TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ти и Јапонија го имате истиот проблем со дедовци возачи

Оff.net - 16.05.2019

Старите не сакаат да престанат да возат на стари години (70+) и тоа ти е. 2018 беше втора година по ред како Јапонија има намален број на жртви во сообраќајни несреќи. Ваквиот пад меѓутоа не важеше за групата возачи 75+ години кај кои бројот на ...

Британија ќе ги казнува возачите кои не ги гаснат паркираните возила

Либертас - 16.05.2019

Возачите кои имаат навика да ги оставаат запалени моторите додека возилото е паркирано, а тие внaтре чекаат, веднаш да добијат парични казни, препорачува владата на Oбединетото кралство како дел од мерките за намалување на загадувањето.

Брзото возење носи смрт на скопските улици

Н.Македонија - 16.05.2019

Сообраќајните билтени на Министерството за внатрешни работи секојдневно информираат за сообраќајни несреќи во кои има загинати или тешко повредени лица. Во вчерашната стравотна сообраќајна несреќа што се случи утрото на булеварот Борис Трајковски, ...

Единаесет сообраќајки вчера во Скопје

Макфакс - 16.05.2019

Вчера во Скопје се случиле 11 сообраќајни незгоди во кои шест лица се здобиле со лесни телесни повреди, соопшти Министерството за внатрешни работи во дневниот билтен. По однос на почитувањето на сообраќајните правила и прописи констатирано е дека 30 ...

Возачи внимавајте, доколку испрскате пешак ќе платите казна од 35 евра

MTM - 16.05.2019

Деновиве во Скопје па и во целата држава имаме постудено и врнежливо време кое знае да придонесе низа непријатности додека граѓаните се движат по улица. Голем дел од возачите во главниот град не внимаваат на граѓаните кои се движат пеш, па секогаш ...

Исклучени од сообраќај 18 лица без возачка дозвола

Скопје1 - 16.05.2019

Во текот на изминатиот ден (15.05.) на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле 11 сообраќајни незгоди во кои шест лица се здобиле со лесни телесни ...

Едни брзаат, а други го извлекуваат „подебелиот крај“ - возачи без морал и еден куп сообраќајни несреќи

Скопје инфо - 16.05.2019

“Чувај се себе и другиот” - ова е основната порака во сообраќајната етика. Но, ретко кој ја почитува и применува, доколку истиот не поминал низ премрежието – сообраќајна несреќа. Премалку е и секој ден да се зборува за превенцијата и едукацијата, ...

Повредени шест лица, 11 сообраќајки изминатото деноноќие во Скопје

Опсервер - 16.05.2019

Шест лица се здобиле со лесни телесни повреди во три од вкупно 11 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во осум сообраќајки е причинета материјална штета.

СВР Штип-Од 97 контролирани возачи, 13 ,,фатени “ за непрописно престигнување

ММС - 15.05.2019

СВР Штип спроведе акциска контрола за непрописно престигнување.Акцијата се одвивала во текот на вчерашниот ден во периодот од 09 до 14 часот. Контролирани се вкупно 97 возачи од кои 13 извршиле непрописно престигнување, односно 5 возачи извршиле ...

Загинати шест лица во две сообраќајки во Скопје

Сител - 15.05.2019

Шест лица се загинати во две сообраќајки во изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Скопје, каде се регистрирани вкупно шест незгоди од кои четири со материјална штета. Сообраќајната полиција санкционирала 15 возачи за брзо возење, а од сообраќај ...

МВР: Шестмина загинаа во несреќи во Скопје

Centar - 15.05.2019

Во текот на изминатиот ден (14.05.) на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле шест сообраќајни незгоди во кои шест лица ги загубиле животите. Од преземените сообраќајни мерки констатирано е дека 15 возачи управувале возила со ...

Велешката полиција казнува возачи кои непрописно претекнуваат

Опсервер - 15.05.2019

Полициски екипи на СВР Велес, вчера извршиле контрола на возачи кои претекнуваат непрописно и не држат страна на движење, при што биле регистрирани 12 возачи кои направиле таков прекршок, од кои, во Велес девет и во Кавадарци три возачи.

Изминатото деноноќие 6 сообраќајки во Скопје, шест лица го загубија животот

Скопје1 - 15.05.2019

Во текот на изминатиот ден (14.05.) на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле шест сообраќајни незгоди во кои шест лица ги загубиле ...

