TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мората има јасна цел – што сака да постигне по враќањето во Торино

Спортклуб - 25.09.2020

Алваро Мората по заминувањето од Јувентус, настапуваше за уште неколку големи екипи низ Европа, но повторно се врати во Торино. Зборувајки за медиумите по неговото пристигање, Мората истакна дека е среќен што се враќа во позната средина, и дека веќе ...

Трансфери: Бејл не жали за ништо во Реал Мадрид, две заминувања од Интер

OhridNews - 25.09.2020

Иако не беше омилен кај навивачите од Реал Мадрид, Герет Бејл остави значаен белег на „Сантијаго Бернабеу“. Велшанецот после шест успешни сезони ја напушти Шпанија и се врати во Тотенхем, од каде за 100 милиони евра се пресели во Реал Мадрид.

Зидан за Бејл: Нема што да кажам, му посакувам се најдобро во иднина

Sport M - 25.09.2020

Герет Бејл неодамна ги напушти редовите на Реал Мадрид. Тој се врати во Тотенхем каде ќе игра една година на позајмица. Неговото заминување се очекуваше поради лошите односи со Зинедин Зидан.

Зидан сака да го види Погба во Реал, Перез бара поевтини опции за зајакнување на составот

Опсервер - 25.09.2020

Мадрид, 25 септември 2020 () – Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, сè уште се надева на аквизицијата на играчот за врска на Манчестер јунајтед, Пол Погба. Францускиот стручњак го гледа својот сонародник како клучен играч во центарот на полето на ...

Азар и Асенсио не се најдоа во составот на Реал Мадрид за натпреварот со Бетис во Ла Лига

Sport M - 25.09.2020

Мадрид, 25 септември 2020 (МИА) – Реал Мадрид го објави списокот на играчи кои ќе можат да играат против Бетис во 3. коло од Ла Лига. Играчите од средниот ред Еден Азар и Марко Асенсио не беа вклучени во понудата на клубот од Мадрид.

Мората: Подготвен сум да играм и сакам да постигнам 35 гола

Sport M - 25.09.2020

Алваро Мората своето враќање во Јувентус го смета за своја животна шанса. Тој се враќа на работа со Андреа Пирло, но за разлика од кога добиваше асистенции од него, сега го има за тренер. Големата цел е да ја освоиме Лигата на шампионите и новиот ...

Мората: Јувентус ми е животна шанса

TopSport - 25.09.2020

Алваро Мората вели дека враќањето во Јувентус е негова „животна шанса“, и верува дека со Андреа Пирло како тренер, „бјанконерите“ можат до толку посакуваниот трофеј од Лигата на шампиони. Мората стана прв избор на Јуве откако не успеаја да се ...

Мората ја зеде „деветката“: Ова е животна шанса за мене!

Спортски - 25.09.2020

Алваро Мората денеска и официјално беше претставен како нов играч на Јувентус. Шпанскиот напаѓач не го криеше задоволството што се враќа во Торино и го избра дресот со број „9“, кој претходно го носеше Гонзало Игуаин.

Мората не им е доволен – Јувентус преговара за нов напаѓач

SportMedia - 25.09.2020

И покрај ангажманот на Алваро Мората, Јувентус не се задоволува, и бара да ангажира уште еден шпиц. Се очекува во формацијата која ја форсира Андреа Пирло 3-5-2, Мората и Роналдо да бида „ударниот“ тандем за голови, а Дибала да дејствува од ...

Бејл зборуваше за времето поминато во Реал

Sport M - 25.09.2020

Герет Бејл го напушти Реал Мадрид каде не уживаше во последните две сезони во најмала рака. После многу несогласувања и тешки зборови, Бејл реши да се врати во Тотенхем од каде пристигна во Мадрид.

Мората ја презеде 9-ката на Игуаин во Јувентус

А1 On - 25.09.2020

Новиот фудбалер во тимот на Јувентус, Алваро Мората, се одлучи за неговиот број – тој ќе го носи дресот со број 9, соопшти прес-службата на клубот. Претходно, напаѓачот Гонзало Игуаин играше во клубот со оваа бројка на дресот, а тој ова лето се ...

Мората веднаш ја воочи разликата: Ми требаа само два тренинзи со Пирло за да сфатам каде дојдов

Дерби - 25.09.2020

Алваро Мората денеска и официјално беше претставен како нов играч на Јувентус, промоција на која стана јасно дека Шпанецот ќе биде новата „Деветка“ на италијанскиот шампион. Мората веќе имаше една двегодишна успешна етапа во Торино пред Реал Мадрид ...

