TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Деми Ловато ја раскина веридбата после само 2 месеци: Тоа беше многу тешка одлука!

Слободен Печат - 25.09.2020

Се чини дека поговорката „сè што е добро, кратко трае“ се покажа како вистинита. Деми Ловато ја раскина свршувачката со Макс Ерих, само два месеци по романтичното запросување покрај океанот.

Деми Ловато ја раскинала веридбата: Имала силна причина за тоа, па се им открила на фановите (ФОТО)

Локално - 25.09.2020

Пејачката Деми Ловато и нејзиниот вереник Макс Ерик раскинаа шестмесечна врска и свршувачка. Тоа била тешка одлука, но Деми и Макс решија да се фокусираат на својата кариера. Тие имаат почит и негуваат љубов еден кон друг и секогаш ќе го ценат ...

Пејачката го оставила свршеникот: Причината за раскинување е филмска!

Убавина и Здравје - 25.09.2020

Деми Ловато и Макс Ерих ја раскинале свршувачката и ја прекинале врската по шест месеци Пејачката Деми Ловато ја раскинала свршувачката со актерот Макс Ерих откако заедно поминале само шест месеци.

Љубовта пукна: Деми Ловато ја раскина веридбата по два месеци

Хаштаг - 25.09.2020

Ве изненади ли оваа вест? Изгледа дека поговорката „се што е брзо, трае кратко“ се испостави како точна. Деми Ловато ја раскина веридбата со Макс Ерих, само два месеци по романтичната веридба покрај океанот.

Деми Мур откри на што ја присилувал Ештон Качер за време на сексот

Локално - 25.09.2020

Актерот Ештон Качер помина девет години во брак со холивудската актерка Деми Мур, која е 15 години постара од него и која откри нови одвратни детали од нивниот брак. Деми е таа која сè уште делува повредено и која одново и одново ѝ открива на ...

Деми Ловато ја раскина свршувачката

Репортер - 25.09.2020

Два месеца откако се вери за Макс Ерик, Деми Ловато ја раскина свршувачката со американскиот глумец. Двојката се вери на 22 јули, а вчера објавија дека веќе не се заедно. „Ова беше тешка одлука, но Деми и Макс решија да се разделат и да се ...