TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кличко и Попов во втор круг на изборите за градоначалник на Киев

Независен - 26.10.2020

Украина – Актуелниот градоначалник на Киев, Виталиј Кличко води на локалните избори со 45,93 отсто од гласовите и во вториот круг ќе се натпреварува со Александар Попов, кандидат на Опозициската платформа за живот, кој освоил 9,62 процента, ...

Ниту Кличко не и избега на короната

Вечер Прес - 25.10.2020

Ооранешниот светски шампион во бокс во тешка категорија и сегашен градоначалник на Киев, Виталиј Кличко, е позитивен на коронавирус. Оваа вест ја објави само еден ден пред локалните избори во Украина. Коронавирусот дојде во најнезгоден момент.

Кличко позитивен на коронавирус на еден ден пред изборите

IPON - 25.10.2020

Поранешниот светски првак во бокс, Витали Кличко, денеска објави дека е позитивен на коронавирус. Информацијата за позитивниот тест на Кличко, кој е актуелен градоначалник на Киев, доаѓа на само еден ден пред новите локални избори на кои Виталиј се ...

Кличко позитивен на коронавирус на еден ден пред изборите

24Инфо - 25.10.2020

Поранешниот светски првак во бокс, Витали Кличко, денеска објави дека е позитивен на коронавирус. Информацијата за позитивниот тест на Кличко, кој е актуелен градоначалник на Киев, доаѓа на само еден ден пред новите локални избори на кои Виталиј се ...

Кличко позитивен на коронавирус на еден ден пред изборите

iPortal - 25.10.2020

Поранешниот светски првак во бокс, Витали Кличко, денеска објави дека е позитивен на коронавирус. Информацијата за позитивниот тест на Кличко, кој е актуелен градоначалник на Киев, доаѓа на само еден ден пред новите локални избори на кои Виталиј се ...

Кличко и Попов во втор круг на изборите за градоначалник на Киев

Курир - 26.10.2020

Актуелниот градоначалник на Киев, Виталиј Кличко води на локалните избори со 45,93 отсто од гласовите и во вториот круг ќе се натпреварува со Александар Попов, кандидат на Опозициската платформа за живот, кој освоил 9,62 процента, покажуваат ...

Лош тајминг: Кличко позитивен на коронавирус

Екипа - 24.10.2020

Поранешниот светски првак во бокс, Виталиј Кличко, денеска објави дека е позитивен на коронавирус. Информацијата за позитивниот тест на Кличко, кој е актуелен градоначалник на Киев, доаѓа на само еден ден пред новите локални избори на кои Виталиј се ...