TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Моментот кога се урна надвозникот со воз врз автомобили во Мексико Сити

Кајгана - 04.05.2021

Надзорна камера го долови моментот кога железничкиот мост со воз се урна над улица со автомобили во Мексико Сити. Во несреќата досега починаа 23 лица, додека 70 се повредени, пренесе Sputnik News.

Железничка несреќа во Мексико - се урна мост

Deutsche Welle

Воз падна врз автомобили откако се урна надвозник во Мексико Сити

Кајгана

Мексико Сити: Тринаесет загинати и над 70 повредени откако се урна надвозник кога минувало метро

Независен

Тринаесет загинати и над 70 повредени откако се урна надвозник во Мексико Сити кога минувало метро

Слободен Печат

Тринаесет загинати и над 70 повредени откако се урна надвозник во Мексико Сити кога минувало метро

24Инфо

ВИДЕО: Надвозник се урна во Мексико додека минувало метро, најмалку 15 загинати

Курир

Опсервер Нова ТВ Денешен Акцент Frontline OhridNews MakPress

Мексико: Несреќа на метро линија - 20 починати, 49 во болница

Точка - 04.05.2021

Намалку 20 лица ги загубиле своите животи, а 49 биле хоспитализирани кога се урнал надвозник на метро станица во Мексико Сити, соопштиле локалните власти. Спасувачките акција за извлекување на патниците накратко биле сопрена поради страв дека ...

(Видео) Се зголемува бројот на жртвите во Мексико Сити по падот на надвозникот

Независен

Моментот кога паѓаат вагоните- Камерите ја снимија ужасната несреќа во Мексико Сити (ВИДЕО)

Press24

Се сруши надвозник на метро во Мексико Сити, при што загинаа најмалку 20 лица (видео)

Порта 3

Моментот кога се сруши надвозникот во Мексико (ВИДЕО)

Локално

Страшна несреќа во Мексико: Се сруши надвозник, 15 лица загинаа, 70 се повредени

Локално

Повеќемина загинати и повредени во уривањето на надвозник на метрото во Мексико Сити

Н.Македонија

24Инфо Press24 MTM МКД

Воз падна врз автомобили откако се урна надвозник во Мексико Сити

Тера - 04.05.2021

Најмалку 15 лица загинаа, а 70 се повредени кога се урна надвозник на метрото во Мексико Сити. Локалната телевизија покажа снимка на која се гледа како надвозникот паѓа врз автомобилите што се движат по улицата, пренесува Ројтерс.

Видео: 23 загинати и над 70 повредени откако се урна надвозник во Мексико Сити

Канал5

Трагедија во Мексико Сити: Се урна надвозник при минување на метро, најмалку 20 загинати и над 70 повредени

24 Вести

Трагедија во Мексико Сити: Се урна надвозник при минување на метро, најмалку 20 загинати и над 70 повредени

Слободен Печат

Трагедија во Мексико Сити: Се урна надвозник при минување на метро, најмалку 20 загинати и над 70 повредени

Опсервер

Трагедија во Мексико Сити: Се урна надвозник при минување на метро, најмалку 20 загинати и над 70 повредени

Сител

Воз падна над возила заедно со надвозник од меторото во Мексико Сити

+инфо

Република 360 степени Курир Либертас Бриф iPortal Вечер Прес Lider

Воз падна врз автомобили откако се урна надземен премин од метрото во Мексико Сити, најмалку 15 мртви

Сакам да кажам - 04.05.2021

Најмалку 15 луѓе загинаа откако се урна издигнат дел од метрото во Мексико Сити, при што возот падна врз автомобили на прометна сообраќајница. Официјални лица кажаа дека има и најмалку 70 повредени.

Се урна надземен премин на метрото во Мексико Сити, возот падна врз автомобили, најмалку 15 загинати

ТВ21