TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Газдите на Интер го примамуваат Бејл со неверојатна плата, Велшанецот добива еден милион евра недeлно за да се пресели ...

24Фудбал - 22.07.2019

Герет Бејл има можност да стане најплатениот фудбалер во светот, од Кина пристигнува вест дека Велшанецот има понуда од еден милион евра неделно од Џиангсу Сунинг. Името на Герет Бејл е актуелно изминативе денови откако играчот не доби повик за ...

ПСЖ пред „распад“, по Нејмар сега и Мбапе бара да си замине

SportMedia - 22.07.2019

Откако е јасно дека Нејмар ќе си замине од ПСЖ поради караница со Леонардо, сега и Килијан Мбапе бара да го напушти тимот од Париз, пренесуваат француските медиуми. Реал Мадрид будно ја следи ситуацијата со Мбапе кој е желба одамна за „кралевите“.

Гризман: Првиот ден во Барселона беше тежок, но полека се навикнувам

Дерби - 22.07.2019

Антоан Гризман се очекува утре да го има своето деби во дресот на Барселона на пријателскиот меч кој каталонскиот гигант ќе го одигра против Челси, а пред истиот, беше дел од прес-конфернецијата која ја одржаа челниците на шпанскиот тим.

ЕСПН: Барса подготви нов договор за Меси, но Аргентинецот бара повеќе од само пари!

Sport 1 - 22.07.2019

Шпанска Барселона во многу брзо време ќе почне преговори со својот најдобар фудбалер Лионел Меси за продолжување на соработката, но овојпат за такво нешто во прашање нема да бидат само парите, зашто Аргентинецот бара долгорочен план како Каталонците ...

Ова веќе не е нормално: Бејл оди во Кина за еден милион евра неделна плата?!

Sport 1 - 22.07.2019

Велшката ѕвезда Герет Бејл веќе сигурно е дека ќе си замине од Реал Мадрид, а вчера англиски медиуми најавија дека на маса има две неверојатни понуди од Кина и според последните најави од најмногубројната земја веќе е и познат клубот во кој ќе ...

Реал не се откажува од Нејмар, нуди 90 милиони плус Герет Бејл

Gol.mk - 22.07.2019

Шпански „Мундо Депортиво“ тврди дека Реал Мадрид нема да се откаже од можноста да соработува со Нејмар. Бразилецот скоро сигурно ќе си замине од ПСЖ, а „кралевите“ имаат неколку фудбалери кои можат да ги понудат за неговите услуги.

Соиграч јавно го моли Погба да остане во Јунајтед

Спортклуб - 22.07.2019

Сагата за иднината на Пол Погба е далеку од завршена. Се уште не е познато каде ќе го гледаме Французинот следната сезона. Погба го селат во Реал Мадрид, но и Јувентус, иако се чини и шансите да остане на „Олд Трафорд“ не се мали.

Интер се вклучи во трката за Герет Бејл

SportMedia - 22.07.2019

Само еден ден откако Зинедин Зидан истакна дека заминувањето на Герет Бејл од Реал Мадрид би било добро за сите, Интер се вклучи во трката за Велшанецот кој дефинитивно заминува од тимот на „кралевите“.

Мата сака Погба да остане во Манчестер Јунајтед

Локално - 22.07.2019

Хуан Мата смета дека Пол Погба треба да остане негов соиграч во Манчестер Јунајтед, и покрај гласините за разделба на францускиот репрезентативец со „црвените ѓаволи“ во текот на летото. Пред неколку недели Погба изјави дека сака „нов предизвик“, а ...

Мундо Депортиво открива детали од предлогот на Реал, во замена за Нејмар го нудат Бејл и уште 90 милиони евра

24Фудбал - 22.07.2019

По синоќешните стории за зделка во која Нејмар и Герет Бејл ќе ги променат клубовите, Мундо Депортиво денеска излезе со детали од предлогот на Реал. Герет Бејл не е дел од плановите на Зинедин Зидан, тренерот на „кралевите“ не сметаше на Велшанецот ...