На Герет Бејл воопшто не му е жал што си заминал од Реал Мадрид

Екипа - 25.09.2020

Герет Бејл имаше тежок период во Реал Мадрид кој заврши со враќање во Тотенхем. Во англискиот состав тој ќе биде како позајмен играч. Во интервју за „Скај спортс“ вели дека нема дилеми дека го направил вистинскиот чекор.

Старата дама го донесе Мората, но тие се уште бараат напаѓач

Sport M - 25.09.2020

Откако го финализираа трансферот на Алваро Мората од Атлетико Мадрид, челниците на Јувентус бараат друг напаѓач. Иако по доаѓањето на Мората се чинеше дека Старата дама повеќе нема да го зајакнува нападот, италијанските медиуми тврдат дека тоа не е ...

Бејл проговори за времето поминато во Реал Мадрид: Ми свиреа од трибините, но…

СуперСпорт - 25.09.2020

Герет Бејл си замина од редовите на Реал Мадрид и следната сезона, а можеби и повеќе ќе мине во неговиот поранешен клуб, Тотенхем. Бејл зад себе остава доста турбулентен период поминат во Реал Мадрид, а неговиот живот во гланвиот град на Шпанија ...

Бејл: Не се каам за ништо што направив во Реал

Спортманија - 25.09.2020

Работа му е да игра фудбал, а не да им обрнува внимание на критиките Герет Бејл ќе се обиде да си ја оживее кариерата по враќањето во редовите на Тотенхем, клубот во којшто прерасна во ѕвезда пред да заигра во дресот на Реал Мадрид.

Конте за проблемите со водечките луѓе на Интер: Во секое добро семејство….

Дерби - 25.09.2020

Поради подоцнежните настапи во Европа до вториот дел на месец август, Интер беше ослободен во првото коло во италијанската Серија А, па затоа сезоната за Антонио Конте и неговите играчи ќе стартува овој викенд.

Мората ја зеде 9-ката на Игуаин

Опсервер - 25.09.2020

Торино, 25 септември 2020 () – Новакот на Јувентус, Алваро Мората се одлучи за неговиот број. Тој ќе го носи дресот со број 9, соопшти прес-службата на клубот. Претходно, напаѓачот Гонзало Игуаин делуваше под оваа бројка.

Конте: Како во сите семејства, и во Интер има различни ставови

TopSport - 25.09.2020

Тренерот на Интер, Антонио Конте вели дека во 2020/21 ќе биде најважно да се потврди кредибилитетот кој неговиот тим го доби минатата сезона, но најавува дека сезоната ќе биде „многу потешка“.

Мората ја доби „деветката“ во Јуве – „Мислам дека сум на вистинско место во вистинско време“

Екипа - 25.09.2020

Шпанскиот интернационалец Алваро Мората повторно ќе го облече дресот на Јувентус, откако по 2015 година се врати во Торино каде премина од редовите на Атлетико Мадрид. Тој се заблагодари на можноста што повторно е дел од италијанскиот шампион и се ...

Милан и Наполи го сакаат дефанзивецот на Реал

Спортски - 25.09.2020

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо ова лето ќе го напушти „кралскиот“ клуб, а кариерата најверојатно ќе ја продолжи во Серија А. За неговиот потпис се борат Милан и Наполи, кои веќе стапиле во контакт со агентот на Шпанецот.

Мората го одбра бројот на дресот и порача: Јувентус е шансата на мојот живот

Дриблинг - 25.09.2020

Алваро Мората се врати во Јувентус, денеска официјално го избра и дресот, ќе ја носи деветката во новата сезона на Серија А. Враќањето во Јувентус е остварување на неговиот сон, изјави Шпанецот.

Јувентус тргнува по Федерико Киеза

Екипа - 25.09.2020

Италијанскиот првак Јувентус успеа да го врати Алваро Мората како засилување за нападот, но Андреа Пирло сака уште еден квалитетен офанзивец кој би можел да игра на повеќе позиции во навалната линија.

Зидан откри од кој играч очекува многу во новата сезона, па се осврна на Азар: Го делам мислењето на Мартинез

Дерби - 25.09.2020

Зинедин Зидан денеска ја одржа предвидената прес-конференција во пресрет на утрешното гостување на „Бенито Виламарин“, стадион на кој традиционално домаќин е Реал Бетис. Тимот од Андалузија ќе го предизвика актуелниот првак во ударниот термин од ...

