TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Крвава тепачка на малолетници во автобус кај Сарај

Телма - 12.09.2019

Тројца ученици попладнево си ги одмерувле силите во автобус. Инцидентот се случил во попладнево во автобуската линија 56 во Сарај , а сите тројца со убодни рани итно биле пренесени во Градската општа болница 8 септември.

Крвава тепачка на малолетници во автобус кај Сарај, 17-годишник се бори за живот

МКД - 12.09.2019

Ученици во автобус број 56 кај Сарај попладнево се степале при што извадиле боксирачи и ножеви. Едно 17-годишно момче било пренесено во државната болница „Мајка Тереза" и е во животна опасност.

Тинејџер и уште две лица се повредени во тепачка во автобус

Канал5 - 12.09.2019

Eден 16- годишник е повреден со остар предмет , а други двајца се здобиле со повреди и сите тројца се однесени во скопските клиники по тепачка во градски автобус. Денеска околу 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека бил нарушен јавниот ред и ...

Момче (16) се бори за живот по тепачка со ножеви во автобус на ЈСП

Алсат-М - 12.09.2019

Три лица се хоспитализирани од кои едно сѐ уште е во животна опасност по насилната пресметка што вчера околу пладне се случи во автобус на ЈСП, број 56, помеѓу две групи малолетници. Тешко повредениот е малолетно момче, на возраст од 16 години, кое ...

Повреден патник во автобус

Сител - 12.09.2019

Вчера во 15.30 часот било пријавено дека на 10.09.2019 околу 13.30 часот на ул. „101“ во Волково, во приватен автобус со бр.22, Г.Б.(77) од Скопје, кој бил патник во автобусот, паднал и се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во ...

16 годишно момче се бори за живот по тепачка со ножеви во автобус на јсп

24 Вести - 12.09.2019

16 годишно момче се бори за живот, а тројца се пренесени во болница после тепачка што вчера околу пладне се случила во автобус на јсп, број 56, помеѓу две групи малолетници. Тешко повредениот е се наоѓа во скопскиот Клинички центар.

Тројца малолетници повредени во тепачка во автобус

А1 On - 12.09.2019

Тројца малолетници денеска се повредени во тепачка што се случила во автобус број 56. Едно од повредените момчиња на возраст од 16 години се здобил со повреди од остар предмет и е пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“, а другите две момчиња ...

Малолетник избоден со нож во автобус на ЈСП- уште две лица пренесени на болница

Press24 - 12.09.2019

Денес во 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека бил нарушен јавниот ред и мир во автобус бр.56, при што со повреди од остар предмет се здобил 16-годишен малолетник, по што бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на ...

Тепачка со ножеви во скопски автобус, повредени тројца малолетници

Н.Македонија - 12.09.2019

Тројца малолетници завршија во болница по тепачка што се случи попладнево во автобус со број 56. Меѓу повредените е 16-годишно момче, кое со убодни рани било донесено на комплексот клиники „Мајка Тереза“, а другите двајца малолетници, според ...

Тепачка со ножеви во скопски автобус, тројца малолетници завршија во болница

Макфакс - 12.09.2019

Тројца малолетници завршија во болница по тепачка што се случи попладнево во автобус со бројот 56. Меѓу повредените е 16-годишно момче кое со убодни рани било донесено на Комплексот клиники „Мајка Тереза“, а останатите двајца малолетници, според ...

Малолетник се бори за живот - Детали за инцидентот во Сарај

Press24 - 12.09.2019

Три лица се хоспитализирани од кои едно сѐ уште е во животна опасност по насилната пресметка што вчера околу пладне се случи во автобус на ЈСП, број 56, помеѓу две групи малолетници, пренесе Алсат.

Другари се степале во скопски автобус, едно дете се бори за живот

Алфа - 12.09.2019

Малолетник се бори се живот, по крвавата пресметка во скопски Сарај. Крваво пладне го одбележа денешниот ден откако малолетници по физичка пресметка во автобусот со број 56 се повредени со остар предмет и префрлени во скопските болници.

Ранети три лица во автобус во Сарај - Едно е во критична состојба

Press24 - 12.09.2019

Жестока физичка пресметка меѓу две групи се случила денес во автобус во скопски Сарај. Според неофицијалните информации до кои дојде Курир , повредени се три лица кои со убодни рани итно биле пренесени во болница.

