TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Велешанец и битолчанец бесправно граделе во Охрид

Скопје инфо - 24.11.2021

СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Ч.(38) од Велес и О.К.(47) од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „бесправно градење“ и „узурпација на недвижности“.

Кривична пријава за бесправно градење и узурпација на недвижности

OhridNews - 24.11.2021

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 38 годишна велешанка и 47 годишна битолчанка, поради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела „бесправно градење“ и „узурпација на недвижности“.

Кривични пријави против велешанец и битолчанец за бесправно градење во Охрид

Курир - 24.11.2021

СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Ч.(38) од Велес и О.К.(47) од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „бесправно градење“ и „узурпација на недвижности“.

Битолчани узурпирале државно земјиште во Охрид

Скопје1 - 24.11.2021

СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Ч.(38) од Велес и О.К.(47) од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „бесправно градење“ и „узурпација на недвижности“.