TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Димитров: После одлуката за преговори со ЕУ следи пресметка со подземјето

Р.С.Европа - 19.09.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров во соочување со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски во вечерашната анализа на Телевизија 24 изјави дека воопшто не е инволвиран во случајот „Рекет“, апелирајќи до Николовски во ...

Димитров: ВМРО-ДПМНЕ шири невистини и да создава конфузија. Николоски: Секој ден има корупциска афера

МКД - 18.09.2019

Да не влегуваме во спротивставувања и надмудрувања зашто нема да направиме добро. Добивањето датум за почеток на преговорите со ЕУ е преважно прашање. Го чекавме многу и ќе има големи реперскуии врз државата и граѓаните, му порача министерот Никола ...

Николоски: Само во Македонија новинари кои откриле афера се викаат во ЈО а не и главните актери

MakPress - 18.09.2019

Александар Николоски потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Димитров, министерот за надворешни работи на Република Македонија се соочија на ТВ дуел на Телевизијата 24. Николоски истакна дека власта никогаш немала да го открие случајот „Рекет“ ако ...

Димитров: ВМРО-ДПМНЕ да помине низ катарза, а не да шири невистини и да создава конфузија

+инфо - 18.09.2019

Да не влегуваме во спротивставувања и надмудрувања зашто нема да направиме добро. Добивањето датум за почеток на преговорите со ЕУ е преважно прашање. Го чекавме многу и ќе има големи реперскуии врз државата и граѓаните, му порача министерот Никола ...

Николоски: Димитров од амбасадор бил информиран за случајот „Рекет“ пред да дознае јавноста

MakPress - 18.09.2019

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во телевизиската дебата - Постојат сериозни индиции дека било пробано да се рекетира еден бизнисмен кој што е почесен конзул на една земја членка на Европската Унија.

Димитров: ВМРО-ДПМНЕ да помине низ катарза, а не да шири невистини и да создава конфузија

Вечер - 18.09.2019

Да не влегуваме во спротивставувања и надмудрувања зашто нема да направиме добро. Добивањето датум за почеток на преговорите со ЕУ е преважно прашање. Го чекавме многу и ќе има големи реперскуии врз државата и граѓаните, му порача министерот Никола ...

Димитров: ВМРО-ДПМНЕ да помине низ катарза, а не да шири невистини и да создава конфузија

Независен - 18.09.2019

Да не влегуваме во спротивставувања и надмудрувања зашто нема да направиме добро. Добивањето датум за почеток на преговорите со ЕУ е преважно прашање. Го чекавме многу и ќе има големи реперскуии врз државата и граѓаните, му порача министерот Никола ...

Николоски: Нема напредок за Законот за ЈО бидејќи на власта и одговара оваа статус кво ситуација

MakPress - 18.09.2019

Во телевизиската дебата на 24 помеѓу потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски и Министерот за надворешни работи Никола Димитров на темата Рекет, Николоски истакна дека преговорите во врска со Законот за јавно обвинителство се заглавени од ...

Николоски: Преговорите за обвинителството се закочени поради желбата на Заев да биде амнестиран во случајот ‘Рекет’

Нетпрес - 18.09.2019

Преговорите помеѓу власта и опозицијата за Законот за јавно обвинителство се заглавени поради тоа што Зоран Заев бара амнестија за случајот „Рекет“, потенцираше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во дебата со министерот за ...

Димитров се пожали: И јас имам големи проблеми со обвинителството

Магазин - 18.09.2019

Во денешната дебата на ТВ 24, се водеше жесток разговор помеѓу потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски и министерот за надворешни работи Никола Димитров. Имено Николоски кажа дека нема доверба во Обвинителството за да ги достави фактите ...

Николоски: Без новинарите, институциите немаше да го откријат и процесуираат Рекет

Република - 18.09.2019

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во вечерашната анализа на 24 вести вели дека без новинарите – институциите немаше да го откријат и процесуираат Рекет Имавме афера за Рашковски – никој не се занимава со тоа, туку се повикуваат ...

И Димитров се пожали: И јас си имам мака со Обвинителството

Република - 18.09.2019

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски кажа дека нема доверба во Обвинителството за да ги достави фактите со кои располага поврзани со корупцијата во власта, но најави дека ќе бидат објавени во јавноста. Ќе се изнагледате корупција.

Николоски: Минимум еден почесен конзул бил предмет на уцена или рекет

Република - 18.09.2019

Александар Николоски на вечерашниот дуел со шефот на македонската дипломатија Никола Димитров истакна дека досега во сите корупциски скандали во јавноста има инволвирани лица директно од власта.

Власта не сака решение за Законот за ЈО: Преговорите се заглавени бидејќи Заев сака амнестија за Рекет

Курир - 18.09.2019

Преговорите помеѓу власта и опозицијата за Законот за јавно обвинителство се заглавени поради тоа што Зоран Заев бара амнестија за случајот „Рекет“, потенцираше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во дебата со министерот за ...