Бејл: Не жалам за моето време во Реал Мадрид

Опсервер - 25.09.2020

Лондон, 25 септември 2020 () – Напаѓачот на Тотенхем, Герет Бејл зборуваше за неговото време поминато во Реал Мадрид. Тој соопшти дека не жали за ништо идека престојот во друга земја му помогнал да порасне како личност.

Бејл: Воопшто не жалам што си заминав од Реал Мадрид

Gol.mk - 25.09.2020

Една од најголемите фудбалски ѕвезди на Островото во последниот период, Герет Бејл повторно ќе игра во Премиер лигата, откако пред неколку дена се реши да се врати во „својот“ Тотенхем. Одличниот крилен фудбалер по честите проблеми во Реал Мадрид ...

Бејл по враќањето во Тотенхем си ја отвори душата: Ми свиреа секогаш кога ќе ја допрев топката, воопшто не жалам…

Дерби - 25.09.2020

Велшкиот репрезентативец, Герет Бејл пред околу една недела и официјално се врати во редовите на Тотенхем по авантурата помината во Реал Мадрид. Брзоногиот фудбалер имаше и убави и неубави моменти во „кралскиот клуб“, а во последно често беше мета ...

Бејл: Нека им служи на чест на оние кои ми правеа лошо

Спортски - 25.09.2020

Велшкиот репрезентативец Герет Бејл пред една недела и официјално се врати во редовите на Тотенхем. Бејл се врати во Тотенхем после времето поминато во Реал Мадрид. Сигурно дека Бејл имаше убави моменти во Мадрид меѓутоа во последно време констатно ...

Плановите на Пирло до крајот на преодниот рок

TopSport - 25.09.2020

Андреа Пирло и Јувентус ги чека многу работа до крајот на преодниот рок. Планот е клубот да се ослободи од тројца играчи за да може на нивните места да донесе фудбалери за кои Пирло смета дека совршено ќе се вклопат во неговата визија.

На која позиција ќе игра Бејл под Мурињо?

Кајгана - 25.09.2020

Гарет Бејл се врати во Тотенхем после седум години. Дојде на позајмица од Реал Мадрид кој во 2013 година го купи за 100,8 милиони долари. Британски The Sun објави дека Тотенхем се договорил со Реал за остатокот од големата плата на Бејл која ќе ја ...

Бејл: Не жалам што заминав од Реал

TopSport - 25.09.2020

Герет Бејл минатата недела се врати во Тотенхем. Тој во својот поранешен клуб ќе настапува како позајмен играч од реал Мадрид. Во интервју за „Скај Спорт“, Бејл рекол дека не се кае што го напуштил Мадрид.

Пирло планира да избрка тројца за да доведе нови засилувања

Спортманија - 25.09.2020

Новиот тренер на Јувентус има интересни планови Иако само десетина дена е на клупата на Јувентус, Андреа Пирло победнички стартуваше и покажа дека е подготвен да ја продолжи доминацијата на Старата дама во Серија А.

Пирло ги прави последните припреми за „новиот Јувентус“: Двајца се пред заминување

Спортски - 25.09.2020

Јувентус и Андреа Пирло работат на спремање на тимот за новата сеозна, а потребно е да се направат уште неколку потези. Целта на клубот сега е да се ослободи од Бразилецот Даглас Коста и Германецот Сами Кедира бидејќи за офанзивецот и играчот за ...

Кедира го напушта Јувентус

Sport M - 25.09.2020

Торино, 25 септември 2020 (МИА) – Јувентус успеа да се договори за раскин на договорот на друг играч, откако тоа го стори со Гонзало Игуаин и Блеиз Матуиди, кои веќе играат за американскиот Интер Мајами. Станува збор за играчот за врска Сами Кедира.

Јувентус со шлаг на торта? Четири заминувања, две големи засилувања за крај?

СуперСпорт - 25.09.2020

Јувентус сè уште не го завршил преодниот рок. Фабио Паратичи отпатува во Англија, уште еднаш, целта е позната, да го продаде Даглас Коста во Волвс или евентуално на Манчестер Јунајтед. Во овој момент се уште е неизвесно, Мендес го убедува Бразилецот ...

Лукаку: По поразот во финалето, четири дена не зборував со никого

SportMedia - 25.09.2020

Голгетерот на Интер Ромелу Лукаку тешко го прифатил поразот со 2:3 од Севиља во финалето на Лига Европа. Напаѓачот го постигна првиот гол на мечот, а потоа со негов автогол победија Андалузијците. „ Тоа беше тежок момент за мене.

Нов клуб, но секогаш иста изјава од Мората

Вечер Прес - 25.09.2020

Шпанскиот интернационалец, Алваро Мората, повторно ја промени клупската средина. Иако пред неколку недели, Атлетико (М) го откупи неговиот договор од лондонскиот премиерлигаш Челзи за 56 мил.