Гризман: Луис Суарез ми прати порака, а со Меси сеуште се немам слушнато

СуперСпорт - 22.07.2019

Гризман премина во Каталонскиот клуб за 120 милиони евра и од него Барселона има големи очекувања во наредните сезони. Французинот веќе добро се вклопи во тимот, бидејќи играчите на Барса го дочекаа со раширени раце.

Каде ќе заврши непосакуваниот Бејл?

Фокус - 22.07.2019

Тренерот на кралскиот клуб, Зинедин Зидан, по вчерашниот натпревар на Реал Мадрид изјави дека очекува велшанецот Герет Бејл да го напушти клубот во следниве неколку недели. Шпанските медиуми велат дека сеуште нема никаков договор меѓу Реал и ...

„За доброто на бразилскиот фудбал сакам Нејмар да се врати во Барселона“

СуперСпорт - 22.07.2019

Бразилскиот фудбалер Нејмар се чини дека ќе биде продаден од ПСЖ ова лето, а неговата желба е враќање во Барселона. Нејмар седум дена подоцна се приклучи на припремите на ПСЖ и поради тоа беше казнет со скоро 400.000 евра, а иако ги започна ...

Војната продолжува, реагира агентот на Герет Бејл: Зидан е за срамота

Кајгана - 22.07.2019

Агентот на Герет Бејл, Џонатан Барнет, ја критикуваше изјавата на Зинедин Зидан за неговиот клиент и рече дека францускиот стручњак не покажал почит кон она што Велшанецот го направил во дресот на Реал Мадрид.

Хобито на Герет Бејл поради кое Зидан беснее и кое му поттикнува повреди

Оff.net - 22.07.2019

Иднината на Бејл е под прашање: Велшанецот не сака да си оди, Реал е спремен да го продаде за 80 милиони евра, но на Бернабеу не стигнала никаква понуда до сега. Зидан има нешто против ...

Позната е сумата која Реал му ја понуди на ПСЖ за Нејмар

SportMedia - 22.07.2019

Веќе една недела тивко се најавуваше може трансфер на Нејмар во Реал Мадрид. Информација која беше во последен план и звучеше неверојатно, особено по сите оние докази кои велеа дека Бразилецот сака да се врати во Барселона.

Перез и Ал-Келаифи имаат на ум размена која ќе го „здрма“ фудбалскиот свет

СуперСпорт - 22.07.2019

Флорентино Перез и Насер Ал-Келаифи наводно планираат да го „здрмат“ фудбалскиот свет. Според пишувањата на странските медиуми ПСЖ е во преговори со Реал Мадрид околу можна размена на Нејмар со Гарет Бејл.

Ако замине во Кина Бејл дневно ќе заработува 156.000 евра

TopSport - 22.07.2019

Доколку реши кариерата да ја продолжи во Кина, фудбалерот на Реал Мадрид, Герет Бејл ќе стане најплатен играч во светот. „Мирор“, објави дека Пекинг Гуан му понудиле на Бејл неделна плата од 1,1 милиони евра, што на годишно ниво е речиси 60 милиони ...

Симеоне проговори за Гризман: Не сум навреден, ја почитувам неговата одлука!

Sport 1 - 22.07.2019

Ептен темпераментниот аргентински тренер на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне за некое чудо не ја прифати гневната рафална стрелба на неговите челници кон Ентоан Гризман, кој пред десет дена и официјално стана нов играч на Барселона.

Мега понуда до ПСЖ за Нејмар – Дон Перез им нуди фудбалер и 90 милиони евра

Спортклуб - 22.07.2019

Нејмар Јуниор би можел да стане прва ѕвезда на трансфер периодот. Не поради трансфер во Барселона, туку за евентуален и шокантен трансфер во Реал Мадрид. Нејмар е веќе извесен период незадоволен во ПСЖ и не се појави на летните подготовки на ...

