TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Де Лаурентис по перфектниот старт на Наполи: Јувентус треба да биде загрижен…

Дерби - 06.10.2017

Составот на Наполи има префектен старт на кампањата во Серија и по седум средби има седум победи и 21 освоен бод или два повеќе во однос на бранителот на трофејот Јувентус и тимот на Интер.

Де Лаурентис по перфектниот старт на Наполи: Јувентус треба да биде загрижен…

Точка - 06.10.2017

Составот на Наполи има префектен старт на кампањата во Серија и по седум средби има седум победи и 21 освоен бод или два повеќе во однос на бранителот на трофејот Јувентус и тимот на Интер.