TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Протест против Брегзит во Лондон, се бара нов референдум за ЕУ

Сакам да кажам - 23.03.2019

Стотици илјади маршираат низ централен Лондон, барајќи уште еден референдум за членството во ЕУ, додека британските парламентарци бараат решение за Брегзит. Организаторите на протестот велат дека повеќе од милион луѓе му се приклучиле на маршот пред ...

Илјадници Британци на марш во Лондон

Телма - 23.03.2019

Илјадници Британци се собираат на марш во централен Лондон, со повик за нов референдум за Брегзит. Маршот ќе почне од парк Лејн до парламентот. Маршот се случува по одлуката на европската унија да се согласи Брегзитот да биде одложен, за кусо време, ...

Десетици илјадници луѓе во Лондон бараат нов референдум за брегзит (видео)

Н.Македонија - 23.03.2019

Десетици илјадици луѓе маршираат денеска во центарот на Лондон, барајќи нов референдум за брегзит, додека парламентот бара излез од ќор-сокакот во која западна истапувањето на Велика Британија од ЕУ.

Стотина илјадници Британци на улиците на Лондон, бараат втор референдум за брегзит

МКД - 23.03.2019

Стотина илјадници луѓе од цела Велика Британија се очекуваат денес на улиците на Лондон за да побараат нов референдум за брегзит. Се очекува да се соберат повеќе од милион луѓе кои ќе побараат втор референдум за излез на Велика Британија од ЕУ, ...

Стотици илјади Британци на протест во Лондон, бараат втор референдум за брегзит

Макфакс - 23.03.2019

Неколку стотици илјади Британци од цела Велика Британија, денеска на улиците на Лондон бараат нов референдум за брегзит. Се очекува да се соберат повеќе од еден милион луѓе, со барање за втор референдум за излез на Британија од ЕУ, откако беше ...

Марш во Лондон за одржување втор референдум на Брегзит

Локално - 23.03.2019

Неколку здруженија и организации на противниците на британското истапување од ЕУ, денеска ќе одржат марш низ улиците на Лондон, од кој ќе побараат одржување на втор референдум за Брегзит. Предвидено е демонстрантите да минат пред Кабинетот на ...

Туск : Се е можно до новиот рок за Брегзит, 12 април

Канал5 - 22.03.2019

Претседателот на Европскиот совет , Доналд Туск изјави денеска дека се е можно до новиот рок за Брегзит , 12 април , доколку британските пратеници следната недела не го одобрат договорот за излез на Британија од ЕУ.

Туск: Се е можно до новиот рок за брегзит

24Инфо - 22.03.2019

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск изјави дека се е можно до новиот рок за брегзит, одреден за 12 април, ако британските пратеници идната недела не го одобрат договорот за излегување на Велика Британија од Унијата.

Десетици илјадници луѓе во Лондон бараат нов референдум за Брегзит

Нова ТВ - 23.03.2019

Десетици илјадици луѓе маршираат денеска во центарот на Лондон, барајќи нов референдум за Брегзит, додека парламентот бара излез од ќор-сокакот во која западна истапувањето на Велика Британија од ЕУ.

Стотици илјади Британци на протест во Лондон, бараат втор референдум за брегзит

24Инфо - 23.03.2019

Неколку стотици илјади Британци од цела Велика Британија, денеска на улиците на Лондон бараат нов референдум за брегзит. Се очекува да се соберат повеќе од еден милион луѓе, со барање за втор референдум за излез на Британија од ЕУ, откако беше ...

Марш во Лондон за одржување втор референдум на Брегзит

Независен - 23.03.2019

Неколку здруженија и организации на противниците на британското истапување од ЕУ, денеска ќе одржат марш низ улиците на Лондон, од кој ќе побараат одржување на втор референдум за Брегзит. Предвидено е демонстрантите да минат пред Кабинетот на ...

Десетици илјадници луѓе во Лондон бараат нов референдум за Брегзит

MakPress - 23.03.2019

Десетици илјадици луѓе маршираат денеска во центарот на Лондон, барајќи нов референдум за Брегзит, додека парламентот бара излез од ќор-сокакот во која западна истапувањето на Велика Британија од ЕУ.

Стотици илјади Британци на протест во Лондон, бараат втор референдум за брегзит

Точка - 23.03.2019

Неколку стотици илјади Британци од цела Велика Британија, денеска на улиците на Лондон бараат нов референдум за брегзит. Се очекува да се соберат повеќе од еден милион луѓе, со барање за втор референдум за излез на Британија од ЕУ, откако беше ...

Протестен марш во Лондон за одржување на втор референдум за Брегзит

Нова ТВ - 23.03.2019

Неколку здруженија и организации што отворено се противат за британското истапување од Европската Унија (ЕУ) за денеска најавија марш низ улиците на Лондон со барање за распишување на повторен референдум за Брегзит.

Десетици илјадници луѓе во Лондон бараат нов референдум за Брегзит

А1 On - 23.03.2019

Десетици илјадици луѓе маршираат денеска во центарот на Лондон, барајќи нов референдум за Брегзит, додека парламентот бара излез од ќор-сокакот во која западна истапувањето на Велика Британија од ЕУ.

Марш во Лондон за одржување втор референдум на Брегзит

Либертас - 23.03.2019

Неколку здруженија и организации на противниците на британското истапување од ЕУ, денеска ќе одржат марш низ улиците на Лондон, од кој ќе побараат одржување на втор референдум за Брегзит. Предвидено е демонстрантите да минат пред Кабинетот на ...