Покетино беше прашан за евентуална понуда до Бејл – одговорот беше половичен

Спортклуб - 22.07.2019

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино истакна дека не е запознат со ситуацијата со клубот, дали испратиле официјална понуда за Герет Бејл. Бидејки се шпекулира со заминувањето на Бејл од Мадрид, а еден од потенцијалните инвеститори, односно ...

Реал нуди 90 милиони и Бејл за Нејмар

Локално - 22.07.2019

Каталонското издание „Мундо Депортиво“ објави вест утринава дека Реал Мадрид официјално ушатил понуда до Пари Сен Жермен за Нејмар. Таа го вклучува непотребниот Герет Бејл и дополнителни 90 милиони евра.

Бејл е разрешен во Реал: Агентот на Велшанецот преговара со два клуба за брз трансфер

Дерби - 22.07.2019

Изјавата која ја даде Зинедин Зидан по крајот на мечот со Баерн Минхен јасно ни стави до знаење дека Герет Бејл и дефинитивно е разрешен од страна на францускиот стручњак, што во превод значи дека клубот веќе го известил агентот на фудбалерот дека ...

Реал Мадрид имал шест понуди на маса за Марко Асенсио, но…

Спортски - 22.07.2019

Иако во последните неколку месеци се пишуваше дека Марко Асенсио би можел да го напушти Реал Мадрид, се чини дека до тоа нема да дојде. 23-годишниот Шпанец претходната сезона одигра 44 натпревар за Кралевите во кои постигна 6 погодоци и запиша 9 ...

Перез и Ал-Келаифи најавуваат „бомбастична“ размена!

Слободен Печат - 22.07.2019

Како што пренесуваат странските медиуми, ПСЖ води сериозни преговори со Реал Мадрид околу можна размена на Нејмар и Герет Бејл. Нејмар е одлучен да го напушти францускиот шампион, долг период веќе се поврзува со враќање во Барселона, но можно е ...

Реал Мадрид добил шест понуди за Асенсио, ама тој ќе остане на „Бернабеу“

Sport 1 - 22.07.2019

Во иминативе два месеци од Шпанија многу често доаѓаа информации дека најторфејниот европски клуб Реал Мадрид планира да го продаде Марко Асенсио, репрезентативецот на Шпанија, но по се изгледа дека младиот офанзивец ќе остане на „Сантјаго ...

ПСЖ ќе го направи Мбапе најплатениот фудбалер на светот!

Sport 1 - 22.07.2019

Веќе извесно е дека најскапиот светски фудбалер Нејмар до крајот на летово ќе си замине од ПСЖ, зашто Бразилецот не сака да остане, па парижаните кога веќе полека се помируваат со таа одлука имаат решение како барем втората суперѕвезда Килијан Мбапе ...

Реал одбиле шест понуди за Марко Асенсио

TopSport - 22.07.2019

Марко Асенсио (23) е еден од милениците на Зинедин Зидан и поради тоа нема шанси да го напушти Реал Мадрид, иако летово во клубот пристигнале неколку понуди. Зидан, во својот прв мандат го врати Асенсио од Еспањол, каде играше како позајмен играч и ...

Реал го нуди Бејл и 90 милиони евра за Нејмар, тврдат во Каталонија

Курир - 22.07.2019

Иднината на Герет Бејл не е во Реал Мадрид, сигурни се шпанските медиуми. Интернет изданието на „Марка“ вчера пишува дека велшкиот репрезентативец ќе оди во Кина за плата од околу 24 милиони евра годишно.

Таткото на Гризман: Тој згреши минатата година, јас сакав да…

Дерби - 21.07.2019

Францускиот напаѓач, Антоан Гризман го комплетираше својот трансфер во Барселона и сега може максимално да му се посвети на новиот предизвик, но со оглед на тоа како заврши на „Камп Ноу“ и колку време траеше целата таа драма и понатаму има реакции, ...

