TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роналдињо го истакна својот став за битката меѓу Барселона и Јунајтед: Се ќе зависи…

Дерби - 15.04.2019

Утре ќе ги добиеме првите два полуфиналисти во Лигата на шампионите, а еден од нив ќе биде Барселона или Манчестер Јунајтед. Каталонците победија на гостински терен со 1-0 со што направија значаен исчекор кон следната фаза, но премиерлигашот ...

Роналдињо верува дека Јунајтед може да ја победи Барселона!

Спортски - 15.04.2019

Манчестер Јунајтед утре и гостува на Барселона на „Камп Ноу“ во реванш четвртфиналниот дуел од Лигата на шампиони. Каталонците славеа на „Олд Трафорд“ со 1:0, па „црвените ѓаволи“ ги задржаа минималните шанси да се обидат да победат на „Камп Ноу“.

Роналдињо верува во „ѓаволите“: Јунајтед може да ја победи Барса на еден начин

Спортклуб - 15.04.2019

Поранешната ѕвезда на Барселона, Роналдињо верува дека Манчестер Јунајтед може да го победи каталонскиот клуб и да се пласира во полуфиналето од Лигата на шампионите. „Барса можеше да ја заврши цела работа во Манчестер, а не да победи само со 2-0.

Де Хеа пред решавачката пресметка со Барселона: Ова е специјална прилика, мора да…

Дерби - 15.04.2019

Премиерлигашот Манчестер Јунајтед е пред уште еден голем предизвик и тоа против Барселона на „Камп Ноу“, меч на кој ќе брка негатива од 1-0 за пласман во полуфиналето во Лигата на шампионите.

И Ферги има своја прогноза – еве кој ќе биде шампион во Англија според него

Спортски - 15.04.2019

Изгледа дека Ливерпул и Манчестер Сити ќе водат борба за шампионскиот пехар во Премиер лигата до самиот крај. Често пати во медиумите се појавуваат изјави за тоа кој би можел да биде новиот шампион на Англија, а свој прогноза имал и легендарниот ...

Фергусон со своја прогноза: Еве кој оваа сезона ќе го подигне трофејот во Премиер лигата!?

СуперСпорт - 15.04.2019

Џонатан Волтерс, некогашниот репрезентативец на Ирска, зборуваше за „Мирор“ за тоа кој ќе ја освои Премиер лигата. Помеѓу останатото, го спомена и Фил Бардсли со кој играше во Барнли. „Разговарав со Бардсли, тој разговараше со Фергусон.

Фергусон: Ливерпул ќе ја освои титулата во Премиер лигата

Независен - 15.04.2019

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон верува дека Ливерпул ќе ја освои титулата оваа сезона. Причината лежи во фактот дека „црвените ѓаволи“ ќе земат нешто од дербито подоцна овој месец против Манчестер Сити – ривал на ...

Јунајтед постави стартна цена за Погба

Спортски - 15.04.2019

Иднината на Пол Погба повторно е многу актуелна тема, па се погласни се шпекулациите дека Французинот на крајот на сезоната може да ја промени средината. Реал Мадрид е силно заинтересиран за Погба и веќе имал две средби со неговиот агент Мино Раиола ...

Фергусон конечно рече: Време е за Ливерпул!

Спортклуб - 15.04.2019

Како наближува финишот на сезоната, така се повеќе се заострува битката за титулата во Премиер лгиата. Во разговор за „ББС“, искусниот фудбалер Џонатан Валтерс откри еден интересен момент.

Јунајтед не го пушта Погба за помалку од 150 милиони евра

Локално - 15.04.2019

Манчестер јунајтед сака да го задржи во своите редови играчот од средниот ред Пол Погба, јавува Марка. Клубот има желба да го продолжи договорот со Французинот и да ја гради играта околу него следната сезона.

Фергусон: Ливерпул ќе ја освои титулата во Премиер лигата

А1 On - 15.04.2019

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон верува дека Ливерпул ќе ја освои титулата оваа сезона. Причината лежи во фактот дека „црвените ѓаволи“ ќе земат нешто од дербито подоцна овој месец против Манчестер Сити – ривал на ...

Јунајтед постави стартна цена за Погба

Таратур - 15.04.2019

Иднината на Пол Погба повторно е многу актуелна тема, па се погласни се шпекулациите дека Французинот на крајот на сезоната може да ја промени средината. Реал Мадрид е силно заинтересиран за Погба и веќе имал две средби со неговиот агент Мино Раиола ...

Фергусон конечно рече: Време е за Ливерпул!

ММС - 15.04.2019

Како наближува финишот на сезоната, така се повеќе се заострува битката за титулата во Премиер лгиата. Во разговор за „ББС“, искусниот фудбалер Џонатан Валтерс откри еден интересен момент.

Пенал победа за Јунајтед (Видео)

Макфакс - 13.04.2019

Манчестер Јунајтед запиша тешка победа над Вест хем во 34 коло, во Премиер лигата. Пол Погба од белата точка им ја обезбеди победата на „црвените ѓаволи“ од 2:1. Манчестер Јунајтед ја прекинаа серијата од два порази (Вулверхемптон и Барселона) и се ...

Јунајтед тешко до победата против Вест Хем

Нетпрес - 13.04.2019

Во последната средба од саботната програма на 34-то коло од англиското фудбалско првенство, Манчестер Јунајтед со 2:1 го победи Вест Хем, враќајќи со во игра за пласман во Лигата на шампионите. Двата гола за „Црвените ѓаволи“ беа постигнати од пенал.

Погба ја прекина серијата од десет натпревари без погодок и му донесе победа на Јунајтед

1tv - 14.04.2019

Францускиот репрезентативец Пол Погба беше двоен стрелец за Манчестер јунајтед вечерва во победата над Вест Хем со 2:1. За фудбалерот од средниот ред на тимот од „Олд Трафорд“ ова беа први погодоци по пауза од десет натпревари или вкупно 964 минути.

Фергусон: Ливерпул ќе ја освои титулата во Премиер лигата

Опсервер - 15.04.2019

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон верува дека Ливерпул ќе ја освои титулата оваа сезона. Причината лежи во фактот дека „црвените ѓаволи“ ќе земат нешто од дербито подоцна овој месец против Манчестер Сити – ривал на ...

Погба ја прекина серијата од десет натпревари без погодок и му донесе победа на Јунајтед

MakPress - 14.04.2019

Францускиот репрезентативец Пол Погба беше двоен стрелец за Манчестер јунајтед вечерва во победата над Вест Хем со 2:1. За фудбалерот од средниот ред на тимот од „Олд Трафорд“ ова беа први погодоци по пауза од десет натпревари или вкупно 964 минути.

Погба ја прекина серијата од десет натпревари без погодок и му донесе победа на Јунајтед

Локално - 14.04.2019

Францускиот репрезентативец Пол Погба беше двоен стрелец за Манчестер јунајтед вечерва во победата над Вест Хем со 2:1. За фудбалерот од средниот ред на тимот од „Олд Трафорд“ ова беа први погодоци по пауза од десет натпревари или вкупно 964 минути.