе со проширена листа за тоа кој се во Македонија користи говор на омраза спрема соседна Бугарија.

Радев до Макрон: Очекувам конкретни и неповратни резултати од дијалогот со Македонија

Канал5

Румен Радев: Бугарската дипломатија мора да биде во рацете на професионалец

MakPress

Радев: Бугарската дипломатија мора да биде во рацете на професионалец

24Инфо

Радев го шири списокот: Сега и државните и научни институции ширеле говор на омраза!

Точка

Радев на Макрон му ја пренел бугарската позиција за С.Македонија

Р.С.Европа

Радев и Макрон во Стразбур разговараат за европската интеграција на Северна Македонија и Шенген

ТВ21

Канал5 Независен Независен 360 степени Фокус Курир 360 степени Опсервер

Кирил Петков: До крајот на следната недела се надевам дека ќе имаме влада на Бугарија

Слободен Печат - 03.12.2021

До крајот на следната недела Бугарија може да има редовна влада, предвидува Кирил Петков, копретседавач на „Продолжуваме со промената” која победи на парламентарните избори. На почетокот на новата недела се очекува да биде потпишан коалицискиот ...

Кирил Петков: До крајот на следната недела се надевам дека ќе имаме влада на Бугарија

ТВ21

До крајот на следната седмица Бугарија може да има редовна влада

Фокус

Кирил Петков: До крајот на следната недела се надевам дека ќе имаме влада на Бугарија

Вечер Прес

Кирил Петков: До крајот на следната недела се надевам дека ќе имаме влада на Бугарија

Република

Петков се надева дека за една недела ќе има влада на Бугарија

Р.С.Европа

Петков се надева дека за една недела ќе има влада на Бугарија

Алсат-М

Либертас MakPress 24Инфо

Денеска се одржува првата седница на новоизбраното Народно собрание на Бугарија

ТВ21 - 03.12.2021

Денеска во 9 часот по локално време започнува со работа 47. Народно собрание на Бугарија, што е трет парламент за кој гласаа бугарските гласачи во 2021 година. Како што јави дописникот на МИА од Софија, првата седница на новоизбраниот парламент ќе ...

Денеска се одржува првата седница на новоизбраното Народно собрание на Бугарија

Сител

Денеска се одржува првата седница на новоизбраното Народно собрание на Бугарија

Слободен Печат

Денеска се одржува првата седница на новоизбраното Народно собрание на Бугарија

24 Вести

Денеска се одржува првата седница на новоизбраното Народно собрание на Бугарија

MakPress

Предлози за ротирачко претседателство со Парламентот во Бугарија

Р.С.Европа

Корнелија Нинова ќе биде првиот претседател на бугарскиот Парламент

Вечер Прес

Фокус Алсат-М 24Инфо MakPress Република Опсервер CivilMedia Вечер Прес