TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Луѓето родени во овие хороскопски знаци мислат дека светот се врти околу нив

Точка - 11.09.2019

Не е лошо да имате добро мислење за себе, сè додека тоа не прејде некои граници на нормала. А, овие хороскопски знаци се толку полни со самодоверба, што мислат дека светот се врти само околу нив и мислат дека секогаш тие се во право.

Мора да е по нивно: Три хороскопски знаци со кои нема компромис

Кајгана - 11.09.2019

Хороскопскиот знак не може да ви каже сѐ за една личност, но може да ви даде корисни информации за неа. Припадниците на овие три хороскопски знаци имаат една специфична карактеристика што им е заедничка и силно изразена – тешко прават компромис.

Неочекувана добивка за еден хороскопски знак по 10 септември

Скопје24 - 11.09.2019

Периодот што измина беше многу лош од финансиски аспект за еден хороскопски знак. Тоа е Рибата. Но, по 10 септември може да се надева на неочекуван прилив на пари. Игрите на среќа дефитивно ќе ви донесат добивка која ќе реши голем број од вашите ...

Ова се 4-те дами од хороскопот кои имаат способност да го маѓепсаат секој маж, но често остануваат сами

Нане - 11.09.2019

Дури и да не сакате да признаете, едноставно постојат одредени жени кои како магнет ги привлекуваат мажите. Тие поседуваат сè: Убаво лице, совршена фигура, женствени се и полни со страст. Доколку сакате да бидете во тек со „хороскопските случувања“ ...

Искористете ја наклонетоста на ѕвездите: Од 13 септември, за сите овие знаци следува период на среќа

Убавина и Здравје - 11.09.2019

Овие три хороскопски знаци посебно ќе се израдуваат Доаѓа период кога ќе можете да кажете во животот се’ ви оди како што треба, доколку сте родени во еден од овие три знаци за кои астролозите имаат добри вести.

НАЈГОЛЕМИ ПЕСИМИСТИ: Овие 3 хороскопски знаци постојано се грижат и плашат за нешто

Слободен Печат - 11.09.2019

Прочитајте кои хороскопски знаци тешко се носат со своите проблеми, без разлика дали се големи или мали. Секој од нас различно реагира на стрес и има различен праг на толеранција. И додека постојат едни кои се силни и стабилни и не дозволуваат ништо ...

Искористете ја наклонетоста на ѕвездите: Од 13. септември на овие хороскопски знаци сѐ ќе им оди од рака

Кафе пауза - 11.09.2019

За три знаци од Зодијакот, астролозите имаат многу добри вести. За нив доаѓа период кога ќе можат да кажат дека сѐ во животот им оди во вистинската насока. Тоа не значи дека останатите девет знаци ќе патат.

Ако сакате брак не губете време со мажи од овие хороскопски знаци

Кумановски м. - 11.09.2019

Бракот не е нешто за што сите се стремат и за некои луѓе е незамисливо да го поминат животот само со една личност. Кога станува збор за хороскопот, во овој поглед се разликуваат три хороскопски карактери, во кои најчесто се раѓаат вечни ергени, кои ...

На повидок е голема љубов за овие три знаци од Зодијакот

Екран - 11.09.2019

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Летото сè уште трае, а септември носи малку помирна љубовна авантура за неколку хороскопски знаци.

Дневен хороскоп за 11.09.2019: Овните да си ја штедат енергијата, Стрелците да го чуваат здравјето

Црнобело - 11.09.2019

Како ќе се одвива денешниот ден, дали среќата ќе ве следи или можни се компликации? Дали да се посветите на работата или поважно е да го сочувате здравјето? Какви ќе бидат односите со ...

Работи кај секој хороскопски знак што другите ги обожаваат

Слободен Печат - 10.09.2019

Прочитајте што е тоа што другите го обожаваат кај вас! Секој хороскопски знак има нешто што другите го обожаваат кај него, прочитајте што е тоа што другите го обожаваат кај вас. Овен: Задникот. Бик: Неговата организираност. Близнаци: Безобразноста.

