TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шилегов: Трамвајот во Скопје чека Владата да одобри пари за да почне да се гради

Нова ТВ - 23.08.2019

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов денеска најави дека во текот на денот до Владата ќе достават Информација за проектот Трамбај во Скопје, од каде чекаат пари за негова реализација. Шилегов рече дека веќе имал состанок со премиерот Зоран Заев, ...

Град Скопје чека пари од владата за проектот „Трамвај“

24 Вести - 23.08.2019

Град Скопје чека пари од владата за да го стартува проектот трамвај во метрополата. Во соработка со збратимениот град Загреб се работи на техничко решение за изградба на првата фаза на трамвајот од Ново Лисиче до Ѓорче Петров .

Скопје ќе добие нов концепт на јавен транспорт, наредната недела со Владата ќе го договориме финансирањето, вели ...

Сакам да кажам - 23.08.2019

Градоначалникот Петре Шилегов најавува дека ќе се воведе нов концепт на јавен транспорт во Скопје и веќе следната недела финансирањето ќе биде на седница на економскиот совет во Владата. „Во вторникот имав работен состанок со премиерот Зоран Заев на ...

Град Скопје наредната недела ќе го договара финансирањето на трамвајот со Владата

Мета - 23.08.2019

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов денеска најави дека со Економскиот совет на Владата наредната недела ќе ја договараат изградбата на првата трамвајска линија во Скопје, како дел од новиот концепт за јавниот превоз во главниот град.

Ќе има ли трамвај во Скопје - Топката е на „перонот“ на Владата

Скопје инфо - 23.08.2019

Таткото на Град Скопје, Петре Шилегов појаснува дека веќе е разговарано со Влада на тема јавен сообраќај во градот за што од Влада побарале да се подготви потребна информација за реализација на Трамвајот, истата од Градот била изготвена и денес ...

Шилегов чека пари од Владата за да го почне проектот за трамвај во Скопје (ВИДЕО)

PressingTV - 23.08.2019

Град Скопје е подготвен веднаш да ја почне постапката за реализација на проектот за трамвај во главниот град, но како што истакнува градоначалникот Петре Шилегов, градот со своите буџетски средства не е во можност самостојно да влезе во тој проект.

Трамвајот чека пари од Владата

+инфо - 23.08.2019

Одобрувањето пари за изградба на трамвај во Скопје следната недела ќе биде на седница на економскиот совет во Владата, изјави денеска градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов. – Во вторникот имав работен состанок со премиерот Зоран Заев на кој го ...

Град Скопје наредната недела ќе го договара финансирањето на трамвајот со Владата

Либертас - 24.08.2019

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов денеска најави дека со Економскиот совет на Владата наредната недела ќе ја договараат изградбата на првата трамвајска линија во Скопје, како дел од новиот концепт за јавниот превоз во главниот град.

Шилегов почнува проектот за трамвај во Скопје, но чека пари од Владата

Скопје1 - 23.08.2019

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов денеска најави дека во текот на денот до Владата ќе достават Информација за проектот Трамбај во Скопје, од каде чекаат пари за негова реализација. – „За мене императив е да воведеме еден современ јавен ...

Петре Шилегов бара пари од Владата за да го почне проектот за трамвај во Скопје

Република - 23.08.2019

Веднаш сме подготвенни да ја почнеме реализацијата за трамвај во Скопје, но градот со своите буџетски средства не е во можност самостојно да влезе во тој проект, изјави денеска градскиот татко Петре Шилегов.

Шилегов бара пари од Влада за трамвај

Expres - 23.08.2019

Веднаш сме подготвени да ја почнеме реализацијата за трамвај во Скопје, но градот со своите буџетски средства не е во можност самостојно да влезе во тој проект, изјави денеска градскиот татко Петре Шилегов.