TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Кралевите“ се мотивираа со Рафа Надал - „Vamos Real“!

Gol.mk - 14.02.2018

Навивачите на Реал Мадрид често се предмет на критики, а „Сантијаго Бернабеу“ некогаш знае да биде театар, а не фудбалска арена. Сепак, вечерва повикот на фудбалерите на Зидан беше прифатен и стадионот беше вистински вулкан.

Кореографијата на фановите на Реал Мадрид со посебна симболика

Дерби - 14.02.2018

Навивачите на Реал Мадрид подготвија специјална кореографија за натпреварот на нивните миленици против ПСЖ, а главна ѕвезда на неа беше тенискиот ас Рафаел Надал. „Вамос Реал“ беше главната порака, а покрај тоа што Надал е голем фан на Реал, вториот ...

Vamos Real со Надал на чело

Спортклуб - 14.02.2018

Огромна поддршка доби Реал Мадрид пред почетокот на натпреварот против ПСЖ. На трибината каде што се наоѓаат најверните навивачи осамна огромен транспарент на кој во преден план беше Рафаел Надал со познатата фраза “Vamos Real”.

Реал со Надал на трибините: „Вамос“ Кралеви! (ВИДЕО)

Спортски - 14.02.2018

Да се биде или не во Мадрид! Реал по изгубените битки во првенството и Купот на Шпанија, сите карти ги фрли на одбрана на титулата во ЛШ и веќе на стартот наиде на една од најтешките препреки – ПСЖ.