Трите хороскопски знаци што не можат да заштедат ниту еден денар

Скопје24 - 10.09.2019

Без разлика дали обожаваат да трошат, не сакаат да работат надвор од нивната удобна зона или едноставно уживаат во убави работи, овие три хороскопски знаци едноставно не знаат како да заштедат.

Хороскопот открива каков треба да биде вашиот идеален партнер

Екран - 10.09.2019

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…. Жените често (а некои на хартија) имаат список на идеални особини што ги бараат во потенцијалниот партнер.

Најинтересните факти за хороскопските знаци

Скопје инфо - 10.09.2019

Ова се најинтересните факти кои го одликуваат вашиот знак, а кои не се многу познати. Сигурно ќе се пронајдете во својот хороскопски знак. Овен Кога еднаш ќе започнете пријателство со личност од оој знак, тешко е да престанете.

ЗИМА ПОЛНА ЉУБОВ: Овие пет хороскопски знаци ќе уживаат во романса во ладните денови

Слободен Печат - 10.09.2019

Ладните зимски денови ќе донесат врела романса во животите на овие пет хороскопски знаци Речиси е средина на септември и есента е на самиот праг, па ви се чини дека уште е рано да се зборува за зимата.

Зошто е добро да бидете во врска со вашиот спротивен хороскопски знак?

Црнобело - 10.09.2019

Досега безброј пати имаме слушнато дека спротивностите се привлекуваат. Но, и ова не е секогаш лесно. Секој што бил во врска со личност спротивна на него знае колку труд треба да се вложи во неа. И во астрологијата постои оваа спротивност.

Хороскопот открива: Припадниците на овие знаци сакаат секогаш да биде по нивно!

Екран - 09.09.2019

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Дали се пронајдовте? Овие 3. хороскопски знаци ја губат контролата над себе кога работите не се одвиваат по нивната ...

НАЈГОЛЕМИ ПЕСИМИСТИ: Овие 3 хороскопски знаци постојано се грижат и плашат за нешто

Скопје24 - 11.09.2019

Секој од нас различно реагира на стрес и има различен праг на толеранција. И додека постојат едни кои се силни и стабилни и не дозволуваат ништо да ги поколеба, ги има и оние кои прават поголем проблем отколку што реално е.

Овие три хороскопски знаци секогаш знаат кога ги лажете

Локално - 09.09.2019

Некои луѓе не можете да ги излажете дури и кога мислите дека имате совршен план за тоа. Припадниците на овие три хороскопски знаци се вистински детектори на лаги, па затоа не се ни залажувајте дека можете да ги измамите.

Дневен хороскоп за 10.09.2019: Раковите да не ризикуваат, Вагите да останат спонтани

Црнобело - 10.09.2019

Колку денешниот ден ќе биде успешен за вашиот хороскопски знак? Колку ѕвездите ви се наклонети, а колку ќе мора да се потрудите сами? На кое поле да се ...

Ако сакате брак не губете време со мажи од овие хороскопски знаци

Скопје24 - 11.09.2019

Бракот не е нешто за што сите се стремат и за некои луѓе е незамисливо да го поминат животот само со една личност. Кога станува збор за хороскопот, во овој поглед се разликуваат три хороскопски карактери, во кои најчесто се раѓаат вечни ергени, кои ...

Три хороскопски знаци кои едноставно не знаат да штедат

Press24 - 10.09.2019

Ако се најдете на оваа листа, тогаш сигурни сме и дека ќе разберете зошто сте тука! Стрелец Стрелците навистина знаат како да заработат пари, ни кога станува збор за нивното штедење – тие навистина се ужасни.

Најинтересните факти за хороскопските знаци

Локално - 10.09.2019

Ова се најинтересните факти кои го одликуваат вашиот знак, а кои не се многу познати. Сигурно ќе се пронајдете во својот хороскопски знак. Овен Кога еднаш ќе започнете пријателство со личност од оој знак, тешко е да престанете.