TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЗА НИВ БРАКОТ Е НОЌЕН КОШМАР: 4 хороскопски знаци кои не прифаќаат компромис

Женски магазин - 20.03.2018

Додека некои лица за денот на венчавката и бракот сонуваат цел живот, постојат и такви кои овој вид на заедница го доживуваат како ноќен кошмар. Хороскопот открива кои знаци бракот го ставаат на последно место Бик Бикот е стабилен и мирен знак, но ...

Кои хороскопски знаци се најверни?

Сваштарник - 20.03.2018

Некои хороскопски знаци целосно се посветени и верни на партнерот или партнерката, но кај некои од нив изостанува верноста. Овен Овој хороскопски знак го движи страста, па затоа Овенот без проблем би го оставил партнерот поради некоја друга личност.

25 факти за хороскопските знаци кои секој би требало да ги знае

Кафе пауза - 20.03.2018

Што навистина знаете за зодијакот? Можеби сте слушнале нешто, но дали сте знаеле дека астрологијата се сметала за вистинска наука пред научната револуција? Сè додека не била заменета со астрономијата, луѓето гледале кон небото барајќи значење.

Искрени и независни:Ова е најмудриот хороскопски знак

Канал5 - 19.03.2018

Најпознат е по неговата независност и токму затоа е тешко да го ограничите или задржите. Желбата по знаење и интелектуалните способности го прават најмудар знак во хороскопот. Личностите во овој знак ги сметаат за ексцентрични, искрени и нескротливи.

Хороскопот открива: Во кој знак е родена вашата сродна душа и животен сопатник!

Exclusive.mk - 19.03.2018

Дали некогаш ќе ја пронајдеме сродната душа? Ова е прашање кое ги мачи двата пола кои се сеуште сами. Животот во модерниот свет не е лесен, луѓето се оттуѓени и неможат сите да ги исполнат нашите очекувања.

МЕЃУ НИВ НЕМА ХАРМОНИЈА: Хороскопски комбинации кои никогаш нема да бидат среќни заедно

Женски магазин - 19.03.2018

Иако сакате некој премногу, можеби би било добро да го проверите неговиот знак од Зодијакот, советуваат астролозите. Тие тврдат дека ѕвездите утврдиле дека некои знаци од хороскопот едноставно не функционираат добро кога се работи за љубовната врска.

Овие три хороскопски знаци се најлоши мажи

Скопје24 - 18.03.2018

Дознајте зошто овие три знаци, според хороскопот се лоши за брак. Ракот, Шкорпијата и Стрелецот се многу добри и пријатни личности, но за се освен з амирен брачен живот. РАК Мажот Рак не е личност со која животот е лесен, и покрај општиот впечаток ...

Факти за хороскопските знаци кои ќе ве изненадат

Сваштарник - 18.03.2018

Сите мислиме дека знаеме сите карактеристики на хороскопските знаци, но на некои постапки не можеме да сметаме, ниту пак можеме да ги предвидиме. Затоа ви откриваме некои факти кои сигурно не сте ги знаеле за астролошките знаци, за во иднина да не ...

Најискрен брачен хороскоп: Овие знаци се најлоши сопрузи

Женски магазин - 18.03.2018

Според хороскопот овие три хороскопски знаци се најлоши во бракот, па внимавајте ако планирате иднина со нив. РАК Мажите во хороскопскиот знак Рак се личности со кои животот не е е лесен. Овој тип може да се подели во две групи: Мажи кои го сакаат ...

Ова се најголемите хороскопски баксузи

Скопје24 - 18.03.2018

Девица Родените во знакот на хороскопскиот знак Девица се познати по својот перфекционизам. Умеат да решат туѓи проблеми, но кога треба да одлучат за сопствените, не знаат како да постапат.

Овие три хороскопски знаци се најлоши мажи

Сител - 18.03.2018

Дознајте зошто овие три знаци, според хороскопот се лоши за брак. Ракот, Шкорпијата и Стрелецот се многу добри и пријатни личности, но за се освен з амирен брачен живот. РАК Мажот Рак не е личност со која животот е лесен, и покрај општиот впечаток ...

Родените во овие 3 хороскопски знаци се вистински баксузи

Press24 - 19.03.2018

Прочитајте кои се трите претставници од хороскопот кои се познати како вистински несреќници и баксузи. Девица – Родените во знакот на хороскопскиот знак Девица се познати по својот перфекционизам.

Овие три хороскопски знаци се најлоши мажи

Пулс24 - 18.03.2018

Дознајте зошто овие три знаци, според хороскопот се лоши за брак. Ракот, Шкорпијата и Стрелецот се многу добри и пријатни личности, но за се освен з амирен брачен живот. РАК Мажот Рак не е личност со која животот е лесен, и покрај општиот впечаток ...

Ова се најголемите хороскопски баксузи, проверете дали сте меѓу нив

Exclusive.mk - 19.03.2018

Девица Родените во знакот на хороскопскиот знак Девица се познати по својот перфекционизам. Умеат да решат туѓи проблеми, но кога треба да одлучат за сопствените, не знаат како да постапат.