Десетици илјадници луѓе во Лондон бараат нов референдум за Брегзит

Локално - 23.03.2019

Десетици илјадици луѓе маршираат денеска во центарот на Лондон, барајќи нов референдум за Брегзит, додека парламентот бара излез од ќор-сокакот во која западна истапувањето на Велика Британија од ЕУ.

Се бара втор референдум за Брегзит – Британците маршираат во Лондон

Вечер - 23.03.2019

Неколку здруженија и организации на противниците на британското истапување од ЕУ, денеска ќе одржат марш низ улиците на Лондон, од кој ќе побараат одржување на втор референдум за Брегзит. Предвидено е демонстрантите да минат пред Кабинетот на ...

Десетици илјадници луѓе во Лондон бараат нов референдум за Брегзит

Опсервер - 23.03.2019

Десетици илјадици луѓе маршираат денеска во центарот на Лондон, барајќи нов референдум за Брегзит, додека парламентот бара излез од ќор-сокакот во која западна истапувањето на Велика Британија од ЕУ.

Марш во Лондон за одржување втор референдум на Брегзит

24 Вести - 23.03.2019

Неколку здруженија и организации на противниците на британското истапување од ЕУ, денеска ќе одржат марш низ улиците на Лондон, од кој ќе побараат одржување на втор референдум за Брегзит. Предвидено е демонстрантите да минат пред Кабинетот на ...

Лондон маршира: „Не сакаме Брегзит“

Вечер - 23.03.2019

Десетина илјади луѓе маршираа денеска во центарот на Лондон, барајќи нов референдум за Брегзит, додека парламентот бара излез од ќор-сокакот во која западна истапувањето на Велика Британија од ЕУ.

Марш во Лондон за одржување втор референдум на Брегзит

Опсервер - 23.03.2019

Неколку здруженија и организации на противниците на британското истапување од ЕУ, денеска ќе одржат марш низ улиците на Лондон, од кој ќе побараат одржување на втор референдум за Брегзит. Предвидено е демонстрантите да минат пред Кабинетот на ...

Десетици илјадници луѓе во Лондон бараа нов референдум за Брегзит

MTM - 23.03.2019

Демонстрантите одeaод паркот Лејн до парламентарниот плоштад, каде што подоцна одржаa собир. Демонстрациите се случуваат откако Унијата дозволи пролонгирање на Брегзит. Премиерката Тереза Меј во повеќе наврати ги отфрли повиците за втор референдум и ...

Марш во Лондон за одржување втор референдум на Брегзит

Сител - 23.03.2019

Неколку здруженија и организации на противниците на британското истапување од ЕУ, денеска ќе одржат марш низ улиците на Лондон, од кој ќе побараат одржување на втор референдум за Брегзит. Предвидено е демонстрантите да минат пред Кабинетот на ...

Марш во Лондон за одржување втор референдум на Брегзит

А1 On - 23.03.2019

Неколку здруженија и организации на противниците на британското истапување од ЕУ, денеска ќе одржат марш низ улиците на Лондон, од кој ќе побараат одржување на втор референдум за Брегзит. Предвидено е демонстрантите да минат пред Кабинетот на ...

Марш во Лондон за одржување втор референдум на Брегзит

1tv - 23.03.2019

Неколку здруженија и организации на противниците на британското истапување од ЕУ, денеска ќе одржат марш низ улиците на Лондон, од кој ќе побараат одржување на втор референдум за Брегзит. Предвидено е демонстрантите да минат пред Кабинетот на ...

Марш во Лондон за одржување втор референдум на Брегзит

MakPress - 23.03.2019

Неколку здруженија и организации на противниците на британското истапување од ЕУ, денеска ќе одржат марш низ улиците на Лондон, од кој ќе побараат одржување на втор референдум за Брегзит. Предвидено е демонстрантите да минат пред Кабинетот на ...

Марш за втор референдум за Брегзит

Р.С.Европа - 23.03.2019

Неколку здруженија и организации на противниците на британското истапување од ЕУ, денеска организираат марш низ улиците на Лондон и бараат втор референдум за Брегзит. Еден од организаторите на маршот, директорот на кампањата „Глас на народот“, Џејмс ...

Англичаните бараат втор референдум за Брегзит

+инфо - 23.03.2019

Предвидено е демонстрантите да минат пред Кабинетот на британската премиерка Тереза Меј и да го завршат маршот пред зградата на Парламентот во Вестминстер. Неколку здруженија и организации на противниците на британското истапување од ЕУ, денеска ќе ...

Марш во Лондон за одржување втор референдум на Брегзит

MTM - 23.03.2019

Предвидено е демонстрантите да минат пред Кабинетот на британската премиерка Тереза Меј и да го завршат маршот пред зградата на Парламентот во Вестминстер. Еден од организаторите на маршот, директорот на кампањата „Глас на народот", Џејмс Мекгрори ...

Лондон маршира: „Не сакаме Брегзит“

Канал5 - 23.03.2019

Неколку здруженија и организации на противниците на британското истапување од ЕУ, денеска маршираат низ улиците на Лондон и побараат одржување на втор референдум за Брегзит. Предвидено е демонстрантите да поминат пред Кабинетот на британската ...