ПСЖ му нуди на Реал Мадрид размена, Бејл за Нејмар

Екипа - 21.07.2019

Пари Сен Жермен има решение за двете најголеми кризи на европскиот трансфер пазар во моментов. Францускиот првак се мачи со ситуацијата околу Нејмар кој јасно стави до знаење дека сака да си замине.

ОТКАКО ЗИДАН ГО ОТКАЧИ: Бејл има пет опции, а најдобрата понуда му е од Кина

SportMedia - 21.07.2019

Герет Бејл нема иднина во Реал Мадрид, па што побргу си најде друг клуб тоа подобро за него. Зинедин Зидан денеска со остри зборови, практично го пречкрта Велшанецот од својот список за играчи за новата сезона, а агентот на играчот е веќе растрчан ...

Бејл не играл за Реал на барање на менаџерот - има две екстра понуди за трансфер!

Sport 1 - 21.07.2019

Велшката ѕвезда Герет Бејл синоќа не играше на воведниот предсезонски меч за Реал Мадрид во поразот од Баерн Минхен со 1-3, а тренерот на „кралевите“ Зинедин Зидан објави дека се работи на негово заминување, но со изјавата преку медиумите се скара ...

ПСЖ и Реал Мадрид подготвуваат голема размена, Нејмар за Бејл!?

24Фудбал - 21.07.2019

Англискиот весник „Индепендент“ тврди дека се подготвува размена, Нејмар оди во Реал Мадрид а за возврат ПСЖ ќе го добие Герет Бејл плус пари. Нејмар очајно посакува да замине од ПСЖ и да се врати во Шпанија, но како одминува времето тој е се ...

Вистина е, Бејл е на прагот да направи бомбастичен трансфер!

Спортклуб - 21.07.2019

Герет Бејл е тема на денот во светскиот фудбал. Разделбата на Велшанецот и Реал е неминовна. Зинедин Зидан јасно откри по мечот со Баерн дека Велшанецот не му е во плановите и дека може да си оди.

Гризман: Барса гради ѕвезден тим како да игра видео-игра со „чит-код“

Gol.mk - 21.07.2019

Францускиот фудбалер Антоан Гризман е најголемото засилување на Барселона во овој преоден рок. Напаѓачот кој пристигна од Атлетико Мадрид во интервју ги сумираше впечатоците од стартот со каталонскиот тим, а истите се премногу позитивни.

Покетино: Бејл во Тотенхем? Тоа е работа…

Дерби - 21.07.2019

Герет Бејл веќе подолго време е на излезна врата од Реал Мадрид, но ако досега од таборот на шпанскиот прволигаш беа коректни и немаа некој јавни изјави сега тоа е променето, односно тренерот Зинедин Зидан јасно и директно посочи дека Велшанецот ...

Герет Бејл е импресивен на тренинзите, има ли Зидан нешто лично против Велшанецот? (ВИДЕО)

МКД - 21.07.2019

Герет Бејл напорно работи на тренинзите на Реал Мадрид, но Зинедин Зидан не му дава шанса на пријателските натпревари и изјави дека најдобро е играчот да замине што порано. Реал Мадрид доби фудбалска лекција од Баерн Минхен кој победи со 3-1, а ...

Кинески клуб има вртоглава понуда за Бејл

24Фудбал - 21.07.2019

Можно е сагата околу Велшанецот да биде при самиот крај ова лето, особено по најавите на Зинедин Зидан дека е можно такво нешто, откако францускиот стратег посочи дека колку побрзо Бејл си замине од Реал, толку подобро за сите.

Гризман: Плачев кога потпишав за Барселона

TopSport - 21.07.2019

„Се чувствувам добро сега кога стигнав во Барселона“, рекол меѓу другото Антоан Гризман во интервју за „Марка“. Францускиот напаѓач пред неколку дена го официјализираше трансферот во Барселона вреден 120 милиони евра.