Единаесет сообраќајки вчера во Скопје

Точка - 16.05.2019

Вчера во Скопје се случиле 11 сообраќајни незгоди во кои шест лица се здобиле со лесни телесни повреди, соопшти Министерството за внатрешни работи во дневниот билтен. По однос на почитувањето на сообраќајните правила и прописи, констатирано е дека ...

Повредени шест лица во Скопје

Сител - 22.05.2019

Шест лица се здобиле со тешки телесни повреди во вкупно 11 сообраќајни незгоди во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Како што информираа од СВР Скопје исклучени се од сообраќај 24 возачи кои управувале возило без возачка дозвола, а ...

Шестмина загинати во две сообраќајки во Скопје

24Инфо - 15.05.2019

Шест лица се загинати во две сообраќајки во изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Скопје, каде се регистрирани вкупно шест незгоди од кои четири со материјална штета. Сообраќајната полиција санкционирала 15 возачи за брзо возење, а од сообраќај ...

Велешката полиција казнува возачи кои непрописно претекнуваат

Независен - 15.05.2019

Полициски екипи на СВР Велес, вчера извршиле контрола на возачи кои претекнуваат непрописно и не држат страна на движење, при што биле регистрирани 12 возачи кои направиле таков прекршок, од кои, во Велес девет и во Кавадарци три возачи.

По трагедијата во Драчево: Шест лица повредени во Скопје

Press24 - 16.05.2019

Шест лица се здобиле со лесни телесни повреди во три од вкупно 11 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во осум сообраќајки е причинета материјална штета.

Загинати шест лица во две сообраќајки во Скопје

А1 On - 15.05.2019

Шест лица се загинати во две сообраќајки во изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Скопје, каде се регистрирани вкупно шест незгоди од кои четири со материјална штета. Сообраќајната полиција санкционирала 15 возачи за брзо возење, а од сообраќај ...

Ако возите накај Велес, внимавајте - полицијата казнува за ова

Press24 - 15.05.2019

Полициски екипи на СВР Велес, вчера извршиле контрола на возачи кои претекнуваат непрописно и не држат страна на движење, при што биле регистрирани 12 возачи кои направиле таков прекршок, од кои, во Велес девет и во Кавадарци три возачи.

Во текот на вчерашниот ден повредени шест лица во сообраќајки во Скопје

Скопје инфо - 16.05.2019

Шест лица се здобиле со лесни телесни повреди во три од вкупно 11 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во осум сообраќајки е причинета материјална штета.

Шест лица загинаа во две сообраќајки во Скопје

Press24 - 15.05.2019

Шест лица се загинати во две сообраќајки во изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Скопје, каде се регистрирани вкупно шест незгоди од кои четири со материјална штета. Сообраќајната полиција санкционирала 15 возачи за брзо возење, а од сообраќај ...

Велешката полиција казнува возачи кои непрописно претекнуваат

MakPress - 15.05.2019

Полициски екипи на СВР Велес, вчера извршиле контрола на возачи кои претекнуваат непрописно и не држат страна на движење, при што биле регистрирани 12 возачи кои направиле таков прекршок, од кои, во Велес девет и во Кавадарци три возачи.

Повредени шест лица, 11 сообраќајки изминатото деноноќие во Скопје

А1 On - 16.05.2019

Шест лица се здобиле со лесни телесни повреди во три од вкупно 11 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во осум сообраќајки е причинета материјална штета.

Шест лица загинаа во две сообраќајки во Скопје

Курир - 15.05.2019

Шест лица се загинати во две сообраќајки во изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Скопје, каде се регистрирани вкупно шест незгоди од кои четири со материјална штета. Сообраќајната полиција санкционирала 15 возачи за брзо возење, а од сообраќај ...

Велешката полиција казнува возачи кои непрописно претекнуваат

А1 On - 15.05.2019

Полициски екипи на СВР Велес, вчера извршиле контрола на возачи кои претекнуваат непрописно и не држат страна на движење, при што биле регистрирани 12 возачи кои направиле таков прекршок, од кои, во Велес девет и во Кавадарци три возачи.

Повредени шест лица, 11 сообраќајки изминатото деноноќие во Скопје

24Инфо - 16.05.2019

Шест лица се здобиле со лесни телесни повреди во три од вкупно 11 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во осум сообраќајки е причинета материјална штета.