Николоски: Преговорите за Законот за ЈО се заглавени бидејќи Заев сака амнестија за себе

Република - 18.09.2019

Mинистерот за надворешни работи Никола Димитров вечерва заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, гостуваат на телевизија 24. Тие ги соочуваат своите ставови за она што се случува во Македонија, дали ќе добиеме датум за ...

СДСМ знае дека нема да добиеме датум, па затоа нема интерес да се договориме за Законот за ОЈ

Република - 18.09.2019

Mинистерот за надворешни работи Никола Димитров вечерва заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, гостуваат на телевизија 24. Тие ги соочуваат своите ставови за она што се случува во Македонија, дали ќе добиеме датум за ...

Николоски до Димитров: Го променивте името за да влеземе во ЕУ и Нато, зошто се уште нема датум за преговори ?

Магазин - 18.09.2019

Александар Николоски, потпретседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, вечерва е гостин во дебата на тв 24 заедно со министерот за надворешни работи Никола Димитров. Николоски во еден момент го запраша министерот за надворешни работи, Никола Димитров ...

Александар Николоски и Никола Димитров вечерва на ТВ дуел

Нетпрес - 18.09.2019

Вечерва од 20:45 на ТВ 24 Вести ќе имаме дуел со Никола Димитров на повеќе актуелни теми. Ќе имаме дуел за обезличувањето на Македонија, за урнисаната економија, за катастрофалната реализација на реформите, за катастрофалните политики и лагите на ...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски вечерва на ТВ Дуел со Никола Димитров на ТВ 24 Вести

Курир - 18.09.2019

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски вечерва ќе гостува во телевизија 24 Вести каде ќе има дуел со Никола Димитров. -Вечерва од 20:45 на ТВ 24 Вести ќе имаме дуел со Никола Димитров на повеќе актуелни теми.

Александар Николоски и Никола Димитров вечерва на ТВ дуел

Република - 18.09.2019

го најави вечерашниот ТВ дуел потпретседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Николоски на својот ФБ профил. ...

Димитров за Рекет: Никогаш нема штета кога прљавштина ќе излезе на виделина

iPortal - 18.09.2019

Да не влегуваме во спротивставувања и надмудрувања зашто нема да направиме добро. Добивањето датум за почеток на преговорите со ЕУ е преважно прашање. Го чекавме многу и ќе има големи реперскуии врз државата и граѓаните, му порача министерот Никола ...

ДИМИТРОВ ДО НИКОЛОСКИ: Не сум вмешан во РЕКЕТ, иако на сила ме „пикате“ таму

Денешен - 18.09.2019

Да не влегуваме во спротивставувања и надмудрувања зашто нема да направиме добро. Добивањето датум за почеток на преговорите со ЕУ е преважно прашање. Го чекавме многу и ќе има големи реперскуии врз државата и граѓаните, му порача министерот Никола ...

Димитров: ВМРО-ДПМНЕ да помине низ катарза. Николовски: Граѓаните не треба да бидат казнети поради Заев

24Инфо - 18.09.2019

Да не влегуваме во спротивставувања и надмудрувања зашто нема да направиме добро. Добивањето датум за почеток на преговорите со ЕУ е преважно прашање. Го чекавме многу и ќе има големи реперскуии врз државата и граѓаните, му порача министерот Никола ...

Димитров до Николовски: Обидот со лаги да ме извалкате или да ме „пикате“ во „Рекет“ е безобразен

Фокус - 18.09.2019

Да не влегуваме во спротивставувања и надмудрувања зашто нема да направиме добро. Добивањето датум за почеток на преговорите со ЕУ е преважно прашање. Го чекавме многу и ќе има големи реперскуии врз државата и граѓаните, му порача министерот Никола ...

Димитров: Нема штета кога валканиците ќе излезат на виделина

Нетпрес - 18.09.2019

Да не влегуваме во спротивставувања и надмудрувања зашто нема да направиме добро. Добивањето датум за почеток на преговорите со ЕУ е преважно прашање. Го чекавме многу и ќе има големи реперскуии врз државата и граѓаните, му порача министерот Никола ...

Димитров за Рекет: Никогаш нема штета кога прљавштина ќе излезе на виделина

Press24 - 18.09.2019

Да не влегуваме во спротивставувања и надмудрувања зашто нема да направиме добро. Добивањето датум за почеток на преговорите со ЕУ е преважно прашање. Го чекавме многу и ќе има големи реперскуии врз државата и граѓаните, му порача министерот Никола ...

Димитров: ВМРО-ДПМНЕ да помине низ катарза, а не да шири невистини и да создава конфузија

Слободен Печат - 18.09.2019

Во врска со случајот „Рекет", беше дециден дека воопшто не е инволвиран. Да не влегуваме во спротивставувања и надмудрувања зашто нема да направиме добро. Добивањето датум за почеток на преговорите со ЕУ е преважно прашање.

Николоски и Димитров на ТВ дебата ќе ги соочат фактите за политичката ситуација во Македонија

MakPress - 18.09.2019

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски најави дека вечер на Телевизија 24 ќе дебатира со Министерот за надворешни работи Никола Димитров, откако Николоски јавно го повика Димитров да ги соочат фактите на тв дуел.