TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обрадовиќ ја освои 40. титула, Фенербахче четвртата во низа

А1 On - 14.06.2018

Најтрофејниот европски кошаркарски тренер Жељко Обрадовиќ ја освои 40. титула во кариерата, откако синоќа со својот тим Фенербахче стана шампион на Турција. За Србинот ова беше 16. трофеј во националните првенства (4 Фенербахче, 1 Партизан и 11 Реал ...

Фенербахче не ја дава титулата

Вечер - 14.06.2018

Турскиот кошаркарски гигант, екипата на Фенербахче, ја одбрани титулата до домашното првенство, откако во петиот натпревар од финалната серија во плејофот слаеа над Тофаш со 94:64. Со оваа победа и вкупен резултат 4-1, Фенербахче ја однесе третата ...

Жолто-црниот дел на Истанбул слави: Фенербахче крунисан за шампион

Дерби - 13.06.2018

Вечерва во „Улкер арената“ во Истанбул беше одигран петтиот меч од финалната плеј-оф серија во турскиот кошаркарски шампионат, а бранителот на трофејот Фенербахче успеа да го победи Тофаш.

Фенербахче е главен во Турција

Basketball - 13.06.2018

Трета година по ред и деветти пат во историјата Фенербахче ја освои шампионската титула во домашното првенство. Во финалната серија беше подобар од Тофаш со вкупен резултат 4:1, а во петтиот натпревар пред своите гледачи славеше со 94:64.

Обрадовиќ ја освои 40. титула, Фенербахче четвртата во низа

Sport M - 14.06.2018

Најтрофејниот европски кошаркарски тренер Жељко Обрадовиќ ја освои 40. титула во кариерата, откако синоќа со својот тим Фенербахче стана шампион на Турција. За Србинот ова беше 16. трофеј во националните првенства (4 Фенербахче, 1 Партизан и 11 Реал ...

Перо Антиќ со Црвена ѕвезда шампион на Србија

24 Вести - 12.06.2018

Екипата на Црвена ѕвезда за која настапува македонскиот кошаркар Перо Антиќ, по четврти пат во низа ја освоија шампионската титула во домашниот шампионат. Белградските „црвено-бели“ синоќа го победија ФМП со 97:88 и со вкупни 3-0 во финалната серија ...

Перо Антиќ одговори во негов стил на скокотливото новинарско прашање

iPortal - 12.06.2018

Перо Антиќ и неговиот тим Црвена Звезда и официјално ја одбранија титулата во српското кошаркарско првенство, победувајќи го ФМП Железник и во третиот натпревар од финалната серија на плејофот.

Обрадовиќ ја освои 40. титула, Фенербахче четвртата во низа

Канал5 - 14.06.2018

Најтрофејниот европски кошаркарски тренер Жељко Обрадовиќ ја освои 40. титула во кариерата, откако синоќа со својот тим Фенербахче стана шампион на Турција. За Србинот ова беше 16. трофеј во националните првенства (4 Фенербахче, 1 Партизан и 11 Реал ...

Антиќ со Црвена ѕвезда шампион на Србија

Либертас - 12.06.2018

Екипата на Црвена ѕвезда за која настапува македонскиот кошаркар Перо Антиќ, по четврти пат во низа ја освоија шампионската титула во домашниот шампионат. Белградските „црвено-бели“ синоќа го победија ФМП со 97:88 и со вкупни 3-0 во финалната серија ...

Обрадовиќ ја освои 40. титула, Фенербахче четвртата во низа

+инфо - 14.06.2018

За Србинот ова беше 16. трофеј во националните првенства (4 Фенербахче, 1 Партизан и 11 Реал Мадрид) и вкупно 40. Најтрофејниот европски кошаркарски тренер Жељко Обрадовиќ ја освои 40. титула во кариерата, откако синоќа со својот тим Фенербахче ...

Антиќ со Црвена ѕвезда шампион на Србија

Бриф - 12.06.2018

Екипата на Црвена ѕвезда за која настапува македонскиот кошаркар Перо Антиќ, по четврти пат во низа ја освоија шампионската титула во домашниот шампионат. Белградските „црвено-бели“ синоќа го победија ФМП со 97:88 и со вкупни 3-0 во финалната серија ...