Кинески клуб подготвен да го „позлати“ Бејл

Курир - 21.07.2019

Беижинг Гуан сака да го направи Герет Бејл најплатениот играч во историјата на кинескиот фудбал, нудејќи му излез од Реал Мадрид, тврди „Дејли Телеграф“. Триесет годишниот фудбалер добил понуда од 24 милиони евра годишно нето.

ПСЖ на Реал му нуди трампа која ќе предизвика „земјотрес“ во Европа

Спортски - 21.07.2019

Сагата околу евентуалниот трансфре на Нејмар е главна тема откако Бразилецот јавно потврди дека сака да си замине од Пари Сент Жермен. Барселона сака да го врати Нејмар на „Камп Ноу“ и веќе работи на трансферот, но никако не може да најде заеднички ...

Пекинг гуан со баснословна понуда за Герет Бејл

Екипа - 21.07.2019

Кинескиот прволигаш Пекинг гуан сака да ја искористи ситуацијата на Герет Бејл во Реал Мадрид и му понуди баснословна сума во обид да го убеди да се пресели на Далечниот Исток. Велшанецот и дефинитивно не е во плановите на тренерот Зинедин Зидан за ...

ПСЖ и Реал Мадрид подготвуваат сензационална замена на фудбалери (ФОТО)

Sport 1 - 21.07.2019

По се што се случуваше минатата сезона, јасно е дека Герет Бејл наскоро ќе го напушти Реал Мадрид. Велшанецот повеќе не е во плановите на Зинедин Зидан, а Французинот тоа го покажа ноќеска кога не сметаше на него за пријателскиот меч против Баерн од ...

Три играчи за Погба

Вечер - 21.07.2019

Актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, не се откажува од намерата да ги осигура услугите на францускиот интернационалец од редовите на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, Пол Погба.

Медиумите и Реал Мадрид водат хајка против него, а тој им го даде најдобриот можен одговор (ВИДЕО)

24Фудбал - 21.07.2019

Кон Велшанецот се удира со дрва и камења од сите страни, јасно е дека тој тера инает со Реал Мадрид по прашањето за неговата иднина, меѓутоа сосема легитимно од негова страна со оглед на фактот што е под договор со клубот.

Гризман: Кога потпишав за Барселона, му се јавив на татко ми и почнав да плачам

Екипа - 21.07.2019

Францускиот интернационалец Антоан Гризман е најголемото засилување за Барселона во летниот преоден рок. Тој дојде од Атлетико Мадрид за 120 милиони евра, а мадридскиот клуб отвори и случај барајќи уште дополнителни 80 милиони евра.

Гризман: Плачев од среќа кога потпишав за Барселона

SportMedia - 21.07.2019

Иако Атлетико Мадрид го оспорува трансферот и бара од шпанскиот фудбалски сојуз на Гризман во Барселона, фудбалерот истакнал дека бил пресреќен кога се’ се завршило на посакуваниот начин, и дека плачел од среќа.

„Бејл ќе замине кога тоа ќе биде во негов интерес“

Макфакс - 21.07.2019

Менаџерот на Герет Бејл, Јонатан Барнет, веднаш му одговри на Зинедин Зидан, кој по мечот на Реал и Баерн (1-3), рекол дека клубот сака да го продаде Велшанецот и дека најдобро би било кога веќе утре би заминал од „кралскиот клуб“.

Гризман: Плачев кога дознав за Барселона

Локално - 21.07.2019

Новата ѕвезда на Барселона, Антоан Гризман, која пред неколку дена официјално потпиша со Каталонците, открива каква е неговата прва реакција откако дознал за трансферот. – Кога му заѕвонев на татко ми, плачев од среќа, затоа што знаев дека сè е ...