Патник од автобус на ЈСП итно пренесен во болница

Press24 - 12.09.2019

Патник во автобус на ЈСП вчера паднал и се здобил со тешки телесни повреди, по што веднаш бил хоспитализиран. Во 15.30 часот било пријавено дека околу 13.30 часот вчера на улицата „101“ во Волково, во приватен автобус со број 22, 77-годишниот Г.Б.

Дедо паднал во 22-ка и тешко се повредил

+инфо - 12.09.2019

Патник е тешко повреден откако паднал додека се возел во приватен автобус, во вторникот во Скопје, соопшти МВР. Како што соопшти полицијата, во вторникот околу 13:30 часот на улицата 101 во Волково, во приватен автобус со бр.22, паднал патник и се ...

Скопјанец тешко повреден откако паднал во автобус

Макфакс - 12.09.2019

Скопјанец на возраст од 77 години добил тешки повреди откако паднал во градски автобус. Како што информираат од МВР, инцидентот се случил во попладневните часови на 11. септември во приватен автобус со број 22.

Малолетник се бори за живот по напад со нож во автобус на ЈСП

ММС - 12.09.2019

Шеснаесетгодишен скопјанец е хоспитализиран во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, откако се здобил со тешки повреди при инцидент што попладнево се случил во автобус на ЈСП Скопје. До инцидентот дошло кога две групи малолетници почнале тепачка во ...

Тепачка меѓу малолетници во автобус во Сарај, едниот од нив добил тешки повреди

ТВ21 - 12.09.2019

Крвава пресметка се случила денеска во автобус во Сарај со број 56. Според информациите, четири деца учествувале во тепачката, и три од нив завршиле во болница, а едното е со тешки повреди, нанесени со остар предмет.

Тројца прободени во тепачка во автобус на ЈСП

Нетпрес - 12.09.2019

Три лица се хоспитализирани во скопските болница, од кои едно е во животна опасност, откако во четвртокот околу пладнето во автобус на скопското Јавно сообраќајно претпријатие дошло до масовна тепачка меѓу две групи малолетници за кои очевидци ...

Во тепачка во скопски Сарај повредени три лица, едно во критична состојба

Пулс24 - 12.09.2019

Денес во автобус во скопски Сарај се случила жестока физичка пресметка меѓу две групи. Според неофицијалните информации до кои дојде КУРИР, повредени се три лица кои со убодни рани итно биле пренесени во болница.

Скопјанец тешко повреден откако паднал во автобус

24Инфо - 12.09.2019

Скопјанец на возраст од 77 години добил тешки повреди откако паднал во градски автобус. Како што информираат од МВР, инцидентот се случил во попладневните часови на 11 септември во приватен автобус со број 22.

Патник паднал во автобус и тешко се повредил

Пулс24 - 12.09.2019

Вчера попладне било пријавено дека во вторникот околу 13:30 часот на ул. “101“ во Волково, во приватен автобус со бр.22, Г.Б. (77) од Скопје, кој бил патник во автобусот, паднал и се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Градската ...

16-годишно момче се бори за живот по тепачка со ножеви во автобус на ЈСП

iPortal - 12.09.2019

Три лица се хоспитализирани од кои едно сѐ уште е во животна опасност по насилната пресметка што вчера околу пладне се случи во автобус на ЈСП, број 56, помеѓу две групи малолетници. Тешко повредениот е малолетно момче, на возраст од 16 години, кое ...

16 годишник се многу убодни рани од нож пренесен во Државна

Денешен - 12.09.2019

Како што соопшти МВР, на 12.09.2019 околу 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека бил нарушен јавниот ред и мир во автобус бр.56, при што со повреди од остар предмет се здобил 16-годишен малолетник, по што бил пренесен во Комплексот клиники ...

Тројца малолетници избодени во автобус во Скопје

еМагазин - 12.09.2019

На 12.09.2019 околу 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека бил нарушен јавниот ред и мир во автобус бр.56, при што со повреди од остар предмет се здобил 16-годишен малолетник, по што бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за ...

