TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пандев веројатно ќе си оди, но друг Македонец ќе го замени и ќе заигра за Џенова од следната година

Дерби - 18.04.2021

Италијанскиот тим Џенова и следната година ќе има македонски шмек и покрај најавите дека Горан Пандев ќе стави крај на играчката кариера и од следната сезона нема да го носи дресот на италијанскиот клуб.

Горан Пандев од клупата ќе го почне дербито против Милан!

Sport 1 - 18.04.2021

Екипата на Џенова во денешниот пладневен термин ќе му гостува на фаворизираниот Милан (12.30 часот), во меч кој капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев, ќе го почне од клупата.

Пандев го препорачал Александар Трајковски во Џенова, Мајорка нема ништо против трансферот

Дриблинг - 18.04.2021

Македонскиот репрезентативец, Александар Трајковси можно е во летниот преоден рок да ја напушти Мајорка и да направи трансфер во Џенова. Ова го најавуваат медиумите од Италија со потврда која ја имаат од Шпанија, конкретно „Калчомеркато“ тврди дека ...

Трајковски ќе му се приклучи на Пандев во Џенова?

СуперСпорт - 18.04.2021

Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски најверојатно ќе се врати во Италија ова лето и ќе ја засили Џенова, каде што настапува македонскиот капитен Горан Пандев. Италијанските медиуми пишуваат дека Џенова е сериозно заинтересирана за ...

Трајковски му се приклучува на Пандев во Џенова!?

Екипа - 18.04.2021

Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски би можел да биде летно засилување за Џенова, пренесуваат локалните медиуми од Џенова. Раководството на Џенова веќе сериозно размислува да доведе уште еден Македонец во своите редови, покрај Горан ...

ФОТО: Пандев од клупата против Милан, Пиоли без главната ѕвезда против Џенова

Дриблинг - 18.04.2021

Џенова и Горан Пандев му гостуваат на Милан на „Сан Сиро“, средбата прва од неделната програма во Калчо лигата која започнува од 12:30 часот. Според најавата на Газета Дело Спорт, Горан Пандев овој дуел ќе го започне од клупата за резерви, додека ...

Трајковски се враќа во Италија и тоа во Џенова кај Пандев

SportMedia - 18.04.2021

Александар Трајковски по година и пол мината во дресот на Мајорка е решен да си замине во клубот и тоа по завршувањето на оваа сезона, иако неговиот договор истекува дури во 2023 година. Добро е познато дека македонскиот репрезентативец не е ...

Нов Македонец во Џенова – Александар Трајковски доаѓа на „Мараси“?

Sport 1 - 18.04.2021

Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски можно е да се врати во Италија и да биде летно засилување на Џенова, клубот во кој настапува капитенот на македонскта репрезентација Горан Пандев.

Пандев: Од мал бев лудо заљубен во фудбалот, толку го сакав што не гледав и по девојки

Спортски - 16.04.2021

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев во интервју за клупскиот сајт на Џенова зборуваше на разни теми од неговата кариера. Интервјуто Пандев го започна со приказната за неговиот живот во Џенова.