TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбалска промоција во Градот на модата: Ериксен во Интер до 2024 година

Нова ТВ - 28.01.2020

Данскиот фудбалски репрезентативец Кристијан Ериксен (27) и официјално е нов член на Интер. Креативниот играч за врска се обврза на петгодишна верност кон „нероазурите“ во Милано се сели од екипата на Тотенхем.

Сега е јасно зошто Ериксен го избрал Интер

Екипа - 28.01.2020

Кристијан Ериксен од денеска и официјално е нов член на Интер, откако плејмејкерот на Тотенхем го комплетираше трансферот на „Џузепе Меаца“. Тој потпиша договор до јуни 2024 година, а финансиските услови кои му ги понудил Интер биле супериорни во ...

Ериксен во Интер ќе игра со бројот на - Коби Брајант (ФОТО)

Sport 1 - 28.01.2020

Кристијан Ериксен денеска официјално беше промовиран во нов фудбалер на Интер. Данецот веќе од обра и бројот со кој ќе настапува во дресот на „нераѕурите“, а тоа е 24. Фудбалерот на промоцијата не сподели дали го одбра овој број во чест на трагично ...

Најновото засилување на Интер го одбра бројот на Коби – 24!

SportMedia - 28.01.2020

Интер денеска и официјално го претстави своето најново и последно зимско засилувањем Данецот Кристијан Ериксен. Ериксен пристигна во Милано од Тотенхем за 20 милиони евра и потпиша договор до летото 2024 година.

Во чест на Коби Брајант: Ериксен ги воодушеви сите со изборот на број во Интер (ФОТО)

СуперСпорт - 28.01.2020

Интер денеска официјално го потврди трансферот на Кристијан Ериксен, кој е најновото засилување за екипата на Антонио Конте. Ериксен стигна на „Џузепе Меаца“ од Тотенхем за 20 милиони евра, па потпиша договор до 2024 година, а веднаш е во центар на ...

Во чест на Коби Брајант: Ериксен воодушеви со својот потег откако пристигна во Интер

Спортклуб - 28.01.2020

Интер денеска официјално потврди дека Кристијан Ериксен е ново засилување на клубот. Ериксен на „Џузепе Меаца“ пристигнува од Тотенхем за 20 милиони евра и потпиша договор до летото 2024. година.

Ериксен во Интер ќе го носи бројот на Коби Брајант

Спортманија - 28.01.2020

Данецот потпиша и ќе дебитира против Удинезе или Милан, мечеви на кои Интер ќе биде ослабен во нападот. Данскиот фидбалер Кристијан Ериксен, од денеска и официјално е нов член на Интер, а после потпишувањето на договорот, се пофали дека ќе го носи ...

Интер гламурозно го претстави Ериксен, како Џејмс Бонд

Кајгана - 28.01.2020

Данецот стави потпис на договорот и од денеска официјално е нов играч на Интер, гламурозно претставен. Како Џејмс Бонд, 27-годишниот Данец доби гламурозно претставување од миланскиот клуб.

Ериксен им се обрати на фановите на Интер откако конечно се стави крај на трансфер сагата (Фото)

Дерби - 28.01.2020

Интер ова попладне конечно го официјализираше толку најавуваниот трансфер на Кристијан Ериксен, потврдувајќи дека досегашниот член на Тотенхем е нов играч на составот кој го преводи Антонио Конте.

Интер ја активираше трансфер бомбата, се засили и Наполи

OhridNews - 28.01.2020

Екипата на Интер ја активираше најголемата трансфер бомба во зимскиот преоден доведувајќи го Кристијан Ериксен во своите редови. „Нероазурите“, денеска, го промовираа данскиот фудбалер кој во Милано се пресели од англискиот премиерлигаш Тотенхем.

Официјално: Ериксен е нов фудбалер на Интер

24Фудбал - 28.01.2020

Интер потврди дека Кристијан Ериксен е нивното ново засилување, тој стави потпис на договор до јуни 2024 година. Кристијан Ериксен го официјализираше трансферот од Тотнем во Интер откако потпиша договор до 2024 година.

Ериксен во Интер ќе носи број во чест на Коби!