Во автобус во Сарај тепачка во која повредени се неколку лица од кои едно е во критична состојба

Скопје инфо - 12.09.2019

Жестока физичка пресметка меѓу две групи се случила денес во автобус во скопски Сарај. Според неофицијалните информации, повредени се три лица кои со убодни рани итно биле пренесени во болница.

Тешко повреден патник по пад во приватна 22-ка во Скопје

еМагазин - 12.09.2019

На 11.09.2019 во 15.30 часот било пријавено дека на 10.09.2019 околу 13.30 часот на ул. „101“ во Волково, во приватен автобус со бр.22, Г.Б.(77) од Скопје, кој бил патник во автобусот, паднал и се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен ...

Ужас во Сарај: Ранети три лица во автобус, едно е во критична состојба

Курир - 12.09.2019

Жестока физичка пресметка меѓу две групи се случила денес во автобус во скопски Сарај. Според неофицијалните информации до кои дојде КУРИР, повредени се три лица кои со убодни рани итно биле пренесени во болница.

Дедо паднал во автобус, со тешки повреди пренесен во болница

Курир - 12.09.2019

Скопјанецот Г.Б. (77) пред два дена паднал во автобус и се повредил. Од полицијата информираат дека несреќата била пријавена вчера, а се случила на 10-ти месецов околу 13:30 часот. -На ул. „101“ во Волково, во приватен автобус со бр.22, Г.Б.

Повозрасен маж паднал во приватен автобус, со тешки повреди завршил во болница

Република - 12.09.2019

Вчера попладне било пријавено декаво вторникот околу 13.30 часот на ул. „101“ во Волково, во приватен автобус со бр.22, Г.Б. (77) од Скопје, кој бил патник во автобусот, паднал и се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Градската ...

Патник паднал од автобус, пренесен во болница со тешки повреди

Скопје1 - 12.09.2019

На 11.09.2019 во 15.30 часот било пријавено дека на 10.09.2019 околу 13.30 часот на ул. „101“ во Волково, во приватен автобус со бр.22, Г.Б.(77) од Скопје, кој бил патник во автобусот, паднал и се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен ...

Тепачка меѓу малолетници во автобус во Сарај, едниот од нив добил тешки повреди

4NEWS - 13.09.2019

Крвава пресметка се случила денеска во автобус во Сарај со број 56. Според информациите, четири деца учествувале во тепачката, и три од нив завршиле во болница, а едното е со тешки повреди, нанесени со остар предмет.

Тројца малолетници повредени во тепачка во автобус

Опсервер - 12.09.2019

Тројца малолетници денеска се повредени во тепачка што се случила во автобус број 56. Едно од повредените момчиња на возраст од 16 години се здобил со повреди од остар предмет и е пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“, а другите две момчиња ...

Тројца малолетници повредени во тепачка во автобус

MakPress - 12.09.2019

Тројца малолетници денеска се повредени во тепачка што се случила во автобус број 56. Едно од повредените момчиња на возраст од 16 години се здобил со повреди од остар предмет и е пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“, а другите две момчиња ...

Тепачка со ножеви во скопски автобус, тројца малолетници завршија во болница

Точка - 12.09.2019

Тројца малолетници завршија во болница по тепачка што се случи попладнево во автобус со број 56. Меѓу повредените е 16-годишно момче, кое со убодни рани било донесено на комплексот клиники „Мајка Тереза“, а другите двајца малолетници, според ...

Избодено дете во ЈСП – лекарите се борат за неговиот живот, и маж во бесознание итно пренесен во болница

Магазин - 12.09.2019

Крвав инцидент во градскиот превоз во Скопје. Според информаците на МВР, три лица се хоспитализирани од кои едно сѐ уште е во животна опасност по насилната пресметка што вчера околу пладне се случи во автобус на ЈСП, број 56, помеѓу две групи ...

Момче (16) прободено со нож во автобус на ЈСП се бори за живот

4NEWS - 12.09.2019

Три лица се хоспитализирани од кои едно сѐ уште е во животна опасност по насилната пресметка што вчера околу пладне се случи во автобус на ЈСП, број 56, помеѓу две групи малолетници. Тешко повредениот е малолетно момче, на возраст од 16 години, кое ...