Загинати шест лица во две сообраќајки во Скопје

ММС - 15.05.2019

Шест лица се загинати во две сообраќајки во изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Скопје, каде се регистрирани вкупно шест незгоди од кои четири со материјална штета. Сообраќајната полиција санкционирала 15 возачи за брзо возење, а од сообраќај ...

Повредени 6 лица, 11 сообраќајки изминатото деноноќие во Скопје

Курир - 16.05.2019

Шест лица се здобиле со лесни телесни повреди во три од вкупно 11 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во осум сообраќајки е причинета материјална штета.

Загинати шест лица во две сообраќајки во Скопје

Опсервер - 15.05.2019

Шест лица се загинати во две сообраќајки во изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Скопје, каде се регистрирани вкупно шест незгоди од кои четири со материјална штета. Сообраќајната полиција санкционирала 15 возачи за брзо возење, а од сообраќај ...

Повредени шест лица во три од 11 сообраќајки во Скопје

МКД - 16.05.2019

Шест лица се здобиле со лесни телесни повреди во три од вкупно 11 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во осум сообраќајки е причинета материјална штета.

Загинати шест лица во две сообраќајки во Скопје

Канал5 - 15.05.2019

Шест лица се загинати во две сообраќајки во изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Скопје, каде се регистрирани вкупно шест незгоди од кои четири со материјална штета. Сообраќајната полиција санкционирала 15 возачи за брзо возење, а од сообраќај ...

Шестмина повредени во 11 сообраќајки

Слободен Печат - 16.05.2019

Во осум сообраќајки е причинета материјална штета. Шест лица се здобиле со лесни телесни повреди во три од вкупно 11 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје.

Шестмина загинати во две сообраќајни несреќи во Скопје

Нетпрес - 15.05.2019

Шест лица се загинати во две сообраќајки во изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Скопје, каде се регистрирани вкупно шест незгоди од кои четири со материјална штета. Сообраќајната полиција санкционирала 15 возачи за брзо возење, а од сообраќај ...

Шест повредени во Скопје

Centar - 16.05.2019

Шест лица се здобиле со лесни телесни повреди во три од вкупно 11 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во осум сообраќајки е причинета материјална штета.

Загинати шест лица во две сообраќајки во Скопје

Скопје инфо - 15.05.2019

Шест лица се загинати во две сообраќајки во изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Скопје, каде се регистрирани вкупно шест незгоди од кои четири со материјална штета. Сообраќајната полиција санкционирала 15 возачи за брзо возење, а од сообраќај ...

Повредени шест лица, 11 сообраќајки изминатото деноноќие во Скопје

MTM - 16.05.2019

Шест лица се здобиле со лесни телесни повреди во три од вкупно 11 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во осум сообраќајки е причинета материјална штета.

Шест лица загинати во две сообраќајки во Скопје

МКД - 15.05.2019

Шест лица се загинати во две сообраќајки во изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Скопје, каде се регистрирани вкупно шест незгоди од кои четири со материјална штета. Сообраќајната полиција санкционирала 15 возачи за брзо возење, а од сообраќај ...

Скопско деноноќие: Повредени 6 лица во 11 сообраќајки

Денешен - 16.05.2019

Шест лица се здобиле со лесни телесни повреди во три од вкупно 11 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во осум сообраќајки е причинета материјална штета.

Загинати шест лица во две сообраќајки во Скопје

MTM - 15.05.2019

Шест лица се загинати во две сообраќајки во изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Скопје, каде се регистрирани вкупно шест незгоди од кои четири со материјална штета. Сообраќајната полиција санкционирала 15 возачи за брзо возење, а од сообраќај ...

Повредени шест лица, 11 сообраќајки изминатото деноноќие во Скопје

MakPress - 16.05.2019

Шест лица се здобиле со лесни телесни повреди во три од вкупно 11 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во осум сообраќајки е причинета материјална штета.

Крваво скопско деноноќие: Загинаа 6 лица во две сообраќајки

Денешен - 15.05.2019

Шест лица се загинати во две сообраќајки во изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Скопје, каде се регистрирани вкупно шест незгоди од кои четири со материјална штета. Сообраќајната полиција санкционирала 15 возачи за брзо возење, а од сообраќај ...

Загинати шест лица во две сообраќајки во Скопје

MakPress - 15.05.2019

Шест лица се загинати во две сообраќајки во изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Скопје, каде се регистрирани вкупно шест незгоди од кои четири со материјална штета. Сообраќајната полиција санкционирала 15 возачи за брзо возење, а од сообраќај ...