Спортски - 28.01.2020

Интер денес официјално го потврди трансферот на Кристијан Ериксен. Ериксен на „Џузепе Меаца“ пристигна од Тотенхем за 20 милиони евра и потпиша договор до 2024 година. Во центарот на вниманието Ериксен се најде и поради изборот на бројот.

Официјално: Ериксен е нов фудбалер на Интер! (ФОТО)

СуперСпорт - 28.01.2020

Интер доби уште едно големо засилување во екипата, со кое ќе се обиде да ја нападне титулата во италијанската Серија А, која што ја брани Јувентус. Кристијан Ериксен денеска потпиша договор со Интер, па ќе добива 10 милиони евра годишно и ќе биде ...

Ериксен е Играч на Интер

TopSport - 28.01.2020

Данскиот репрезентативец Кристијан Ериксен од денес официјално е играч на Интер. Тој со овој клуб потпишал договор до јуни 2024 година. Повеќе неделната сага околу трансферот на Ериксен заврши во вторникот.

Официјално: Ериксен премина во Интер

Курир - 28.01.2020

Данскиот репрезентативец Кристијан Ериксен и официјално е фудбалер на Интер, објави клубот. Тој доаѓа од Тотенхем, а се претпоставува дека износот на трансферот е 20 милиони евра, бидејќи неговиот договор со „петлите“ беше до крајот на сезоната.

Официјално: Ериксен е нов фудбалер на Интер

Екипа - 28.01.2020

Данскиот фудбалски репрезентативец е нов фудбалер на Интер, потврдија од италијанскиот гигант. Тотенхем и Интер успеаја да постигнат договор за 28-годишникот, а тој на „Џузепе Меаца“ ќе се пресели за сума од 20 милиони евра.

ОФИЦИЈАЛНО: Ериксен е нов фудбалер на Интер

Sport 1 - 28.01.2020

Кристијан Ериксен вчера ги мина медицинските прегледи, а денеска и официјално е промовиран во нов фудбалер на Интер. Данецот доаѓа во Милано од таборот на Тотнем, каде имаше договор до крајот на оваа сезона.

ОФИЦИЈАЛНО: Интер го претстави Кристијан Ериксен

Gol.mk - 28.01.2020

Кристијан Ериксен се приклучи на екипата на Интер , како што веќе беше најавено. Тој викендов ги мина лекарските прегледи и само се очекуваше негова официјална промоција. Денес тимот од Милано на своите социјални мрежи го најави доаѓањето на Ериксен.

Двоен трансфер: Интер го потврди Ериксен, во ист момент го продаде својот фудбалер

Спортклуб - 28.01.2020

Данецот Кристијан Ериксен дефинитивно потпиша со новиот клуб, тој ќе биде фудбалер на Интер до летото 2024 година. Откако ги одработи медицинските прегледи и се беше во ред, тој потпиша договор со „нераѕурите“ кои му укажаа голема доверба, добивајки ...

Официјално: Ериксен е нов фудбалер на Интер

Спортски - 28.01.2020

Миланскиот гигант Интер денес и официјално го потврди трансферот на Кристиан Ериксен, кој доаѓа од Тотенхем. „Нероаѕурите“ за неговиот потпис платија 20 милиони евра, а Ериксен денес стави потпис на договор до јуни 2024 година.

ФОТО: Навивачите во транс, Интер го промовираше најголемото засилување во последните неколку години

Sport M - 28.01.2020

Кристијан Ериксен и официјално е нов играч на Интер. „Нероаѕурите“ го промовираа најголемото засилување во последните неколку години. Играчот за врска дојде од Тотенхем за сума од 20 милиони евра со бонуси, а неговата пазарна цена е околу 90 милиони.

Официјално: Ериксен е нов играч на Интер!

Точка - 28.01.2020

Сагата е готова - милански Интер предмалку и официјално го потврди ангажманот на данскиот плејмејкер Кристијан Ериксен. Откако вчера ги мина медицинските прегледи во Милано, денес Ериксен и официјално стана нов играч на Интер.

Интер во опасна акција: По Ериксен доаѓаат уште двајца фудбалери

Спортклуб - 28.01.2020

Кристијан Ериксен е веќе договорен, денеска треба да биде претставен како нов играч на Интер, но нема да биде единствено зимско засилување за нераѕурите. Италијанските медиуми тврдат дека до петок на Меаца ќе пристигнат уште двајца фудбалери и тоа ...