Момче се бори за живот по тепачка во автобус на ЈСП

PressingTV - 12.09.2019

Три лица се хоспитализирани од кои едно сѐ уште е во животна опасност по насилната пресметка што вчера околу пладне се случи во автобус на ЈСП, број 56, помеѓу две групи малолетници. Тешко повредениот е малолетно момче, на возраст од 16 години, кое ...

Момче (16) прободено со нож во автобус на ЈСП се бори за живот

Сител - 12.09.2019

Три лица се хоспитализирани од кои едно сѐ уште е во животна опасност по насилната пресметка што вчера околу пладне се случи во автобус на ЈСП, број 56, помеѓу две групи малолетници. Тешко повредениот е малолетно момче, на возраст од 16 години, кое ...

Малолетник прободен со нож во автобус на ЈСП

24Инфо - 12.09.2019

На 12.09.2019 околу 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека бил нарушен јавниот ред и мир во автобус бр.56, при што со повреди од остар предмет се здобил 16-годишен малолетник, по што бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за ...

Tројца малолетници повредени во тепачка во автобус

Вечер - 12.09.2019

Тројца малолетници денеска се повредени во тепачка што се случила во автобус број 56. Едно од повредените момчиња на возраст од 16 години се здобил со повреди од остар предмет и е пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“, а другите две момчиња ...

Тројца малолетници повредени во тепачка во автобус

Локално - 12.09.2019

Тројца малолетници денеска се повредени во тепачка што се случила во автобус број 56. Едно од повредените момчиња на возраст од 16 години се здобил со повреди од остар предмет и е пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“, а другите две момчиња ...

Тројца малолетници повредени во тепачка во автобус

Фокус - 12.09.2019

Тројца малолетници денеска се повредени во тепачка што се случила во автобус број 56. Едно од повредените момчиња на возраст од 16 години се здобил со повреди од остар предмет и е пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“, а другите две момчиња ...

Тројца малолетници повредени во тепачка во автобус „56“

+инфо - 12.09.2019

Тројца малолетници денеска се повредени во тепачка што се случила во автобус број 56. Едно од повредените момчиња на возраст од 16 години се здобил со повреди од остар предмет и е пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“, а другите две момчиња ...

Момче се бори за живот од како било избодено со нож во автобус на ЈСП

Скопје1 - 12.09.2019

Три лица се хоспитализирани од кои едно сѐ уште е во животна опасност по насилната пресметка што вчера околу пладне се случи во автобус на ЈСП, број 56, помеѓу две групи малолетници. Тешко повредениот е малолетно момче, на возраст од 16 години, кое ...

Момче (16) се бори за живот по тепачка со ножеви во автобус на ЈСП

Либертас - 12.09.2019

Три лица се хоспитализирани од кои едно сѐ уште е во животна опасност по насилната пресметка што вчера околу пладне се случи во автобус на ЈСП, број 56, помеѓу две групи малолетници. Тешко повредениот е малолетно момче, на возраст од 16 години, кое ...

Детали за ужасот во Сарај: Малолетник се бори за живот, други две лица се тешко повредени

Курир - 12.09.2019

Три лица се хоспитализирани од кои едно сѐ уште е во животна опасност по насилната пресметка што вчера околу пладне се случи во автобус на ЈСП, број 56, помеѓу две групи малолетници. Тешко повредениот е малолетно момче, на возраст од 16 години, кое ...

Момче (16) се бори за живот по тепачка со ножеви во автобус на ЈСП

Република - 12.09.2019

Три лица се хоспитализирани од кои едно сѐ уште е во животна опасност по насилната пресметка што вчера околу пладне се случи во автобус на ЈСП, број 56, помеѓу две групи малолетници. Тешко повредениот е малолетно момче, на возраст од 16 години, кое ...

Скопјанец паднал од автобус и се повредил

Н.Македонија - 12.09.2019

Скопјанец на возраст од 77 години добил тешки повреди откако паднал во градски автобус. Како што информираат од МВР, инцидентот се случил во попладневните часови на 11 септември во приватен автобус со број 22.

Скопјанец тешко повреден откако паднал во автобус со број 22

Скопје инфо - 12.09.2019

Како што информираат од МВР, инцидентот се случил во попладневните часови на 11 септември во приватен автобус со број 22. –Скопјанецот кој бил патник во автобусот, паднал и се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Градската општа ...