Кедира го напушта Јувентус

Сител - 25.09.2020

Јувентус успеа да се договори за раскин на договорот на друг играч, откако тоа го стори со Гонзало Игуаин и Блеиз Матуиди, кои веќе играат за американскиот Интер Мајами. Станува збор за играчот за врска Сами Кедира.

Кедира го напушта Јувентус

Опсервер - 25.09.2020

Торино, 25 септември 2020 () – Јувентус успеа да се договори за раскин на договорот на друг играч, откако тоа го стори со Гонзало Игуаин и Блеиз Матуиди, кои веќе играат за американскиот Интер Мајами. Станува збор за играчот за врска Сами Кедира.

Кедира го напушта Јувентус

Курир - 25.09.2020

Јувентус успеа да се договори за раскин на договорот на друг играч, откако тоа го стори со Гонзало Игуаин и Блеиз Матуиди, кои веќе играат за американскиот Интер Мајами. Станува збор за играчот за врска Сами Кедира.

Кедира го напушта Јувентус

А1 On - 25.09.2020

Јувентус успеа да се договори за раскин на договорот на друг играч, откако тоа го стори со Гонзало Игуаин и Блеиз Матуиди, кои веќе играат за американскиот Интер Мајами. Станува збор за играчот за врска Сами Кедира.

Јувентус: Кедира си оди

Денешен - 25.09.2020

Јувентус успеа да се договори за раскин на договорот на друг играч, откако тоа го стори со Гонзало Игуаин и Блеиз Матуиди, кои веќе играат за американскиот Интер Мајами. Станува збор за играчот за врска Сами Кедира.

Бејл: Не жалам што заминав од Реал

Макфакс - 25.09.2020

Герет Бејл минатата недела се врати во Тотенхем. Тој во својот поранешен клуб ќе настапува како позајмен играч од реал Мадрид. Во интервју за „Скај Спорт“, Бејл рекол дека не се кае што го напуштил Мадрид.

Бејл: Не жалам што заминав од Реал

Опсервер - 25.09.2020

Герет Бејл минатата недела се врати во Тотенхем. Тој во својот поранешен клуб ќе настапува како позајмен играч од реал Мадрид. Во интервју за „Скај Спорт“, Бејл рекол дека не се кае што го напуштил Мадрид.

Кедира го напушта Јувентус

MakPress - 25.09.2020

Јувентус успеа да се договори за раскин на договорот на друг играч, откако тоа го стори со Гонзало Игуаин и Блеиз Матуиди, кои веќе играат за американскиот Интер Мајами. Станува збор за играчот за врска Сами Кедира.

Бејл: Не жалам за моето време во Реал Мадрид

Sport M - 25.09.2020

Лондон, 25 септември 2020 (МИА) – Напаѓачот на Тотенхем, Герет Бејл зборуваше за неговото време поминато во Реал Мадрид. Тој соопшти дека не жали за ништо идека престојот во друга земја му помогнал да порасне како личност.

Бејл: Не жалам за моето време во Реал Мадрид

А1 On - 25.09.2020

Напаѓачот на Тотенхем, Герет Бејл зборуваше за неговото време поминато во Реал Мадрид. Тој соопшти дека не жали за ништо идека престојот во друга земја му помогнал да порасне како личност. – Не жалам за моето време во Реал.

Отсекогаш чувствував љубов кон Јувентус

Вечер Прес - 25.09.2020

Напаѓачот на Јувентус, Алваро Мората го прокоментира неговото враќање во Торино. Одлично е чувството да се вратам овде. Секогаш чувствував приврзаност кон Јувентус, сега сум среќен. Мојот прв период овде беше одличен, но убеден сум дека станав ...

Мората ја зеде 9-ката на Игуаин

Sport M - 25.09.2020

Торино, 25 септември 2020 (МИА) – Новакот на Јувентус, Алваро Мората се одлучи за неговиот број. Тој ќе го носи дресот со број 9, соопшти прес-службата на клубот. Претходно, напаѓачот Гонзало Игуаин делуваше под оваа бројка.

Мората ја зеде 9-ката на Игуаин

Либертас - 25.09.2020

Новакот на Јувентус, Алваро Мората се одлучи за неговиот број. Тој ќе го носи дресот со број 9, соопшти прес-службата на клубот. Претходно, напаѓачот Гонзало Игуаин делуваше под оваа бројка. Ова лето, тој замина на МЛС шампионатот.