Ериксен ги мина прегледите во Интер: Промоцијата е утре (ВИДЕО)

Sport 1 - 27.01.2020

Кристијан Ериксен утре и официјално ќе биде промовиран во нов фудбалер на Интер. Данецот денеска ги мина медицинските прегледи и ги заврши сите формалности околу трансферот. Прво веста ќе биде соопштена преку социјалните мрежи на „нераѕруите“, а ...

Интер утре ќе го претстават Ериксен, подготвуваат „нешто посебно“

TopSport - 27.01.2020

Интер го комплетираа трансферот на Кристијан Ериксен од Тотенхем, но ќе почекат формално да го претстават утре, бидејќи тимот задолжен за социјални мрежи на италијанскиот клуб сака да направи „нешто посебно“, јавува „Скај спорт Италија“.

Кристијан Ериксен ги мина лекарските прегледи, наскоро промоција во Интер

Спортклуб - 27.01.2020

Данецот Кристијан Ериксен ги мина лекарските прегледи во CONI (Италијанскиот олимписки комитет) центарот во Милано. Ериксен, и понатаму официјално фудбалер на Тотенхем, пристигна во Милано уште утринава, откако „Нероазурите“ прифатија да им исплатат ...

Успешни прегледите, Интер ќе го промовира Ериксен! (ФОТО)

Слободен Печат - 27.01.2020

Се очекува новото зимско засилување со клубот од Милано да потпише договор до лето 2024 година, а вредноста на трансферот се проценува на 20 милиони евра! Уште од претходно се најавуваше заминувањето на данскиот интернационалец од редовите на ...

Ериксен во Интер до 2024-та

Нетпрес - 27.01.2020

Моментално второпласираниот тим во италијанското фудбалско првенство, милански Интер во понеделникот го договори преминувањето на данскиот репрезентативен играч за врска, Кристијан Ериксен, од редовите на лондонски Тотенхем.

Ериксен пристигна во Милано: Секако дека сум среќен

Макфакс - 27.01.2020

Фудбалерот на Тотенхем Кристијан Ериксен пристигнал во Милано. Откако ќе ги мине лекарските прегледи тој треба да потпише четири и пол годишен договор со Интер. На аеродромот во Милан, покрај бројните новинарски екипи, данскиот репрезентаивец бил ...

Ериксен пред трансфер на „Џузепе Меаца“, Мурињо лут на Интер

OhridNews - 27.01.2020

Данскиот репрезентативец Кристијан Ериксен е пред трансфер во италијанскиот калчолигаш Интер. Ериксен, денеска допатува во Милано каде треба да ги финализира деталите со „нероазурите“ и да стави потпис на договорот.

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Ериксен пристигна во Милано, Милан и Јуве започнаа преговори

Спортски - 27.01.2020

Во денот кога целиот свет тагува поради смртта на Коби Брајант, трансфер пазарот во Европа не мирува, па ние ќе ве известување за сите трансфер информации. -Тема на денот секако е Кристиан Ериксен .

Ериксен слета во Милано, ова се деталите од трансферот (видео)

Спортски - 27.01.2020

Кристиан Ериксен денес со приватен лет пристигна во Милано за да ги мине лекарските прегледи и официјално да стане нов играч на Интер. Клубовите се договорија за трансфер вреден 20 милиони евра.

Ериксен на пат за Милано, Тотенхем ќе добие 20 милиони евра

А1 On - 27.01.2020

Играчот од средниот ред на Тотенхем, Кристијан Ериксен наскоро ќе стане играч на Интер. Клубовите се договорија за трансфер вреден 20 милиони евра. Од оваа сума, Ајакс ќе добие два милиона. Ериксен токму од Ајакс во 2013 година се пресели во Лондон.

Во Италија откриени сите детали околу трансферот на Ериксен

Локално - 26.01.2020

Играчот од средниот ред на Тотенхем, Кристијан Ериксен се очекува утре во Милано на лекарски прегледи по неговиот трансфер во Интер, пренесува Џанлука Ди Марцио. Експертот за трансфери ги откри и сите детали за финансискиот дел од договорот помеѓу ...

