TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Извесен е 8 мај како датум за претседателските и парламентарни избори, Ковачевски прифатил

МКД - 20.11.2023

Извесно е дека 8 мај ќе биде денот за двојни избори, премиерот Димитар Ковачевски, според денешната изјава, прифатил изборите да не се одржат одвоено, односно, напомена дека избори ќе има во мај.

Олеснување на товарот на граѓаните: Ковачевски даде потврда за двојни избори, а 8 мај како извесен датум, ВМРО-ДПМНЕ ја поздравија одлуката

Lider

И Ковачевски потврди за премиер Албанец – „Договорот со ДУИ е јасен и јавен од 2020 година“

ТВ21

Премиерот смета дека Алијансата има капацитет да биде дел од европската коалиција

Во Центар

Ковачевски: Во мај има доволно простор за редовни претседателски и парламентарни избори

360 степени

Ковачевски: Се уште траат коалициските преговори за изборите

Сител

Премиерот смета дека Алијанса има капацитет за да биде дел од европската коалиција

Локално

Телма Р.С.Европа Lider Deutsche Welle Денешен

Избори на 8 мај!?

Lider - 20.11.2023

Дали се на повидок споени избори во мај? По предлогот на Христијан Мицкоски за 8 мај како можен датум за парламентарни избори, најавата на Пендаровски од викендов за можен договор, денеска за првпат се огласи и премиерот Ковачевски кој го спомена ...

Ковачевски најавува избори во мај – власта и опозцијата блиску до договор за споени избори!?

Канал5

На 8 мај најверојатно и претседателски и парламентарни избори!

Слободен Печат

8 МАЈ – МОЖЕН ДАТУМ ЗА ДВОЈНИ ИЗБОРИ За ВМРО-ДПМНЕ спојувањето на изборите е чекорот што го барале

+инфо

Ковачевски прифаќа парламентарни избори во мај, ќе бидат заедно со вториот круг за избор на претседател

Сакам да кажам

Ковачевски: Избори во мај, коалицискиот договор со ДУИ е јасен, АА има капацитет да биде дел од европската коалиција

24 Вести

Власта и опозицијата блиску до договор, изборите на еден датум во мај

Мета

Press24 Локално Press24 Курир Денешен Скопје инфо Фактор

Ковачевски: Избори во мај, коалицискиот договор со ДУИ е јасен, АА има капацитет да биде дел од европската коалиција

Бизнис Вести - 20.11.2023

Сметам дека постои доволно простор во мај да се организираат изборите, во нивниот редовен термин, а за финалните ставови на политичките партии ќе информираме тогаш кога ќе се постигне поширок консензус во рамките на Парламентот, рече денеска ...

Димитар Ковачевски: “Избори во мај, коалицискиот договор со ДУИ е јасен, АА има капацитет да биде дел од европската коалиција“

Во Центар

Ковачевски: Избори во мај, коалицискиот договор со ДУИ е јасен, АА има капацитет да биде дел од европската коалиција

Бриф

Ковачевски: Избори во мај, коалицискиот договор со ДУИ е јасен, АА има капацитет да биде дел од европската коалиција

CivilMedia

Ковачевски: Избори во мај, коалицискиот договор со ДУИ е јасен, АА има капацитет да биде дел од европската коалиција

Нова ТВ

Ковачевски: Избори во мај, коалицискиот договор со ДУИ е јасен

ТВ21

Ковачевски: Избори во мај, коалицискиот договор со ДУИ е јасен, АА има капацитет да биде дел од европската коалиција

Сител

Н.Македонија А1 On Gostivarpress.mk Рацин Република Zoom Нетпрес 24Инфо