TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Твитер блокираше налог на иранскиот врховен лидер поради закана кон Трамп

ТВ21 - 22.01.2021

Твитер блокираше еден од налозите на иранскиот врховен лидер, ајатолах Али Хамнеи поради прекршување на правилата на платформата за социјални медиуми. Таков потег е преземен откако Хамнеи објави твит од неговиот налог @khamenei_site, во кој пишува ...

Тешки денови за Трамп: Најопасната тајна служба во светот доби наредба да го ликвидира!?

Во Центар - 22.01.2021

На Твитер профилот на врховниот лидер на Иран, ајатолахот Али Хамнеи, се појави слика на голфер кој наликува на поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, кој е мета на беспилотно летало, со порака дека одмаздата е неизбежна поради убиството на ...

Тешки денови за Трамп: Најопасната тајна служба во светот доби наредба да го ликвидира!?

Република - 22.01.2021

На Твитер профилот на врховниот лидер на Иран, ајатолахот Али Хамнеи, се појави слика на голфер кој наликува на поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, кој е мета на беспилотно летало, со порака дека одмаздата е неизбежна поради убиството на ...

Твитер блокираше налог на иранскиот врховен лидер поради закана кон Трамп

Опсервер - 22.01.2021

Твитер блокираше еден од налозите на иранскиот врховен лидер, ајатолах Али Хамнеи поради прекршување на правилата на платформата за социјални медиуми. Таков потег е преземен откако Хамнеи објави твит од неговиот налог @khamenei_site, во кој пишува ...

Твитер блокираше еден од налозите на иранскиот врховен лидер поради закани кон Трамп

Слободен Печат - 22.01.2021

Твитер блокираше еден од налозите на иранскиот врховен лидер, ајатолах Али Хамнеи поради прекршување на правилата на платформата за социјални медиуми. Таков потег е преземен откако Хамнеи објави твит од неговиот налог @khamenei_site, во кој пишува ...

Твитер го блокира ајатолахот Хамнеи поради закани кон Трамп

А1 On - 22.01.2021

Твитер блокираше еден од налозите на иранскиот врховен лидер, ајатолахот Али Хамнеи, поради прекршување на правилата на платформата. Таквиот потег е преземен откако Хамнеи објави твит од неговиот налог @khamenei_site, во кој пишува „Одмаздата е ...