Ериксен пристигна во Милано, Тотенхем ќе добие 20 милиони евра (видео)

Локално - 27.01.2020

Играчот од средниот ред на Тотенхем, Кристијан Ериксен ќе стане играч на Интер. Клубовите се договорија за трансфер вреден 20 милиони евра. Од оваа сума, Ајакс ќе добие два милиона. Ериксен токму од Ајакс во 2013 година се пресели во Лондон.

Ериксен на пат за Милано, Тотенхем ќе добие 20 милиони евра

MakPress - 27.01.2020

Играчот од средниот ред на Тотенхем, Кристијан Ериксен наскоро ќе стане играч на Интер. Клубовите се договорија за трансфер вреден 20 милиони евра. Од оваа сума, Ајакс ќе добие два милиона. Ериксен токму од Ајакс во 2013 година се пресели во Лондон.

Ериксен на пат за Милано, Тотенхем ќе добие 20 милиони евра

Денешен - 27.01.2020

Играчот од средниот ред на Тотенхем, Кристијан Ериксен наскоро ќе стане играч на Интер. Клубовите се договорија за трансфер вреден 20 милиони евра. Од оваа сума, Ајакс ќе добие два милиона. Ериксен токму од Ајакс во 2013 година се пресели во Лондон.

Ериксен и официјално нов фудбалер на Интер

Слободен Печат - 28.01.2020

Италијанскиот тим донесе екстра засилување со кое ќе го предизвика Јувентус за титулата. Доскорешниот фудбалер на Тотенхем, Кристијан Ериксен денеска и официјално е промовиран во нов играч на Интер.

Интер го потврди трансферот на Кристијан Ериксен

МКД - 28.01.2020

Интер потврди дека Кристијан Ериксен е нивното ново засилување, тој стави потпис на договор до јуни 2024 година. Кристијан Ериксен го официјализираше трансферот од Тотнем во Интер откако потпиша договор до 2024 година.

Ериксен е Играч на Интер

Макфакс - 28.01.2020

Данскиот репрезентативец Кристијан Ериксен од денес официјално е играч на Интер. Тој со овој клуб потпишал договор до јуни 2024 година. Повеќе неделната сага околу трансферот на Ериксен заврши во вторникот.

Ериксен го засили Интер

Фокус - 28.01.2020

Данскиот репрезентативец Кристијан Ериксен и официјално е фудбалер на Интер, објави клубот. Тој доаѓа од Тотенхем, а се претпоставува дека износот на трансферот е 20 милиони евра, бидејќи неговиот договор со „петлите“ беше до крајот на сезоната.

Ериксен премина во Интер

А1 On - 28.01.2020

Данскиот репрезентативец Кристијан Ериксен и официјално е фудбалер на Интер, објави клубот. Тој доаѓа од Тотенхем, а се претпоставува дека износот на трансферот е 20 милиони евра, бидејќи неговиот договор со „петлите“ беше до крајот на сезоната.

Официјално: Ериксен премина во Интер

Вечер - 28.01.2020

Данскиот репрезентативец Кристијан Ериксен и официјално е фудбалер на Интер, објави клубот. Тој доаѓа од Тотенхем, а се претпоставува дека износот на трансферот е 20 милиони евра, бидејќи неговиот договор со „петлите” беше до крајот на сезоната.

Официјално: Ериксен премина во Интер

Опсервер - 28.01.2020

Данскиот репрезентативец Кристијан Ериксен и официјално е фудбалер на Интер, објави клубот. Тој доаѓа од Тотенхем, а се претпоставува дека износот на трансферот е 20 милиони евра, бидејќи неговиот договор со „петлите“ беше до крајот на сезоната.

Ериксен во Интер ќе игра со бројот на – Коби Брајант (ФОТО)

Курир - 28.01.2020

Кристијан Ериксен денеска официјално беше промовиран во нов фудбалер на Интер. Данецот веќе од обра и бројот со кој ќе настапува во дресот на „нераѕурите“, а тоа е 24. Фудбалерот на промоцијата не сподели дали го одбра овој број во чест на трагично ...